Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

elina313
9. aug 2011

@katy1979 už sme mali odtiaľ práve tú karamelovú, fakt bola mňam, ale ako hovoríš, myslím, že nie je náročná aj na domácu výrobu... ach jaj, ešteže ja tú sestru tak ľúbim... skúsim niečo pozháňať a dúfam, že jej cukráreň zálohu vráti, veď tortu objednávala až na 27.8....

vlada111
9. aug 2011

@jakelina no vraj rád maluje zátišia. Viac nevedia. Tak to som v prd...

vlada111
9. aug 2011

@vinka ja som robila tak, že som stužku zahla, aby nebolo vidieť strihaný kraj a prišpendlila ozdobnými špendlíkmi vo farbe stužky. Bolo to veľmi pekné

mizulienka
9. aug 2011

@vlada111 neviem, ci sa to hodi ale skus pozerat nieco ako pre maliara, ze paleta, stetec, tuby od farby, neviem 😎

mizulienka
9. aug 2011

baby aj vam sa stava, ze pre vase deti urobite iba nejaku rychlu obycajnu tortu k narodeninam? 😒 moj syn bude mat teraz 3 a ja som skoro zabudla, ze aj tortu treba robit....mam jednu krstinovu na sobotu a hned odchadzame na moravu za dedom, tak som to tak nejak prehliadla 😠 a dnes, ked som ho uspavala, tak som si uvedomila, ze pre cudzich robim torty a jemu by som nie...tak hajde kukam inspiracie a nieco prenho urcite zbucham 😀

vlada111
9. aug 2011

@fiorela toto by malo byť ono, len na vrch sa originál dáva vrstva z upáleného cukru. Takú som narýchlo nenašla. http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=15171

dm1
9. aug 2011

@mizulienka este nie veru ale je pravda ze modelujem na poslednu chvilku ale aj ked pojdem spat rano torticku mat bude!!! bolo by mi luto keby cudzim robim a jemu nie ☹ . Ale casto tak zabudam na seba 😀

vlada111
9. aug 2011

@mizulienka ozaj, to mi nenapadlo.

mizulienka
9. aug 2011

@dm1 ty si urobila krasnu pamatam, tu noemovu archu spolu s nemom, nie? 🙂 ale tak aj moj bude mat, asi nie taku krasnu, ale urobim ho iba prenho 😵

vlada111
9. aug 2011

@mizulienka si poklad, veľmi si mi pomohla, urobím asi paletu. Ešte raz ďakujem.

mizulienka
9. aug 2011

@vlada111 vobec nie je zac 🙂 rado sa stalo.

dm1
9. aug 2011

@mizulienka jj tu som robila a na meniny mal taku zvieratkovu tiez. Ja som povodne chcela urobit hrad lebo som si to chcela skusit ale potom som urobila radsej s kopou zvieratiek lebo to ma najradsej tak aby mu ocka ziarili 😵

yamahafazer
10. aug 2011

@jakelina krasne mas tie ornamenty a aky kaz mas na tej forme?

@dm1 nevies kedy bude monika objednavat tie silikonove formicky na sugarveil?lebo ideme na dovolenku a aby som to neprepasla ja som jej aj pisala ktore chcem tak hadam si ma zapisala

mizulienka
10. aug 2011

@dm1 mna muz teraz ukecal na taku s poziarnickym autom na torte, tak som zvedava...nemate niektora nahodou postup na auto? dakujem

@yamahafazer aj ja by som tie krajky uz brala, tiez ideme teraz prec a bojim sa, ze uz nebudu.

mizulienka
10. aug 2011

baby potrebujem poradit, sak ako stale 😉 chcem na krstinovej uroibt tie boky na tento styl
http://www.tortyodmamy.sk/na-krstiny/krstinova-...
mam aj taky ten patchwork na to
http://www.cukroska.sk/www-webareal-sk-cukroska...
nie som si vsak ista, ako sa s tym robi.....to len ako keby otlacim na uz potiahnutu tortu?

reruna
10. aug 2011

@vinka myslíš látkovou stužku? já jsem ji nepřipevňovala vůbec ničím, jen k mašli jsem dala špendlík.

reruna
10. aug 2011

@jakelina ty ornamenty jsou krásné! 🙂

gumkacka1
10. aug 2011

ahojte babulky, potrebovala by som poradit s vlacikom Tomasom. Nemate nahodou niekto postup na masinku? Lebo co som pozerala, tak vsade som nasla len postup na velky vlak a ja potrebujem malicky, polozit na tortu. Dakujeeeeeeem. 🙂

dadka212
10. aug 2011

@elina313 fúha tak to je brutálna cena 😅 😕

bzucinka2
10. aug 2011

@lucula73 teraz ju maju trosku doondiatu, neviem co robili, dass si www.korunaplus.sk a vlavo na boku mas kategorie 🙂

fiorela
10. aug 2011

@vlada111 Ďakujem krásne, vyzerá to tak podobne, vyskúšam ju urobiť a uvidíme.... mňam.... 🙂 🙂

bzucinka2
10. aug 2011

@elina313 2 kg u nas stoja 20€ povacsine ☹ takze je to istotne vela ☹
@vinka mne teraz radila kamosla zacistit konce, ze oan ich opaluje trosku a nelepi ich nicim len konce obojstrannou lepiacou paskou 🙂 tak neviem aj ja vyskusam na konci augusta 😒
@elina313 tak za toto by som nedala asi ani tych 20-(

bzucinka2
10. aug 2011

@mizulienka podla mna sa to otlaci rovno na tortu 🙂

dadka212
10. aug 2011

@mizulienka tiež by som to odtláčala na už potiahnutú tortu...

mia114
10. aug 2011

Ahojte
Mate baby dakto sadu vykrajovatok floral? aka je? dakujem

mizulienka
10. aug 2011

@mia114 ja nemam, neporadim 😒

mizulienka
10. aug 2011

baby, dufam, ze posledna otazka dnes 😀 z kolkych vajec by som mala urobit do 25x25 formy...myslite, ze nejakych 6-7 bude stacit?

vejinka
10. aug 2011

@mizulienka my ideme mat tiez tri roky a potom este rok a robim a asi aj robit budem iba im dvom.len skoda ze za rok vsetko zabudnem a zacinam odznova.inym by som nepiekla aj keby som to vedela.mam dve deti ktorym sa musim cez den naplno venovat a vecer od unavy padam na hubu.koli tejto torte si musi muz brat dovolenku inak by z nej nic nebolo.

jakelina
10. aug 2011

@vlada111 tak na dort malířskou paletu a štětce 😉 a nebo takový ten stojan na plátno a na to nějaký rozmalovaný obraz. To určitě zvládneš, ne dělám si srandu. Z toho bych týden nespala, kdybych měla na dort něco namalovat.

jakelina
10. aug 2011

@yamahafazer na té formě mám takové maliké dírečky ve dvou vzorech 😒