Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lusil2005
6. aug 2011

@anibas woooow ta vevericka z doby ladovej je suprova 😀 😀 😀 😀 aj ostatne su nadherene! ako vzdy....

mrka2
6. aug 2011

@dm1
@anibas tak to je naaadhera, neviem sa vynadivat. 😵 😵 😵 😕 😕 😕 🙂

dm1
6. aug 2011

@anibas dakujem! a tvoje kraaasne torticka 😵. Ruzicky uplne super a slonikova sa mi velmi paci

zdenallicka
6. aug 2011

Jaké knížky objednáváte???

dm1
6. aug 2011

@katulkaaaaaa jj kludne neviem ako ostatne baby vela chcelo ale neviem ked stiahli z netu nejake ci chcu este ine. Ja som chcela este tu best of ale tu tam nemaju tak kupim potom inokedy neskor

alebo kto spominal ze je moznost aj cez e-bay? by som skusila este potom aj tu co nemaju tam dokupit odtial kludne aj pouzitu

zdenallicka
6. aug 2011

A mohly byste mi dát tipy na nějakou dortovou literatůru? :D

lusil2005
6. aug 2011

baby ved ja dufam ze krpca nastvem a na protest pojde von 😅 aj ked - uz ma napadlo ze ked mi tam ostane nepotiahnuta torta v chladnicke s nadrotikovanymi kvetmi a nedozdobene pivo, porazi ma 😀 prisaham ze by som to este rychlo davala dokopy medzi kontrakciami, ved by to bola celodenna drina uplne zbytocne!!!!!

katulkaaaaaa
6. aug 2011

@dm1 hej spominali baby ze za polovicne ceny su na ebay....ale ja neviem po anglicky 😖 jednu knizku by som prijala tak ze podla nej sa naucim robit,inak kamoska mi poposielala snad 10knih cez meil,ale este som nemala cas to pozerat
@zdenallicka z tejto stranky budeme robit objednavku
http://www.bookdepository.co.uk/Sugar-Flowers-f...

katulkaaaaaa
6. aug 2011

@lusil2005 akurat som ti isla na fb pisat ze co babetko 😝 tak dokonci torty a potom sup 🙂

lusil2005
6. aug 2011

@zdenallicka baby objednavaju odtialto knizky http://www.bookdepository.co.uk/
maju tam velky vyber za super ceny oproti nasim shopom a neplatis ziadne postovne...

napriklad tato je super podla mna: http://www.bookdepository.co.uk/Alan-Dunns-Suga...

lusil2005
6. aug 2011

@katulkaaaaaa len na e-bay-i treba ratat s postovnym ktore je niekedy vyssie ako cena toho co si objednas 🙄

katulkaaaaaa
6. aug 2011

@lusil2005 jaj no vidis to ma nenapadlo,ja chcem z tej stranky co ti objednavas aj tak je to oproti sk zlava cca 10eur na jednej knihe 😉

dm1
6. aug 2011

@lusil2005
@katulkaaaaaa len to chcela niektora aj donies z anglicka domov tak by tam nebolo postovne len si nespominam kto 😕

tuto by som chcela len tam ju nemaju http://www.sugarart.sk/kniha-alan-dunn-s-best-f...

@lusil2005 sak to som ti minule pisala ze ty by si isto nebezala do porodnice ale este medzi kontrakciami dokoncovala 😅

lusil2005
6. aug 2011

@dm1 no ale ved necham to pokazit? 😅
inac - to pivo sa celkom podarilo, len som kratky "potah" vyvalkala z toho syru, tak som musela trosku kamuflovat vzadu... ale ved je to len pre nas tak hadam v pohode. a hore som nakoniec dala chrenovu slahacku, len akosi je divna. neviem ci sa "nezgrcla"... nevadi, len dufam ze nebude stekat. uz mi neostala natierka. 🤐

dm1
6. aug 2011

baby ja som trubka 😝 . Pisem ze tu knihu best of chcem a kukam ze sak ja ju mam uz v pocitaci stiahnutu z tych linkov co ste dali 😅

@lusil2005 aj tu co si ty dala link teraz mam stiahnutu

katulkaaaaaa
6. aug 2011

@dm1 sak aj ja ju mam tak neviem objednat ci nie? 🙂

dm1
6. aug 2011

@katulkaaaaaa ja chcem objednat lebo prave tu co chceme objednavat nemam stiahnutu tuto http://www.bookdepository.co.uk/Sugar-Flowers-f... a chcem mat nejaku aj ako knihu nech si mozem listovat ked tvorim

katy1979
6. aug 2011

@dm1 a hod link odkial si ju stiahla.

no veru baby treba sa dat dokopy nejako a objednat to.

dm1
6. aug 2011

@zlatat prekrasne vsetky uz som na FB obdivovala 😵 . A vidim ze mas silikonku na stromceky aj ja som si ju chcela kupit len som na nu nikde nenatrafila. Kde si kupila prosim ta?

dm1
6. aug 2011

@katy1979 jooooj keby ja viem to som tu klikla na tie linky co ste tu dali ze stiahnite si 😎

vlada111
6. aug 2011

@fatima30 aj mne by sa to páčilo, ale mala to otrasne potiahnuté 😉 . A my robíme krajšie, no nie? 😀

vlada111
6. aug 2011

@dm1 krásna detailná práca. Ja by som nespala celý týždeň 😀

dm1
6. aug 2011

@katy1979 ja presne tak isto aj ked nepeciem idem spat vacsinou az pred 1 😝 . Ale teraz som isla dve noci po sebe o 4 🤐 este stastie ze maly kedze buntosil aj dlhsie spal do tej 8-9 tak to nebolo take hrozne. Ked ja uz v pondelok si hovorim nechce sa mi modelovat az utorok a tak sa to opakuje az do strvrtka, piatka kedy uz musim zacat lebo uz je torta a nie je nanu co dat 😅

katy1979
6. aug 2011

@dm1 vsak ja mam tortu od obeda potiahnutu a nie je na nu co dat.

kurna vytiahla som ju z chladnicky lebo som tam meno robila a za tu chvilu co bola vonku zacala potahovka lepit. vsak nie je tak teplo. to snad nemysli vazne. tak sa budem modlit nech prestane lepit v chladnicke. mam pod nou vajecny s orechami a kopou masla. to sa nikdy netopilo. ale toto lepi. vlhkost je tu do 60percent. co to mam hodit na balkon?

zdenallicka
6. aug 2011

@katulkaaaaaa
@lusil2005

Děkuji..🙂

lusil2005
6. aug 2011

@katy1979 ja mam teraz aj to pivo aj tu druhu uuuuuplne zarosenu v chladnicke!!!! ale vsetko tam mam akesi zarosene, nechapem co ma za problem ta chladnicka, dufam ze mi to do rana ostane v kuse tie torty... a z peny piva - tej chrenovej slahacky mi steka voda... esteze to tomu syru ktorym je to potiahnute az tak nevadi... nemam ani silu sa nad tym vytocit. jej ozaj, a este lalia ktora cez den uz krasne uschla, na vecer zas cela zmäkla. tak som ju este na tortu nedala, pockam kym zas zajtra uschne. ked bude prsat, slahne ma.

lusil2005
6. aug 2011

Tu je moje pifko... sranda ake to vyzera na fotke male 😀 je to vysoke asi tak 25 centi...

katy1979
7. aug 2011

@lusil2005 vyzera ako stamprlik ale pekne velke pivko a je krasne. no uz to mas hotovo uz mozes ist.

katy1979
7. aug 2011

no mal by to byt shrek. otazne je co to vlastne naozaj je? 😀

svetielkoand
7. aug 2011

Tak prvy pokus o tortu je hotovy, vnutro je klasicky piskot a gastanova plnka, potiahnute je to MMF zafarbenou cokoladou a ruzicky som robila vcera v noci 😀 Mam to len na obycajnej tacke kedze este som nepiekla 😀 😀