• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Marcipánové torty. Rady a postupy

@vlada111 no snad ano, ale stejně to musím poslat a uvidím co mi řekne.
@zuzana124 já jsme věděla, že není tvoje, jenom jsem ti to schvalovala, že je krásná. Určitě se ti taky tak povede. A jak vyztužuješ takové vysoké dorty???
9. aug 2011 o 15:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zuzana124 upeč už v stredu - ja pečiem v stredu :wink:
9. aug 2011 o 15:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zuzana124 zuzi niekde na tome som citala, ze by rozdiel medzi poschodiami by mal byt aspon 8 cm :confused: ci som si to zle zapamatala...@dm1 ti urcite bude vediet poradit, ta ma skusenosti :slight_smile:
9. aug 2011 o 15:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zuzana124 ja som davala 30, 22 a 14 tusim takze rovnake rozdiely ako ty to by ti malo stacit
9. aug 2011 o 15:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@vlada111 my to máme tak zhruba 1-2x za pol roka takúto odstávku prúdu a najhoršie je že v dome nemáme plyn, všetko máme na elektriku :frowning2:
9. aug 2011 o 15:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dm1 Danka a aku mas tu formu, taku istu ako mam ja?
9. aug 2011 o 15:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mizulienka jj presne aspon 8 cm rozdiel aby sa aj na boky nieco zmestilo a presne to ma podla tyhc rozmerov co pisala :wink:

formu na perly mam inu silikonku nie tuto ale podstata by mala byt ta ista prebytocnu hmotu odstarnit aby zostali len tie perly
9. aug 2011 o 15:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dm1 jej super si zlatá, už som sa bála že budem musieť kupovať formy :slight_smile: lebo tá 12-tka je taká malinká ale keď tam dám len tak na kraj kvety tak by to malo stačiť :slight_smile:
9. aug 2011 o 15:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zuzana124 ja by som upiekla stredu :slight_smile: bezne tak peciem ked je torta na sobotu :slight_smile:
@dadka212 dadi aku mas ti abecedu?sa mi paci a torty krasne...robilo sa ti dobre s tym mliecnym marcipanom?mne sa to cele strasne lepilo
9. aug 2011 o 15:25  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zuzana124 no 12-tka je malinka vela zalezi co hore davas ale hentam to ide len nabok tak by sa dalo.
9. aug 2011 o 15:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dm1 super ďakujem za rady :slight_smile:
9. aug 2011 o 15:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@katulkaaaaaa ja mám presne túto, len v modrej farbe http://www.webareal.sk/vsetkopretorty-sk/eshop/2-1-Pomocky-na-marcipan/0/5/27-Abeceda
a s mliečnym, no robilo sa mi celkom dobre, len som musela dať vela kukuričného sirupu lebo sa mi to trhalo...tiež sa mi to lepilo, lebo som to trocha prehnala s vodou, ale dala som ešte trocha suš.mlieka dala do fólie do chladničky a na druhý deň bolo celkom fajn
9. aug 2011 o 15:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dadka212 a este mi prezrad ako sa pouziva tato abeceda ide to s nou lahko?ja mam tuto a niesom nejako extra spokojna :unamused:
http://www.cukrarskepotreby.eu/predaj/1079/Abeceda-GROOVY-veĺke-pismena/
9. aug 2011 o 15:39  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jakelina zatiaľ som robila len 2 posch. a vystužovala som slamkami, asi aj teraz použijem slamky
9. aug 2011 o 15:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mizulienka ďakujem, ja som začala mávať tuším viac objednávok cez týždeň :grinning:
9. aug 2011 o 15:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Baby, takže moja prvá poťahovaná tortička je hotová... len neviem, čo by som tam ešte dala... Poraďte :wink:
9. aug 2011 o 15:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (28)
@mia1111 je pekna nic uz netreba :slight_smile:
baby mam akurat doma nove cislo novy cas pre zeny...a su tam super ovocne torty,nieco na odlahcenie od marcipanu,fakt krasne hned budem cez vikend skusat :wink:
9. aug 2011 o 15:45  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@katulkaaaaaa ja vyvalkám hmotu úplne natenučko nechám chvílku odpičinúť nech nelepí a cez fóliu vykrajujem písmeno zostane na fólii to čo tam nepatrí dám preč špáradlom a písmeno odtlačím na tortu ešte keď je na fólii...
9. aug 2011 o 15:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mia1111 krasna je, ako z obrahka, cistucka, jendoducha, mas talent, vidno :wink:
9. aug 2011 o 15:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mizulienka mne teraz napadlo, že takto vysokú mám tortu keď robím tú punčovú mramorovú. Nechcú punčovú? Ja robím len tú, v rodine sa idú zblázniť. A tá super drží, žiaden krém sa netopí, som s ňou spokojná.
9. aug 2011 o 15:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@vlada111 to je ktora torta prosim ta,nemas nejaky link na postup?puncovu som zatial nerobila,cez vikend maju prist znamy bude nas 10 dospelych a tusim 5 deti :grinning: by som vyskusala :slight_smile:
9. aug 2011 o 15:56  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mia1111 je krásna, ja by som tam už nič nedávala
ďakujem vám holky za všetky rady a asi tie korpusy upečiem už v stredu :slight_smile:
9. aug 2011 o 15:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@vlada111 myslis tu svadobnu? nie, puncovu nechcu, oni chcu vyslovene nieco lahke, dohodli sme sa na spodok tvarohovy s lesnym ovocim a vrch tu slahackovu s bielou cokinou, mascarpone a malinami :slight_smile:
oni chcu iba taku 5 kg tortu, a to tiez neviem, ci sa trafim, ked spodok dam 30 a vrch nejakych 20...myslite, ze hej?
9. aug 2011 o 16:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mia1111 krasna je, akoze prva potahovana :confused: fakt velmi pekna, cista, krasna :slight_smile:
9. aug 2011 o 16:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mizulienka no ako saja poznam tak pri dvoch poschodiach by som sa ja do 5kg netrafila.
9. aug 2011 o 16:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mizulienka ja mam od moniky to lano. ten prebytok ja tiez zrezavam nozikom
9. aug 2011 o 16:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mizulienka no s maslovou plnkou by si sa isto netrafila mala byt okolo 8kg ale tieto plnky su lahsie tak neviem
9. aug 2011 o 16:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@katulkaaaaaa - ďakujem :wink:
@gabika11 - Ďakujeeeem... no stále rozmýšľam, či nie je až moc jednoduchá :grinning: .
@zuzana124 - ďakujem... tak asi už to nejdem viac zdobiť :wink:
@mizulienka - no prvá, aj som sa toho bála a nakoniec potiahnutie bolo na tom asi to najľahšie :slight_smile: . A ďakujem :dizzy_face:
9. aug 2011 o 16:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mizulienka luci ja co som robila tuto spodok 24 vrch 16...vazila 4,2kg...plnka parizsky krem falos.cesto orechove...ja si myslim ze je tak fakt o tom ake cesto robis,kolko das muky,je mozne ze ja mam take ,,lahke" torty?dokopy som pouzila 13vajec...a kamoska volala ze torta bola fantasticka,ze uz si dava piect len u mna veeelmi ma to potesilo:slight_smile:
9. aug 2011 o 16:12  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (12)
@katulkaaaaaa to mas OK aj mne ty to tak nejako vyslo ale mizulienka chce dat az 30 a 20 a to je rozdiel a vyssie takze zo 4 platov by mala urcite okolo tych 8 ak by bola maslova samozrejme
9. aug 2011 o 16:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok