Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

ellise
11. aug 2011

holky myslíte že se pařížská šlehačka hodí k ořechovému korpusu?

dm1
11. aug 2011

@ellise jasne ja tak robievam bezne

daducha
11. aug 2011

@lusil2005 srdecne gratulujem ku babätku 😵 😵 😵

ellise
11. aug 2011

@dm1, díky moc, předpokládám že pařížská se dělá tak že se svaří šlehačkas čokoládou přes noc se vychladí a pak vyšlehá, nebo se pletu?

jakelina
11. aug 2011

@ellise nebo můžeš koupit kelímek pařížské šlehačky a jenom vyšlehat.

ellise
11. aug 2011

vidíš@ jakelina, člověk je tak zblblý ze všech možnýc receptů že někdy nevidí to nejjednodušší řešení, ale víš, pařížskou mají jen tu trvanlivou a já s ní mám špatnou zkušenost, nikdy ji nemám krásně tuhou, ty tento problém nemáš?

sygy
11. aug 2011

@mrka2 Moc děkuji za odpoved 🙂 Ano dělam hmotu z bonbonu, ale gelovku bohužel u nás na rychlo nesezenu, tak jsem to zkoušela živ.uhlím, bez uspechu 😅 Nakonec smíchaním nekolika barev potrav. barviva jsem to zdarne dokončila 😀 Snad se to povede, moc děkuju 😉

dm1
11. aug 2011

@desmodka tak aspon ta taka skusenost nakopla spravnym smerom k tortickam ktore ti idu krasne 😎

dm1
11. aug 2011

@mizulienka fakt to myslim vazne velmi rychlo si sa zdokonalila strasne sa mi pacia zvieratka z madagaskaru a tiez krtkova a ta so psikom 😵

mizulienka
11. aug 2011

@dm1 dakuje, velmi si to vazim 🙂

jakelina
11. aug 2011

@ellise já kupuju tu v kelímku a vyšlehá se do tuha. Ale to jenom třeba do rolády piškotové, do dortu jsem ještě nedávala.

vlada111
11. aug 2011

@lamps sú úžasní, a dáš ich do klobúka? 😀

ada9557
11. aug 2011

@lamps sú fantastický.....nááááádherné 😵 😵 😵

katy1979
11. aug 2011

@desmodka jeeej chiquita kraaasna

mrka2
11. aug 2011

@sygy no vidis,poradila si si aj sama 😉 sikovnica 🙂

mia114
11. aug 2011

ahojte
Moja dnesna torticka, etse ma caku 3.

dm1
11. aug 2011

@lamps su strasne krasny este aj mrkvicky 😵

mia114
11. aug 2011

@lamps krasny su, a mrkvicky super 😵 😵

mizulienka
11. aug 2011

@dm1 Dani prosim ta, ta hmota z amerikancov, ked ju robis v mikrovlnke, ked to dokoncis, tak dole v miske ti ostane ta voda a cera roztopena? mne to teraz zobralo vyse 1200g cukru a este mam pocit, ze to pyta viac...aku konzistenicu to ma, ked to dokoncis? moje je take makke este, ze ked to chytim do ruky, tak mi to ako keby pada, ze to je makke 😕 ach jaaj pisem jak hotentot ale neviem to inac vysvetlit.

mizulienka
11. aug 2011

@lamps su perfektni 🙂

@mia114 paradna torticka, ty pecies jak dabel, skoro kazdy druhy den 😉

dm1
11. aug 2011

@mizulienka nezostane mi to na spodu vobec lebo ked miesam tak to vlastne vsetko spolu splynie do jedneho. Mne to berie jeden balik tak kilo cukru a potom uz viac nedam a odlozim nech to vychladne. Co ja ti viem tazko opisat tu konzistenciu ale ked to take vychladnute valkam tak staci podsypat solamylom a je to ok. Ked chcem ale modelovat trosku to este premiesim na cukre. Ked to idem potom valkat tak si potriem ruky cerou a po premieseni to je pekne hladke. ono kazdemu ina konzistencia vyhovuje ja si vzdy robim trosku maksie aby mi zase pri sytych farbach nebola tolko drobiva. radsej ked premiesim a zda sa mi lepiva dam si na dosku cukor a este premiesim aj na nom

mizulienka
11. aug 2011

@dm1 dakujem Dani, skusim nechat vychladnut a potom uvidim.

lamps
11. aug 2011

@vlada111 nie nedám, budú sedieť na torte a klobúk bude asi naplnený mrkvičkami 😀 . Ešte presne neviem, uvidím ako budú vyzerať na torte 😅 .

alti
11. aug 2011

Ahojky holky, nakukuji co nového a že to bude zrovna název naší diskuze to mě nenapadlo?! 😒
Ani jsem netušila, když jsem házela v neděli fotečku toho mého dortíku ke křtinám, že podle něho pojmenují celou diskuzi! 😀 Název je fakt úplně down je vidět, že to dělají lidé, kteří tu diskuzi nečetli ani jednu stránku..... škoda, že se pouštějí do něčeho co neznají....! Né všechny úpravy na koníkovi se povedou...doufejme, že se název vrátí zpět, díky všem co jste adminám psali ať se zamyslí!

@lusil2005 moc gratuluji k mimískovi a všem doma přeji zdravíčko, štěstíčko a pohodičku! 😵

dada78
11. aug 2011

uff som sa zľakla,že vymazali túto skvelú diskusiu, iba to blbo pomenovali 😒 však snáď to napravia 😉
@lusil vitaj doma 😉

lamps
11. aug 2011

Veľmi pekne ďakujem za všetky pochvaly a páči sa mi, od takých šikovných žienok ako ste Vy tu, je to pre mňa veľká pocta. Neskutočne ste ma potešili, budúci týždeň robím tortičku s nimi, potom prihodím foto 😅 .

martinex
11. aug 2011

dobry vecer dievcata, pridavam moju prave dorobenu, skoro som tu mysku minnie 10x smarila do kosa co sa mi nedarila....ale tak snad sa podoba 😵 a rovno utekam dokocit auto na zajtra,nech ma manzel zakaznicke vobec co odniest 😀

mia114
11. aug 2011

@mizulienka ale kde nepeciem kazdy druhy den 😅 ja len raz za tyzden, teraz mam prvy krat 4torty na vikend.

mia114
11. aug 2011

@martinex kraaasna minnie 😵

tiffanka
11. aug 2011

ahojte baby...ja by som chcela spraviť drobcovi na pronarodeninky tiež nejakú tortičku...asi klasika piškótová...ale potiahnuť by som to chcela marcipánom,ale ja ani šajnu nemám, ako mám ísť na to... ani netuším aké množstvo mi z toho reba na tú bielu časť a tiež na farebné... farebnosť zrejme docielim pridaním potravinárskej farby práškovovej, či? 😕 ...to si musím tie gumené cukríky na to kúpiť? Iný spôsob nie je? Chcela by som niečo takéto...:http://

https://www.youtube.com/watch?v=DLI2MEDWSt8


Budem vďačná, za každú radu 😉 Ďakujéééééééééééém.