Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

dm1
5. aug 2011

@sofi07 jeej vitaj po dlhej dobe a gratulujem mooooc 😵

fatima30
5. aug 2011

@gabika11
praveze som len citala na ceskom torty od mamy,ze tam predavaju vietnamci za smiesne ceny tak som myslela ci to nie je aj u nas niekde.

dm1
5. aug 2011

@tica neskutocne paradna korytnacka!

dadka212
5. aug 2011

@fatima30 ja som objednala odtialto http://www.cukrarskepotreby.eu/ alebo tu sú lacné http://www.webareal.sk/vsetkopretorty-sk/eshop/...
http://www.eshop-rychlo.sk/pecieteskamkou

@bzucinka2 krásne torty 🙂 no dúfam, že sa mi ten dalmatín podarí 🙂
a rozhodla som sa, že najprv sa opýtam čo chcú za tortu až potom slúbim že urobím, nie že vymýšlať somariny a stále niečo meniť 😖

@yamahafazer krásne torty 🙂

sofi07
5. aug 2011

@bzucinka2
@mizulienka dik baby, ste zlate, uz to snad bude prijemnejsie, doteraz mi bolo priserne, na pecenie ani pomyslenie, tortu som nemohla vidiet ani len na obrazku, ale uz sa pomaly vraciam do zivota 🙂 , aj ked najblizsie mesiace, mozno i rok-dva,piect neplanujem, len pre rodinu.
@mizulienka nie je to vela, na haribo cukriky (170g) sa dava cca 55 g cery. americke cukriky maju 300 g.

mizulienka
5. aug 2011

@fatima30 tak napr. v http://www.cukrarskepotreby.eu tu maju lacnejsie vykrajovacky ako inde, predpokladam, ze napodobeniny.

mizulienka
5. aug 2011

@sofi07 dakujem, mne to vobec nechcelo vsiaknut vsetku tu ceru, mozno som ja nieco zle porobila 😕
tu nevolnost dobre poznam, mala som ju u obidvoch, 4 mesiace som bola mimo provoz 😀 ale potom uz bola pohoda, tak nech ti je uz len lepsie 🙂

sofi07
5. aug 2011

@dm1 dakujem pekne, Dani 🙂 .

sofi07
5. aug 2011

@mizulienka tiez som si o prezila aj pri prvom tehotenstve, blee. tak daj menej, len tak odhadom, ruky aj podlozku si stale natieraj cerou, ked budes miesit

mizulienka
5. aug 2011

@sofi07 dakujem 🙂

dajna11
5. aug 2011

@fatima30 ja som kupila od jednej baby z TOM

fatima30
5. aug 2011

@dajna11
co je tom

fatima30
5. aug 2011

ja sa totiz len chystam robit marcipan a nechcem si nakupit drahe pomocky a co potom s tym ked mi to nepojde?tak za to.

lussy666
5. aug 2011

baby, zas mam jednu specialnu otazku 😀 da sa upiect korpus v hrnci? nemam totiz formu takej velkosti ako chcem...

luci79
5. aug 2011

Ahojte,
baby chcela by som vas poprosit o radu...ktora ma skusenosti s touto listou:
http://www.tortomania.sk/www-tortomania-sk/esho...
nie a nie urobit krasne perlicky ako krajku...stale sa mi deformuju....mate nejaky dobry tip? trik?
dakujem 😵

mizulienka
5. aug 2011

@lussy666 bola som u nasich a ti nemaju ziadne formy, piekla som cisto v hrncoch 🙂

bzucinka2
5. aug 2011

@sofi07 aj aj poznam, nevolnosti su mrcha, ja som sa az do nemocky z nich dostala, tak tebe nech take nehrozi 🙂
@lussy666 da, ja davam naspodok papier na pecenie a v pohode sa potom da vybrat 🙂
@fatima30 torty od mamy 😉

fatima30
5. aug 2011

ozaj baby kde okrem cukraskych internetovych obchodov ste si zhanali pomocky alebo vyrabali???alebo cim vsetkym sa da pomoct na marcipan a co vsetko na zaciatok potrebujem?

lussy666
5. aug 2011

@mizulienka 🙂 @bzucinka2 super...hm, ale este ma napadlo....jedine hrnce, ktore mam a mozu ist do truby, teda nemaju umele usi su len take starsie smaltovane - tusim tak sa vola ten material...nevadi, ze to je take hrubsie tie steny?

fatima30
5. aug 2011

ozaj a musim mat aj specialny valcek na marcipan?alebo staci len dreveny

mizulienka
5. aug 2011

@lussy666 praveze tie smaltovane su dobre, nevadi, aj tak korpus pecies na nizsej teplote, takze ono to upecie, neboj....ja iba na spodok kvapnem troska oleja, rozotriem, vystrihnem si kruh z peciaceho papiera vo velkosti hrnca, dam to tam a na steny hrnca nedavam nic....ked sa to upecie, nozom prejdem po obvode, ako keby som korpus odkrajovala od stien hrnca a vyklopim a v pohode 🙂 nech sa dari

mizulienka
5. aug 2011

@fatima30 ja iba dreveny pouzivam

mizulienka
5. aug 2011

baby neviete, kedy bude mat monika farby? neda sa mi vobec prispievat na jej stranke 😠

lussy666
5. aug 2011

@mizulienka velmi pekne dakujem, "idem po tom" 😀

dajna11
5. aug 2011

@fatima30 Torty od mamy...stránka🙂

dajna11
5. aug 2011

@lussy666 dá sa.

fatima30
5. aug 2011

@dajna11
tam vzdy vsetko rychlo zmizne,myslim z bazarika🙂)a kde okrem toho si si kupovala?okrem int.obchodov?

dajna11
5. aug 2011

@fatima30 dá sa aj v hračkárstvach nakupiť čo su pomocky pre prácu s plastelinou či modelínou,rozne vykrajovačky,odtláčcie podložky,nožničky...

mizulienka
5. aug 2011

@monika_123 Monika, neda sa mi pripsievat na tvoju stranku 😒 chcem sa spytat, kedy asi budete mat farby? chcem si skompletizovat objednavku a neviem, ci mam este cakat alebo potom az s krajkami objednam. dik

fatima30
5. aug 2011

citala som ze aj s peciatkami sa da robit a myslis noznicky tie vselijake vrubkove take mam a co namiesto kliestikov