Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

cessy
26. nov 2009

zuzmag da sa aj s tymi, mimikyky robi aj s cukrikmi Vexta. mam ich kupene(vexta) ale nerobila som s nimy 😵

marfic
26. nov 2009

zuzmag, ja som robila aj s Jojo marsm., ale aj s vexta, tie sú farebné, tak kúpim viac balíčkov a roztriedim si ich podľa farieb
mne sa s nimi robilo dobre 🙂

aveline
26. nov 2009

cessy, poradkyna moja 😀 este mam jednu otazocku......korpus z hrnca mam vytiahnut az ked vychladne? zajtra chcem upiect korpus, spravit plnku a v sobotu naplnit a ozdobit

zdenallicka
26. nov 2009

Ja teda vyklapim tak deset minut po vytazeni z trouby... Studeny nejde vyklopit...

sofi07
26. nov 2009

aveline, potahuj az dobre stuhnutu tortu, napr. si ju rano napln a vecer potahuj. a ja korpus z hrnca vyberam hned, obrezem kraje a vyklopim.

aveline
26. nov 2009

zdeni, sofi, dakujem
mne sa uz o tych tortach tusim bude aj snivat 😕

cessy
26. nov 2009

aveline ja korpus vyberam az po vychladnuti. nema sa ti tam co prilepit, predsa tam mas papier na pecenie, boky jemne obides nozom, tak nevidim problem nechat to tam az do vychladnutia. zo ziadnej formy nevyberam skor ako sa vychladi. podla mna to tam este trosku dojde. 😉

alionuska
26. nov 2009

Tak kuk do albumu...mam nove vytvory..zatial dva...este robim jednu na sobotu rano... taku stuzkovu.s minitortickami.

evitkamalicka
26. nov 2009

alionuska krasne 😉

sse
26. nov 2009

Ali vedela som, že nesklameš 🙂 nádherné sú a takého hrošíka si u teba raz objednám 🙂 🙂

cessy
26. nov 2009

alionuska no nadhera.......mne sa paci ten traktor, krasna robotka 😵

sofi07
26. nov 2009

ali, super, to su teda poriadne tortiska. hroch je uzasny a tie stromceky to je asi dost velka piplacka, co? som citala, ze to manikurovymi noznickami sa robi. kedy to ty stihas??

alionuska
26. nov 2009

Dakujem baby..ja ani neviem ci tie stromceky bola piplacka..ale cely ten traktor bola! To bol nekonecny pribeh,,,kolko materialu som na to minula 😀 😀 A stromceky som robila uz o pol jedenastej vnoci,tak som to nai nevnimala,ze to je piplacka... 😀 😀 😀 Mam dobrucke deticky a preto sa mozem tomu venovat...ale veru uz mam dost..tesim sa na vikedn,ze si oddychnem..lebo ma boli chrbat a tatino je na cestach...tak ma ani pomasirovat nema kto.... 😀 😀
Sse,rada ti vyhoviem...hroch-to bola bleskovka...som ho dnes celeho zmakla..islo mi to fajn,odruky... 😀

petruna
27. nov 2009

ali : kde mas nove fotky ?

ja mam posledni dobou taky dortove maratony...zrovna tento tyden delam 4 dorty.

Dnes musim jeste potahnout dort s M(z Hurvínka), pak nějaký pro fotbalový klub a pak dort s figurkama zvířat v ZOO.

alionuska
27. nov 2009

Petruna v albume: Naša Alenocka...v tom prvom.Musim is tam uroobit poriadok,lebo uz nebudem mat kam vkladat... 😀

bubadlo27
27. nov 2009

ahojte cukrarky 🙂 ,
idem si k vam po radu, na nedelu idem robit pre segru k narodkam, klasika mramorovy korpus, budem robit dva a ten cokoladovy krem 😉
chcem sa ale spytat, minule ked som robila dcere, tak som robila ruzovu a potom mi navrchu presvital krem cez hmotu, neviete nejaku fintu, resp. mozno nejaku bledsiu plnku, chutnu a odkusanu 😉
potahovat budem asi s marschmalowm zelenu, alebo zltu
dakujem vam za vsetky rady 🙂
mate moj velky obdiv, ze pri detoch vytvarate taketo zazraky 🙂
a samozrejem ze vopred dakujem 🙂

cessy
27. nov 2009

bubadlo, podla mna si moc na tenko vyvalkala potah.mne sa to tiez stalo, ked som to spravila dost tenucke.
skus ho spravit hrubsi 😉

bubadlo27
27. nov 2009

uz som rozmyslala, ze to je urcite tym, no vyskusam to hrubsiea uvidim
a dakujem cessy 🙂

cessy
27. nov 2009

bubadlo, lebo ja vzdy robim coko plnky a zo zaciatku sa to aj mne stalo 😉

petruna
28. nov 2009

ali : to je nádhera ! Taky mám za sebou traktor. Svůj první a docela jsem s ním bojovala. Potáhla jsem ho moc tenkou prstvou (protože jsem měla málo mandlovky a nechtělo se mi dělat novou jen kvůli traktoru) a tekla mu trochu okna.

Ten tvůj traktor je skvělej, ty ho máš asi s korpusem, vid ? Já hodělala z bebe sušenek.

A ten hrošík !! nádhera. Já si na 3 D dorty zatím moc netroufám a na spoustu věcí potřebuju nějakou předlohu, natož na 3 D dort.

Já mám nové dorty tady : http://petruna.rajce.idnes.cz/Dorty_s_mlecnou_p...

alionuska
28. nov 2009

Pertuna..dakujem a tvoje nove torticky su krasne..a Manicka je super.
Ano traktor bol normalna torta..teda biskvit a plnka...
Idem pridat nove vytvory..som unavena jak pes...do druhej som bola hore som sa piplala s tortickami na stuzkovu...uff 😝 😝

alionuska
28. nov 2009

Kuk moj album.... 🙂 🙂

cessy
28. nov 2009

ahoj alionuska, uz cakam 😕 😅

cessy
28. nov 2009

alionuska ta na stuzkovu je krasna, moc sa mi paci no tie pre milanov, skvele 😵

alionuska
28. nov 2009

Cessy,ja som tie male nemala ani moc v plane,ale tak brat a aj ocino su Milankovia a mali meniny,tak som im upiekla uz pri tolkych tortach som teda zvladla este dve malinke... 😀 😀 Ale potesili sa. 🙂

petruna
28. nov 2009

ali : to ponocovani kvuli dortum moc dobre znam ! 😉

novy dorty opet super. Ty jo na tech stuzkových sis teda musela máknout... 😅
ale je to skvelý nápad. Trída bude nadsena !

alex21
28. nov 2009

ahojky
ali tvoje nove torty na stuzkovu nevidim uz ich nemas v albume ani tie malicke co spominas 😅
petruna pekne torticky si urobila. 😉
kocky potrebujem poradit. Chcela by som urobit roladu a neviem aky biskvit je dobry na roladu aby sa nepolamal. Zatial som robila biskvity len do torty a tie su krehucke. Mozno ste to tu uz pisala ale prosim napise mi niekto dobry recept na biskvit, ktory v pohode stocim a nepolame sa mi. Dakujem

cessy
28. nov 2009

jejda alionuska uz ti ich vymazali ☹ ☹ ☹ skoda
alex ali ich tam este dnes mala 😨 🤐

alex21
28. nov 2009

zvlástne ze nove torticky jej vymazali a stare jej nechali 😕

cessy
28. nov 2009

alex podla mna detske nechali a tie prska a ritku vymazali, lebo asi nezapadaju do ich pravidiel 😠