Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

katy1979
11. aug 2011

@tiffanka pod tym videom mas napisane ze to je potahovane hmotou K2 co ak bude teplo asi nebude to najlepsie riesenie. Je to hotova potahovacia hmota. na vyber ich je viac. ak chces iba na jednu torticku tak da sa da mensie mnozstvo kupit zo Smartflexu ci niekde aj z White Icing. farbit sa da praskovou farbou rozpustenou v kvapke alkoholu alebo predavaju priamo gelove farby. tie pasiky ak to budes robit naraz mali by ti chytit bez potierania a ak nebudu drzat tak staci stetcom potriet vodou.

katy1979
11. aug 2011

@tiffanka samozrejme mas moznost spravit si doma hmotu z cukrikov ci suseneho mlieka. recepty su na zaciatku temy

mia114
11. aug 2011

moja druha torticka, na zalanie zvon.
inac baby, pouzivala som dnes smartflex velvet a mozem povedat, ze super 🙂 super sa s nim robi, dokonca mam pocit, ze lespei nez z Wi, akurat trosku tazsie sa valka.

marci2305
12. aug 2011

@lamps Tí sú krááááásni...🙂

mizulienka
12. aug 2011

@mia114 krasni zvon 🙂 ako si to nakoniec vyriesila, ze si davala iba 2 platy?

mizulienka
12. aug 2011

@martinex krasna torticka 🙂

lusil2005
12. aug 2011

dievcata este raz vam vsetkym naozaj velmi velmi krasne dakujem za blahozelania!!!!!!
<333 ste strasne zlate!!!

tu je ta druha torta ktoru som narychlo dokoncovala s poloroztecenymi ozdobami. fotila som ju este s foliou na vystuzenie lalie, bez nej som ju uz nestihla 🤐 asi ju nazvem "porodna" 😀 😀 😀

mia114
12. aug 2011

@mizulienka dakujem, no dala som nakoniec tri platy, bolo to dost velke aj tak, a sestra bola u mna tak mi pomohla a vytvarovala mi ho odrezkami s plnkou.

dajna11
12. aug 2011

a možno hlupa otázka,ale prečo sa zmenil názov témy?🙂)) 😲 😀

lenocka23
12. aug 2011

@dajna11 nik nevie... 😉 ale vcera sme to viacere pisali adminom, tak to hadam v blizkom case zmania spat.. 😉

dadka212
12. aug 2011

@lusil2005 tá tvoja pôrodná je nádherná 😵 takú by som nevyprodukovala ani keby čo bolo a ty si to urobíš medzi kontrakciami 😎 😉

katy1979
12. aug 2011

@lusil2005 porodna bude asi prva na svete a je krasna.

dajna11
12. aug 2011

@lenocka23 jaj,to admini?ja že niektorá s z vás sa činila🙂 😀

gabika11
12. aug 2011

@mia114 krasna torticka. Odkial mas prosim ta tie zatocene drotiky? A ked pouzivas rovne, kde kupujes? 😉

mizulienka
12. aug 2011

@dm1 Dani ja aj teraz po vychladnuti mam tu hmotu taku, ze akoze maksiu, netreba mi ju ani davat do mikrovlnky, v ruke sa to da normalne hniest...myslis, ze tam mam malo cukru?

dadka212
12. aug 2011

ahojte práve som dokončila takú jednoduchú pre maminu svokru 🙂

mizulienka
12. aug 2011

@dadka212 krasne vyzera, ten mramor je vydareny.

vlada111
12. aug 2011

@mia114 mne tiež viac vyhovuje smartflex ako WI 🙂

vlada111
12. aug 2011

@lusil2005 klobúk dole. A nehodíš sem fotečku vašej najmenšej tortičky, nech sa pokocháme nad tým dokonalým dielkom 🙂

dadka212
12. aug 2011

@mizulienka ďakujem 🙂 na tejto som skúšala mramor a klieštiky, len nebola moc vychladená ešte tak to zle išlo...ale aspoň budem vedieť 🙂

lucula73
12. aug 2011

@dadka212 krásnučká 🙂
@vlada111 .ja idem akurát otvoriť tú pixlu so smartflexom,ešte som s tým nepoťahovala.... 😒

A mám takú podložku na otláčanie,tú zelenú,ako to mám naniesť na hmotu,najprv hmotu vyvalkám,len či mám dať podložku na hmotu a prejsť valčekom,alebo hmotu na podložku,čo je lepšie? 😕

vlada111
12. aug 2011

@mizulienka ja som mala naposledy tiež mäkšiu a keď som ju dávala vyvalkanú na tortu, tak sa mi robili trhliny, tak sa mi ťahala. No nervy 😠 . Ale neviem akú máš túto. A keby si skúsila kúšťok vyvalkať a potiahnuť napr. nejakú malú misku, že čo to urobí?

vlada111
12. aug 2011

@lucula73 budeš s ním spokojná. S tou podložkou ti nepomôžem, ešte som s tým nerobila.

mizulienka
12. aug 2011

@vlada111 dakujem za radu 🙂 ja som ju minule mala taku, ze take male trhlinky sa mi robili...ze bola az taka elasticka, ze sa pod svojou vahou ako keby natahovala a trhala...vyskusam na miske najprv 🙂
ja mam sice 7kg vedro smartflexu, ale chcem vyskusat aj to MMF, ked tolko bab to pouziva a predsa je to o kustik lacnejsie 😝

mizulienka
12. aug 2011

@lusil2005 krasna je torticka, tie listky si mala zelene a bielou farbou si zilkovala?
chcem sa spytat, aku velku mas tu slzu? ja som si teraz z peciehrou objednala strednu a zda sa mi taka velka 😕 😕 😕

vlada111
12. aug 2011

@mizulienka no presne ako opisuješ, mne sa stalo to isté, pod vlastnou váhou...
Ja idem dnes poťahovať zo Smarflexu, neviem si ho vynachváliť, akurát sú tieto hmoty nechutne drahé. Keď robíš z MMF ušetríš si peniažky, len je to pracné.

lucula73
12. aug 2011

@vlada111 však dám vedieť,ako sa mi potiahlo..len čakám,kým drobca odvalí 🙂

mizulienka
12. aug 2011

baby uz sa vam stalo, ze objednate v pondelok a pride vam dnes...a to je doprava kurierom 😕 akoze.......

vlada111
12. aug 2011

@lucula73 aha, tak to moja ešte spí 😀

katy1979
12. aug 2011

@mizulienka a odkial si objednavala?