Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lucula73
10. aug 2011

@dadka212 fakt? lebo som si spravila včera mašľu,takú do hneda,skor karamelova a dnes špekulujem že sa mi nepáči 😀 😝 .ale tak asi nechám hnedú...dík za názor 😉 .ozaj a mohla by som ju niečím strieborným postriekať,či sa to nebude hodiť,?myslím ten strieborný lesk na tej hnedastej mašli 😕.je to pre krstného na narodky pre kamošku....
Dadka a aký je to recept,na čo,čo chválila aj jakelina?

dadka212
10. aug 2011

@jakelina nemyslíš vážne 😝 vy tam nič nemáte 😅

mizulienka
10. aug 2011

@katy1979 ja som nastavovany robila raz do plechu a to bol kus plechu 😀
vyskusam @dadka212 ten tvoj, to je na sposob toho mramoroveho?aj to chuti ako babovka?

jakelina
10. aug 2011

@dadka212 Zlatý klas ne 😒

dadka212
10. aug 2011

@lucula73 http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=4191&user... tento recept 🙂
ja neviem pre chlapa sa mi také moc vyčačkané nepáčia....ja by som to poňala jednoducho....

@mizulienka áno chutí to ako bábovka len ak sa robí na plechu treba ho vybrať včas lebo kraje lúbia stvrdnúť, tak treba sledovať....

jakelina
10. aug 2011

@katy1979 jsi hodná, ale já občas na Slovensko jedu, tak si koupím i kaštanové pyré a sním ho hned tam, než se mi rozmrazí. Ať vím co je to za dobrotu. Chtěla jsem si udělat sama, nedávno jsme tu řešily recepty, ale zrovna nikde namají kaštany. Asi není sezona. 😀 Ptala jsem se ve třech obchodech a dívali se na mě jak blázna. Jako bych u řezníka chtěla koupit třeba hřebíky. 😀 😀 😀

dadka212
10. aug 2011

@jakelina ani gaštanové pyré...sila...

mizulienka
10. aug 2011

@jakelina my ideme teraz na moravu za dedom, ak chces poslem ti zlate klasy 😉

katy1979
10. aug 2011

@mizulienka ako myslis ze kus plechu? tvrdy ako beton?
ci nebodajk sa ti podaril? 😀

@lucula73 ja davam na kazdu maslu troska leskleho ako vyzera lesk na tom neviem ja davam strieboŕnu praskovu. vyskusaj si to niekde na necisto a uvidis ci sa ti to bude pacit ci nie

jakelina
10. aug 2011

@mizulienka děkuju, nebudu tě obtěžovat. 😉

jakelina
10. aug 2011

@mizulienka ale můžeš se stavit na kávu 😉 😀

katy1979
10. aug 2011

@jakelina no neviem ci by ti take zmrznute pyre chutilo. sezona gastanov zachvilu bude. ani mrazene cele gastany ci vakuovo balene? no asi ziadne ako vidim. tazko s vami. co mate vy a my nemame?

lucula73
10. aug 2011

@dadka212 však rozmýšľam aj ja.kamoška mi nepovedala,že jej je to jedno 😠 .alee nemám aj tak doma nič,musela by som ísť kúpiť.uvidím v piatok,ak to dorobím teda...
Aha,ten recept poznám,som nevedela o akom sa bavíte..... 😉

dadka212
10. aug 2011

@katy1979 oni majú číňanov s kosticami a rôznymi vykrajovačkami a pomôckami k pečeniu 😉 😎

@lucula73 veď uvidíš ako sa ti to bude hodiť keď to budeš mat vcelku 🙂

lucula73
10. aug 2011

@katy1979 a ako sa nanáša tá prášková farba?mám jednu doma,perleťovú práškovú.....minule som to chcela použiť,ale sa mi to tak nerovnomerne nanieslo.....sa mi to nepáčilo,asi som to zle robila 😠

mizulienka
10. aug 2011

@jakelina ak by si naozaj chcela, nie je problem, kludne napis 🙂 aj to gastanove pyre by som poslala,len neviem, ako to je, ked to je mrazene,ze ako by to trebalo poslat.

mizulienka
10. aug 2011

@katy1979 tvrdy ako beton ano 🙂

jakelina
10. aug 2011

@katy1979 tak jak píše
@dadka212 máme jenom šikmooké spoluobčany. Já ti ani nevím co je u nás jiného. My hodně jezdíme do termálů a já ráda šňupu v obchodech a kupuju to co vidím jiného, než se dá sehnat tady. Různé domácí těstoviny, takové balené tam máte, to u nás není a salámy jiné než jsem zvyklá. 😉 Já vezu pak do Čech plný kufr takových věcí a manžel si ťuká na čelo 😀

lucula73
10. aug 2011

@dadka212 ano ano,len aby som prípadne stíhala do mesta 🙂
A včera som obehla číňanov a nič som nezohnala veru 😝 ,asi majú všetko od nás na západ

katy1979
10. aug 2011

@lucula73 nerobim tahy stetcom iba to tam tak tupkam ano obcas je to nerovnomerne

jakelina
10. aug 2011

@mizulienka jsi strašně hodná, já nerada někoho obtěžuju. Máš malé děti a jedeš si odpočinout. My ještě letos pojedem na Slovensko, tak já si nakoupím. Já jsem o tom kaštanovém pyré vůbec nevěděla, až tady to čtu. Tak jsem ho nikdy nekoupila a možná jsem ho tam i viděla, jenom jsem nevěděla na co je to dobré. 😀 😀

mia1111
10. aug 2011

ahojte, tak pridám fotku tej mojej včerajšej tortičky... Je dobrá, ale mne sa zdala dosť sladká... nikto sa nesťažoval, ale tak neviem, nabudúce určite krém budem musieť urobiť menej sladký, ako píšu v recepte, lebo v kombinácii s poťahom WI to bolo trošku presladené... ozaj som sa chcela opýtať @mizulienka - kde kupuješ tú mrazenú lesnú zmes? Videla som minule v Lidli, len ma to nenapadlo, až keď som teraz čítala, že si ju dávala do torty... je to ovocie také kyslejšie? Možno by to pomohlo a nebola by torta taká sladká...?

katy1979
10. aug 2011

@lucula73 hmmm nejako to tu nie je vidiet mne ked to otvori vo velkom tak je to vidno

dadka212
10. aug 2011

@jakelina 😀 ja som rovnaká....

mizulienka
10. aug 2011

@mizulienka dakujem za pozvanie, aj ty si z moravy? 😉 my ideme smer valassko 🙂

jakelina
10. aug 2011

@mia1111 vypadá dobře. 😉

lucula73
10. aug 2011

@katy1979 aha,takže musím skúsiť rovnomernejšie 😀 ..............a spray by nebol lepší?núkala mi v obchode dáky za 7,50 strieborný alebo aj bezfarebný.nevedela som ktorý tak som nekúpila nič.........

jakelina
10. aug 2011

@mizulienka píšeš si sobě. 😀 😀

katy1979
10. aug 2011

@jakelina a kam chodite do termalov? daj tip netusim kam toto leto.Myslis take tie nitovky do polievky domace? vsak aj to ti urobime 😀 ci nejake ine

jakelina
10. aug 2011

@mizulienka já jsem ze Severní Moravy, kousek od Ostravy. A manžel pochází z Čech???