• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Marcipánové torty. Rady a postupy

@mizulienka vidim ze sa tiez trapis stale s tou svadobnou tak sa budeme trapit dve ja mam robit na 27.8. takuto
http://www.elitecakedesigns.com.au/Lily%20Tower.html#weddingcake
a hore iba tri lalie a taketo srdiecka:
http://www.elitecakedesigns.com.au/Heart%20Inspiration.html#weddingcake
a ako tak pozeram vysoka je dost takze 4platy to urcite istia.
len oni chcu celu orechovu teda orechovy korpus.
8. aug 2011 o 10:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dadka212 podla mna si rozvalkas hmotu normalne na to das uz vyvalkanu a prejdes valcekom. tiez by som sa bala aby sa nelepila takze asi troska solamylu by to istilo
8. aug 2011 o 10:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jakelina dakujem krasne za radu :slight_smile:
8. aug 2011 o 10:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@katy1979 dakujem :slight_smile: to je presne o tom, ze musim mat vstko presne naplanovane, aspon mesiac dopredu :grinning: :grinning: :grinning:
ja si normalne robim poznamky do zosita, ze ako a co :slight_smile:

mne tie stranky nechce otvorit
8. aug 2011 o 10:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mizulienka no ja si zatial poznamky nerobim ale tiez na to koukam ze hmm
8. aug 2011 o 11:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@katy1979 jsou krásné. Ale ty srdíčka bych nevěděla jak přidělat. :unamused:
8. aug 2011 o 11:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mizulienka ty jsi dobrá, děti pak za padesát let vydají tvoje paměti a deníčky. Třeba budeš vyhlášená cukrářka a vydělají na tom majlant. :grinning: :grinning:
8. aug 2011 o 11:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mizulienka Já dělám do formy 23 klasický mramorovaný ze 4 vajec, mám ho až po vrch a prokrajuju 2x, s krémem a ovocem má potažený mezi 11 a 12cm na výšku..:slight_smile: Já prý dělám hodně vysoké dorty, ale mně to tak nepřijde..:slight_smile: Prostě jak tp vyjde, tak tp je..:slight_smile:
8. aug 2011 o 11:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
objednavka do zajtra kamera :grinning: :grinning: :grinning: tak som kamoske povedala ze jedine mini prsia,takto narychlo,uz sa aj pecu :slight_smile:
@zdenallicka fuha to ako ti tak vide vysoko?tie moje som sice nemerala ale odhad max 8cm :confused:
8. aug 2011 o 12:03  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zdenallicka to mas naozaj vysoke. tiez nemam tak vysoke torty.

@katulkaaaaaa ziadna kamera ale mini prsia :grinning: si im teda dala
8. aug 2011 o 12:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@katy1979 sak niesom kuzelnik :grinning: :grinning: :grinning: na zajtra to potrebuje,tak som ju ukecala...no 3D kameru takto narychlo,chcem aj spat :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
8. aug 2011 o 12:16  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@vrana - prekrásne torty
8. aug 2011 o 12:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@katulkaaaaaa
@katy1979

Tak kolem 7cm korpus, zbývá 4-5cm i s potahovkou.. To není zas tak vysoké, ne? :slight_smile:
8. aug 2011 o 12:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
chcem sa opytat ci treba postavicku drzat v chladnicke tyzden alebo len v pivnici?a ako je lepsie s hmotou? Ten den robit vyvalkat potiahnut alebo radsej skor povedzme tyzden dopredu zafarbit dat do sackou a do chladnicky? Ako to robite vy?
8. aug 2011 o 12:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@katy1979 krasne torty, ta druha ten lem co ma dookola, to je ako robene? ci to iba nejakou struktur foliou?

@zdenallicka ked som si studovala, ze kolko hmoty asi spotrebujem, tak som asla taky rozpis a tam bezne mali torty tolko cm :slight_smile: takze v pohode :slight_smile:

@vejinka postavicky ti je lepsie ked si urobis dopreud, nech troska vytvrdnu, do chladnicky nedavaj, staci, ked to budes mat niekde v spajzi alebo potravinovej skrinu....ja si stale robim veci dopredu, aj hmotu si nafarbim dopredu aspon den dva.
8. aug 2011 o 12:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
baby tak aby diskusia nestala :stuck_out_tongue_closed_eyes: pytam sa dalej, ked by mala mat torta okolo 3kg cca, mal by to byt macko leziaci, staci mi telo upiect v stvorci 25x25 a hlava v miske? myslite, ze sa do tych 3kg zmestim? dakujem krasne
8. aug 2011 o 12:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mizulienka a potom ked si hmotu nafarbim a dam na niekolko dni do chladnicky treba to nejako specialne pred valkanim"rozmrazit"?do mikrovlnky alebo len volne na vzduchu niekde v kuchyni.a este kolko ta hmota vydrzi nafarbena v chladnicke?
8. aug 2011 o 12:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mizulienka podla mna len pokrcit potahovku a ze to chcu vo farbe lila
8. aug 2011 o 12:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Velmi pekne dakujeme za prianicka k narodeninam:slight_smile:)
tortu som nakoniec pokaslala, z dvojposchodovej som vycarovala toto :grinning:
ale tak aspon dobra bola
8. aug 2011 o 12:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (20)
@mizulienka hej mala by si sa zmestit do troch kilov
8. aug 2011 o 12:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lussy666 co je na nej pokazene?
8. aug 2011 o 12:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@vejinka mala byt poschodova:slight_smile:) a nejaka bola hrckata pod potahom..
8. aug 2011 o 12:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@vejinka nemusis davat do chladnicky, staci v potravinovej skrini alebo vonku iba, daj ju bud do folie alebo nikrotenoveho sacku.
aku hmotu mas? ak kupovanu, staci to rozhniest iba rukami, ak MMF tak troska do mikrovlny a potom rozvalkat
8. aug 2011 o 12:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@katy1979 obrázky uložené - prekrásne :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:

@mizulienka recept: koľko vajíčok - toľko lyžíc cukru aj múky napr: 6 bielka vyšľahať+6 lyžíc kr. cukru+6 žltka + 6 lyžíc múky + 1/2 PDP = na celý plech, ... do 24 cm okrúhlej dávam 5 vajec a 1x prerežem, pečiem na 2x a mám 4 pláty - je to náročnejšie na vajíčka, ale aj olej je už príšeeeeerne drahý :wink:

@zdenallicka čo je skr. TP ???

@vejinka postavičky suším na poličke v linke - prikryté servítkou
8. aug 2011 o 12:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zuzana124 - nádherné @jakelina - krásny psíček @dadka212 - krásny psík @zdenallicka - úžasné @andriss23 prekrásne torty a kvety sú úžasné
A Lusil gratulujem
8. aug 2011 o 12:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@katy1979 mozem si ta pridat medzi priatelov? :slight_smile:
ten iacik bol perfektny :slight_smile:
8. aug 2011 o 12:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lussy666 - krásna
8. aug 2011 o 12:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@anibas aku muku davas hladku ci polohrubu?
8. aug 2011 o 12:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mizulienka mozes dievca mozes
8. aug 2011 o 12:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok