Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

dadka212
5. aug 2011

@katulkaaaaaa no zuby sú tiež riadne zlé....a ten pes, som jej slúbila, že urobím, ale chcela dinosaura zlého a teraz že psa reku fajn, ale potom si dala obrázok, ja som ešte nikdy vživote nespravila niečo podla predlohy aby sa to podobalo 😅 tak neviem...

katulkaaaaaa
5. aug 2011

@dadka212 😀 😀 ale neboj nejako sa to zvladne

gabika11
5. aug 2011

ahojte, prosim vas, ako robite z chocotransferu tie stuhy, teda stuzku, lebo som si vsimla, ze na obrazkoch je stuha hrubsia, a ja ked polejem tu foliu cooladou, tak sa roztecie a je to teda tenke a pri ohybani je to vlemi krehke aj ked sa dava dole ten transfer,....??? 😒
Teraz som si to sice vylepsila ze som vystrihla z hrubsieho alobalu formu podla vystrihnuteho trasnferu a ohla okraje a tak naliala cokoladu, teraz osm to polomakke z toho vybrala a teraz to uz tuhne v chlade, som zvedava, ake to bude, kd to stuhne a ako dam dole z toho trasnfer kedze cokolada je z casti aj na transfere z vonkajsej strany...
A vcera dolsa kamoska, ze jej ukazem ako sa robi chocotransfer s bielou cokoladou, tka sme mali kupenu tu hotovu polevu tie peniazky som roztopila a naniesla na transfer a ono to po stuhnuti vobec nechytilo!!! 😠
Tak sme skusili urobit cokoladu z bielej cokolady ale ani to nechytilo, resp. chytilo nie po celom povrchu.
Tak mam nezdareny plat bielej cokolady na parizskej torte, ktory prekryva uz chocotrasnfer z klasickej cokolady, a som sa packala v noci s tym, ze som davala po obvode torty ako stuhu pas z chocotransferu ten isty ako na vrchu a robila aj tu maslu akoze, pritom mi na jeden chocotransfer chytilo tiez tak ze to nie je uplne 100percentne.
Tak sa pytam, ako rozrabate bielu cokoladu na chocotransfer???
A este, trubicky mi dost zmakli po obvode torty tym ze su na nej asi od stredy, hadam vydrzia, ale napadlo ma, ako by ste to riesili, ked uz je aj ta cokoladova stuha po obvode???? hmmmmm

lucula73
5. aug 2011

@gabika11 ahoj,ja idem teraz robiť tú stuhu,minule som robila z tej lidlovej čokolády a šlo mi ,tak neviem,roztopila som čokoládu,natrela na tie postrihané pásiky,ona bola dosť hustá,skoro vobec netiekla......dala na chvílu do chladdničky a potom som stiahla foliu a naukladala tie pásiky do mašle.......neviem či som to zrozumiteľne napísala.

tica
5. aug 2011

ahojte dnes si idem vychutnávať slniečko tak len tak na rýchlo vám tu pridávam tu moju korytnačku
mizulienka , anibas a lencza Ďakujem vám
dúfam že už si nájdem čas si vas konečne prečítať lebo zatial sa mi to nedarí 😅

mizulienka
5. aug 2011

@gabika11 neporadim ti, este som coko transfer nikdy nerobila, ale chcem ho vyskusat 🙂

mizulienka
5. aug 2011

@tica Zlatka tak ta je aka suprova, ved vyzera ako ziva, krasne sa ti vydarila 🙂 oddychni si, zasluzis si 🙂

dadka212
5. aug 2011

@tica nádherná, fakt ako živá 😵

lusil2005
5. aug 2011

ahojte kocky! prave som prisla z poradne, a stale ziadna zmena 🤐 vcera som zas do tretej mala desatminutove kontrakcie ale nic z toho. v pondelok ma maju zobrat do nemocnice. branila som sa zubami - nechtami, ale neukecala som ich. jej a novinka - maly ma 4000g 😖

tak som sa nastvala a rozhodla som sa ze na tu oslavu upeciem aj sladku tortu, nielen to slane pivo!!!!! 😀

kacena4
5. aug 2011

ak sa mozem spytat, je tu nekto z pezinka, co by mi spravil tortu? dakujem

gabika11
5. aug 2011

@tica nadherne, skutocne ako zive, by som sa bala, ze mi utecie...perfektne... 😉

lussy666
5. aug 2011

@lusil2005 no, tak to bude chlapisko..moja dcera, ked sa narodila mala 4600 a doktor povedal, ze uz len kabelu a moze ist do skoly🙂))
drzim palce🙂

mizulienka
5. aug 2011

@lussy666 hihi ze uz len kabelu 🙂))

@lusil2005 mozno maly dostane chut na sladke a rozhodne sa ist von sam 🙂 drzim palce aj ja. Aku sladku budes robit? 😉

lusil2005
5. aug 2011

@mizulienka este neviem. urcite mramorovy korpus, lebo ten sesternici strasne chuti. plnku asi spravim pol na pol tu kokosovo tvarohovo a ten parizsky krem - cokolada slahacka maslo a cukor. este rozmyslam ci tam supnem aj visne alebo lesnu zmes, uvidim... mozno do toho tvarohoveho. a urcite vyskusam ten novy rafik - slzu. ten som este neskusala... a skusim dnes spravit laliu na vrch, hadam do nedele ztuhne. chcem ju spravit taku jednoduchu, neznu...

mizulienka
5. aug 2011

@lusil2005 som zvedava ako budes spokojna s tym rafikom, mne sa velmi paci slza, uz dlho po nej poskulujem, ale zatial nemam 😉

gabika11
5. aug 2011

tak tu je moj nezdarok Parizskej torty a pokus o zrobenie stuhy, ale stretla som sa tam s viacerymi problemami:

monika_123
5. aug 2011

baby ake ovocie by sa hodilo do tej mascarpone plnky??okrem malin,jahod a lesneho ovocia??

mizulienka
5. aug 2011

@monika_123 hm podla mna aj broskyne by sli

zdenallicka
5. aug 2011

@monika_123 Já jsem dělala čokoládový mascarpone krém a dala jsem k němu banány... a k tomu bílému jsem dávala broskve..🙂

zdenallicka
5. aug 2011

@lusil2005 Jaký děláš kokosovo-tvarohový?

zdenallicka
5. aug 2011

@lusil2005 No hele, nezbude nic jiného, než se snažit jinak... 🙂 Tříř bradavky, vypít koktejl, sex s manželem (charitativní :D ) a tááák..🙂 Přeju ti, abys nemusela na vyvolávačku... 😖

mrka2
5. aug 2011

@tica neuveritelna! ako ziva!!!

aj ja si chcem uzivat! stale som len v kuchyni zatvorena, ja s tym vazne seknem. uz ma to pecenie prestava bavit. auta, futbalky, motorky... no nemam na to nervy. 😝 a vsetko sa mi topi 😠 ach jaj, idem lahnut,bo ma hlava boli. jaj,tak nejdem, uz vstala moja mala 😕

monika_123
5. aug 2011

@mizulienka,@zdenalicka dakujem za utvrdenie, tiez chcem dat broskyne 🙂

sofi07
5. aug 2011

@tica nenormalne!!! uuuzasna korytnacka a ten kukuc. perfektna praca! 🙂

mizulienka
5. aug 2011

@sofi07 jeej po dlhom case ta znova vidime 🙂 gratulujeeem k tehulkovaniu a prajem pohodove tehotenstvo 🙂

ked ta tu mam prosim ta, mozem otazku? recept na MMF na tvojej stranke, je tam ze 100g cery, je to dobre? nie je to vela?

yamahafazer
5. aug 2011

moje dnesne a este zajtra robim dalsie

bzucinka2
5. aug 2011

@dadka212 parada, tak mas co robit s havinom, ja som vcera odmietla robit prvu torticku otvoreny notebook, lebo tam mam toho vela svadobne a velke a teda sa mi vobec nechcelo prplat s klavesnicou ☹

@tica uzasna je 🙂krasne sa ti vydarila...
@gabika11 ani ja nepomozem, este som neskusala, ale uz ho mam kupeny 🙂
@lusil2005 ty uz nepec a makaj rodit, lebo ako naschval ta to chyti v strede pecenia 😀
@gabika11 peknucka 🙂
@sofi07 jeeeeeeeeeeeeeeej tehulka, gratulujem a prajem bezproblemove tehulkovanie 🙂
a tu su moje dnesne:

fatima30
5. aug 2011

dievcata kde ste si zhanali lacne pomocky,napr cinske napodobneniny wiltona???

mia1111
5. aug 2011

babulky, krásne tortičky ste popridávali, ach jaj, musím sa konečne aj ja odhodlať a upiecť dačo 😀
@tica - tá tvoja korytnačka je bezchybná, ako živá, naozaj, no nádhera 😵
@bzucinka2 - supeeeeeer, ako vždy, šikulka 😉
@yamahafazer - krásnučké 😵
@gabika11 - mňam, hneď by som si z nej dala 🙂

Baby, viete mi poradiť, aké drôtiky si mám objednať? Chcela by som sesterke na tortu dať nejaké ozdôbky vykrojené z hmoty - na drôtikoch - našla som tieto, myslíte, že sú obaľované? A mám si objednať tieto, či 24g? Poraďte pls... http://www.cakedecorations.eu/cakedesign/eshop/...

gabika11
5. aug 2011

@fatima30 ani som nevedela, ze take je, i ked sa hovori, ze oni ta skopiruju 😀 ak vies, tak hod sem prosim ta odkaz....dikes