Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

ikula2
6. aug 2011

@yamahafazer prosim ta do tej slahacky davas aj cukor? A potom to vyslahas s maslom ci niecim inym? Uz aj ja ju chcem urobit, lebo som zatial robila iba s tou bielou coko.

fatima30
6. aug 2011

@bianca
jasne ze pomoze lebo ja som si polietla stranky ja som myslela ze to je tortomania .sk a to je obchod a ta dortomanie.cz je vymakana takze este raz vrele diki 😉

fatima30
6. aug 2011

@dajna11

dakujem ti velmi pekne,dnes som si kupila taku drobnu sadu skrutovacov a srobovakov ze hadam vyuzijem na marcipan alebo figurky,stalo to iba 1 euro 😀

lusil2005
6. aug 2011

@yamahafazer wow naaaaadherne!!!!! a na tej "tvojej" si ako robila ten vrch na potahovke? je to krasne!

yamahafazer
6. aug 2011

@lusil2005 to je robene cez tu gumovu decku ako som ti spominala ked som to robila kedysi len an cokoladove torty ,ale to moje srdiecko je hrbolate lebo som to len tak narychlo zbuchla a dala som si len na tenko potahovku lebo este mam jednu tortu na zajtra a akurat som si dorobila orchidee na nu a mala mi este strajkuje,ze nejde spat

yamahafazer
6. aug 2011

@ikula2 ja som to len robila pre nas a ja robim len bez cukru a len dam dve slahacky roztopit s 200 g cokoladou na varenie co je lidl a potom to super stuhlo a cukor som nedavala ani ziadne maslo vobec nic ,ale robila som aj s milky cokolady par krat len to mi vobec tak nestuhlo a bolo to fest sladke lebo tie cokolady su dost sladke a tato na varenie je presna taka akurat super chut.Ja som zatial na objednavku parizsku slahacku nerobila tak ja si len pre ans robim ako to mam ja rada a teraz som prvy krat skusila tu cokoladu z lidla predtym som len rozne ochutene cokolady davala

lusil2005
6. aug 2011

@dm1 prosim ta ako mam urobit tu penu pivovu navrchu piva? ty si spominala ze tam davas nejaku cesnakovu penu. ci to robis z tej pomazanky co davas dovnutra?

ikula2
6. aug 2011

@yamahafazer prosim ta mohla by si hodit link na tu decku gumovu, je to ako stencils?

yamahafazer
6. aug 2011

@ikula2 aky link by si chcela?ja tie decky co mam gumove to este moja mama mala to su take stare a ja som si to este predtym vymyslela ako som piekavala,ze som to robila na cokoladove torty a to normalne potrem kremom a dam dole tak isto ako stencils ked robis a nemam ktomu ziadny navod

dajna11
6. aug 2011

@fatima30 no nekup to 😀 😀 😀 nie????ja sa chystám do lidlu na silikonové štetce na modelovanie 😀 😀

yamahafazer
6. aug 2011

inak to mrazene ovocie sa mi vobec v torte nepaci totalne to cesto ostalo ako kasa ked sa rozmrazily a lepsie mi chuti len cisto kombinacia cokoladova plnka sama nie s ovocim ,ale aspon som vyskusala

ikula2
6. aug 2011

@yamahafazer aha asi tusim co myslis ja ze zasa daco nove co som nevidela a v tej decke su aj dierky? Rozmyslam ci take nemam aj doma 😕 , lebo mama to isto mala. Inac ja som nemala problem s tym mrazenym ovocim a korpus bol uplne v pohode, nam to zasa neskutocne chuti, ja uz do kazdej torticky davam ovocie, teda do nasich domacich.

fatima30
6. aug 2011

@dajna11
a to kedy ma byt tato akcia?a co sa robi so silikonovymi stetcami???? 😕 😕 😕

reruna
6. aug 2011

@yamahafazer krása! taky jsem už dělala tu šlehačku jen s čokoládou, a i s ledovými kaštany je to super
@mrka2 nádherná včela!
@tica ta želva je jak živá 🙂
Ostatním jsem polikovala, všechny fotky, co jste přidaly jsou parádní, krásné
@vejinka však plastelína je nejlepší na zkoušení a já už jsem taky použila spoustu vykrajovaček na plastelínu i na dorty
Moje dnešní ke kávě a pro návštěvu, je to podle receptu z posledního čísla časopisu Dortománie ze str. 18, jen místo hrušek jsem použila broskve, protože nám zrají a místo vína jsem broskve dusila jen ve vodě s cukrem. Pak dám vědět, jaké to bylo, ale ten krém je podle mě super - tvaroh, rozehřátá čokoláda na vaření, cukr a vyšlehaná šlehačka. Nahoru jsem polila čokoládou, kolem je čokotransfer, ale nějak zle se mi to dělalo, natřela jsem to na tenko,t ak to není dokonalé. No a ten páv je malovaný prachovýma perletovýma barvičkama přímo na tu čokoládovou polevu a mám doma takové papírové šablony na foukací fixy z papírnictví, tak to je z toho...

fatima30
6. aug 2011

@fatima30
a ty neoslavujes?ja surfujem na dortomania.cz vymakana stranka,oci ma rezu,muz uz vcera frflal,ze cely vecer som iba na pocitaci.tolko perfektnych veci tam je.

fatima30
6. aug 2011

@dajna11
sama sebe som si napisala🙂)))

vejinka
6. aug 2011

@reruna waw mas na toto aj sablonu?? ci len od oka? 😉

vejinka
6. aug 2011

@fatima30 heheh je to nebezpecna stranka ja som celu noc koli nej nespala stale som robila panaciky.. 😀 😀 😀

reruna
6. aug 2011

@vejinka ano, psala jsem, že je to papírová šablona z papírnictví na foukací fixy, je jich tam 8 v balení, různé asi za 30,-Kč, např. ještě je tam šašek, závodní auto, delfínek, baletky atd. takže určitě využiju

vejinka
6. aug 2011

stale rozmyslam ci tam do toho telicka treba pichat to sparatko..ci by to nedrzalo beztoho

vejinka
6. aug 2011

@reruna super...vyzera to nadherne

fatima30
6. aug 2011

@vejinka
vsak to objavila som forum kde baby nasli vselico z coho sa da tvorit uz budem aj ja vsade pozerat co sa da kde vyuzit 😀 a hlavne este sa len chystam na prvu marcipanovu tortu bud tyzden 😀 😀 😀 😀 😀 len neviem kedy to budem robit ked ma toho 😲 krpca

katy1979
6. aug 2011

@mrka2 co as ti nepaci na tej vcele vsak je dobra. urcite sa im bude pacit.

ja som akurat potiahla tortu na zeleno a okliestikovala. vecer musim shreka urobit nech si tam sadne. snad z toho nevznikne zaba

vejinka
6. aug 2011

joj zeny ja som taka nedockava kedy sa do toho modelovania dam...ale staci tak o dva tyzdne lebo sa mi to rozpadne a pokazi kym bdue oslava

vejinka
6. aug 2011

@fatima30 nieco mi hovor ja mam dve deti..a cez den je to uplne vylucene zeby som sa k tomu dostala...jedine vikend lebo muz je doma..a jedine vtedy ked obaja spia..cize teraz 😀 a nie vzdy zaspia takze planovat sa u mna neda..mala som este horu pradla na zehlenie takze som to rychlo pozehlila hala bala...lebo mi lietala osa a ja sa os bojim..tak som zdrhla z izby a uz ma tam nik nedostane 😅

vejinka
6. aug 2011

@fatima30 no sak som tu rano pisala ze som objavila v supliku nepouzitu manikuru tak tam vyuzijem vsetky stetce na oci a pilniky zastrihavace noznicky..proste mam super sadu na tvorenie uz len sa do toho pustit 😀

vejinka
6. aug 2011

@katy1979 tak bude zabka na zelenej luke 😉

katy1979
6. aug 2011

@fatima30 po veceroch a v noci ci ked spi cez den inac sa neda.
ja som teraz potiahla narychlo a to jeden cumel na rozpravky a druheho som supla do stolicky a priebezne mu tam hadzala nejake jedlo od tyciniek az po sunku. nasledovalo 15minut upratovania po nom.

vejinka
6. aug 2011

ja uz mam jasny obraz toho jak to auto bude vyzerat...len sa toho akosi bojkam 😅

katy1979
6. aug 2011

@vejinka hej len oni chceli shreka 😀 nemozu dostat zabu ci zaba zozrala shreka? 😀 to ma byt pre rocne dievcatko. co tí ludia nevymyslia