Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

jakelina
10. aug 2011

@lucula73 tak to jsem ráda, že jsi neškrábala těsto z trouby. Snad bude chutnat. 😉

dadka212
10. aug 2011

@lucula73 ja som ešte s mrazeným nerobila do torty, ale keď som dala zmrazené jahody do koláču tak to bolo neskutočné mokré celé sa mi to rozpadávalo...tak neviem

andriss23
10. aug 2011

ja som si raz nechala rozmraziť jahody len tak ,že na zjedenie a z krásnych veľkých kusov zostali roztopené zdochlinky....tak či sa to nestane aj v tej torte 😅

ikula2
10. aug 2011

@mizulienka prosim ta ako robis tie krajkove motyle, mne to vobec nejde 😠 , som myslela ze budu take dierkovane,neviem ako na to

ikula2
10. aug 2011

Prosim vas robili ste uz niekto motyle z bielkovej polevy?

mizulienka
10. aug 2011

@ikula2 ja si dam formu na chvilku do chladnicky, potom ju vysypem solamylom/gustinom a tak tam natlacim hmotu....motyliky nebudu dierkovane, oni maju iba akoze krajku na sebe...na tej mojej krstinovej to je vidno
http://www.facebook.com/media/set/?set=a.182494...

lucula73
10. aug 2011

@dadka212 ono to bolo mokré,ale nepretieklo to...ale teraz som si uvedomila,že som dávala to ovocie len na stredný plát,na prvý nie...tak možno aj preto...........tiež som to robila prvý raz 🙂

zdenallicka
10. aug 2011

Když dáváte mražené ovoce, nekropte nijak korpus, natáhne tu vlhkost a vodu z toho ovoce.. ;)

dadka212
10. aug 2011

@lucula73 ja sa toho mrazeného bojím 😝

@zdenallicka ja nekropím nikdy korpus, maximálne dávam džem....robím mramorový a ten je "mokrý" sám o sebe 🙂

jakelina
10. aug 2011

@dadka212 já jsem naposledy dělala ten tvůj recept a byl výborný. 😉

lucula73
10. aug 2011

@dadka212 no však pre cudzieho by som so to rozmyslela,toto bolo pre nás,som skúšala ten krém 😉
Poraď mi prosím,aká farba sa hodí lepšie pre chlapa?biely základ a hore na torte taká mašla a dolu nejaký okraj spravím,len neviem sa rozhodnúť akej farby....hnedú...fialovú..modrú.... 😕

lucula73
10. aug 2011

@zdenallicka a ty používaš to mrazené ovocie častejšie?

dadka212
10. aug 2011

@jakelina kto ho ochutná tak iný nechcú, vyslovene si žiadajú práve tento korpus...som rada že vám tiež chutí 🙂

mizulienka
10. aug 2011

baby ja som este nerobila tortu s inym ako mrazenym ovocim,teda raz 🙂
ked som robila parizsky, tak tak som davala mrazene ovocie, iba som obalila v cukre a do tvarohovej plnky, uplne odmrazujem, este poprasim cukrom a davam na tortu....davam krem aj na spodnu stranu vrchneho korpusu, tak je ovocie ako keby zabalene v kreme.

dadka212
10. aug 2011

@lucula73 ja by som asi hnedú...
@mizulienka ja najradšej dávam čerstvé, cez víkend som robila 2 ovocné tak som nechala v stánku pri avione 10eur za ovocie 😝 ale vyšlo aj nám na bublaninu mňam bola vynikajúca lepšia ako krémové a neviem aké koláče torty...už mi to lezie hore krkom 😝

mizulienka
10. aug 2011

@dadka212 aky robis, mramorovy?
ja somdnes robila nastavovany a ja neviem, cim to je, ale z 8 vajec mi ledva vyjde 5cm korpus 😕

ikula2
10. aug 2011

@mizulienka dakujem 😉

Prosim vas uz ste robili tvarohovu plnku do svadobnej torty, lebo mi dnes volali ze ci moze byt, ale ja si myslim ze asi skor nie, lebo predsa ta torta je dlho vonku. Poradite mi aku mam urobit plnku nechcu cokoladovu ani karamelovu tak urobim vanilkovu ale neviem s cim 😕

dadka212
10. aug 2011

@ikula2 ja by som tiež tvaroh neriskovala, ten sa lúbi pokaziť rýchlo....ja som svadobnú nikdy nerobila tak neporadím čo sa hodí...

mizulienka
10. aug 2011

@ikula2 si predstav, ze ja mam objednavku na druhu svadobnu a aj tam budem robit tvarohovy, a aj na tu prvu chcu tvarohovy...
upozornim ich, ze tam je tvaroh, ze to musia dat do chladnicky, nebude to hlavna torta, tak mozno to nemusi byt vonku a radila som sa s jednou znamou, ktora uz dlhsie pecie torty a vravi, ze vydrzi, tak snad hej 😕

jakelina
10. aug 2011

@dadka212 a děláš ho i na plech?? Jak je asi vysoký na takový běžný plech. Dělala jsem jenom jednou do dortové formy.

jakelina
10. aug 2011

@mizulienka no když to chtějí, tak to budou mít. 😒

katy1979
10. aug 2011

@andriss23 zbehni do hainburgu nemas to daleko tam kupis 500g mascarpone za 3 eura. ale len kvoli tomu sa ti tam neoplati ist

dadka212
10. aug 2011

@jakelina áno robievam aj na plech, a vysoký podla toho kolko vajec, keď robím pláty do torty tak jeden plát robím z 3 vajec, keď koláč tak zo 4-5, lebo zo 6 už bol pre nás moc vysoký to bolo tak okolo 3cm možno viac neviem to odhadnúť...

jakelina
10. aug 2011

@dadka212 děkuju, tak u nás můžu i z šesti vajec. 😀 😀 Někdy musím péct dva plechy. Budu dělat malinký čtverec, tak upeču pláty, nemám formu. Některé ty recepty jsou fajn, ale jsou strašně nízké korpusy. I z pěti vajec je to tenounké jak nic. 😒

katy1979
10. aug 2011

@mizulienka ja mam tiez tvarohovu plnku do tej svadobnej.
a nadstavovany som robila zoparkrat a uz nebudem. naposledy sa ani len nedrolil co bol ako guma. a ak ho robim na plech zo 4 vajec tak tie platy su nizke a vobec nie nadychane. tak uz neviem ci ja som taka blba ale mne sa neosvedcil.

dadka212
10. aug 2011

@jakelina mne tento najviac vyhovuje...či už na koláče alebo torty...akurát bublaninu robím ako bublaninu ale aj tam pridávam zlatý klas 🙂

jakelina
10. aug 2011

@dadka212 když ten u nás není 😒 myslím Zlatý klas

jakelina
10. aug 2011

@katy1979 já jsem taky asi blbá, ale mám ho na plechu taky tenký. Já bych snad musela udělat z dvaceti vajec, aby byl na tom plechu alespoň čtyři centimetry 😀 😀

katy1979
10. aug 2011

@jakelina a ked das vanilkovy puding. no zlaty klas ti mozeme poslat to sa ani nerozmrazi ani po ceste nepokazi.
ja tomu korpusu tiez nerozumiem. ak robim mramorovy ci cokoladovy alebo orechovy je toho plny plech vyska akurat konzistencia tiez. takze naposledy ak som mala robit biely korpus tak som robila cesto ako na mramorovylen bez kakaa.