• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Marcipánové torty. Rady a postupy

16. októbra 2017 
ahojte moja dnesna pre fanusika zbrani...no poviem vam toto neni pre mna,vobec ma to nebavilo a nedarilo sa,ked maly zaspi idem modelovat zvieratka na to sa priam tesiiim :dizzy_face:
12. aug 2011 o 20:44  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (25)
Ach zienky, ja vas teraz mierne nestiham, behala som dnes trosku po vybavovackach a potom sme zalahli aj s krpcom... Ale stihla som si nakupit na jednu gastanovu torticku, nech nevydem z cviku! :sweat_smile:
A hromadne vas chvalim - kraaaaaasne vytvory! Nestiham ukladat do inspiracii! :grinning:
12. aug 2011 o 20:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lenocka23 ako dopadlo potahovanie bezlepkovej torty? Som strasne zvedava
12. aug 2011 o 20:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lusil2005 potahovala si niekedy tu gastanovu tortu?
12. aug 2011 o 20:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@vejinka ja som robila bezlepkovú tak, že som dala miesto múky zlatý klas a aj s pudingom som robila a super korpus bol aj chuťou aj kvalitou porovnatelný s klasickým :slight_smile: aj sa poťahoval super
12. aug 2011 o 20:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dadka212 lenze ja idem tu gastanovu z mmb a svokra mi dnes hovorila ci mi to mrazene g.pyre nebude tiect alebo ci to nepremoci cely korpus a kedze som to este nerobila tak sa obavam
12. aug 2011 o 20:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lusil2005 ukazes nam lukaska?
12. aug 2011 o 20:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@vejinka tam ide rozmrazené pyré a tiecť to určite nebude :wink: len musíš dať okolo torty aj na vrch maslo s cukrom nie tú šlahačku s gašť. pyré...
12. aug 2011 o 20:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dadka212 rozmrazene? Takze kupit den dopredu ako budem robit? A ja ze ten den zbehnem do kaufiku a rozdrvim :sweat_smile: som ja rura
12. aug 2011 o 21:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dadka212 esteze ta mam
12. aug 2011 o 21:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@vejinka ja som šupla do mikrovlnky :wink: na defrost každú chvílku som kontrolovala potom rozmrvila ked išlo a po chvíli som miešala :slight_smile:
12. aug 2011 o 21:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dadka212 a este jedna blba otazka kolko masla a kolko cukru? :sweat_smile:
12. aug 2011 o 21:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@vejinka ja to robím tak, že keď neviem tak dám polovicu masla s cukrom podla chutí nie moc sladké lebo aj poťah je sladký a keď to nestačí tak vymiešam znova....
robím to tak, nech zbytočne nemíňam vela masla :wink:
12. aug 2011 o 21:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@weirdo to su dva korpusy upečené v miskách,obrezané do požadovaneho tvaru.krém by som dala nejaký kde je maslo,aby to v chlade dobre ztuhlo.
12. aug 2011 o 21:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@dadka212 tak dam asi tiez polovicu..sak potom co z prebytocnym maslom...
12. aug 2011 o 21:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@vejinka veď to :slight_smile:
12. aug 2011 o 21:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mizulienka - ja som včera bola u nás v Lidli, aj v Čadci majú lesnú zmes vypredanú :confounded: . Mali len maliny a jahody... maliny 500g - taká istá cena ako lesná zmes 750g. Tak snáď nabudúce budú mať :wink:
12. aug 2011 o 21:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
krásne tortičky ste zasa popridávali :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
12. aug 2011 o 21:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahoj, omlouvám se že sem lezu ale mám radu pro @weirdo
kdysi jsem si ji nechala péct pro dceru a jestli si ještě dobře vzpomínám (už je to přece jen pár let) tak ve spodku byli 4 sloupy a ta střecha ležela na takovým plastovým talířku :wink:
12. aug 2011 o 21:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (9)
Já jsem dnes na zkoušku udělala dortík, takový malinký a naplácala jsem na něj všechny ty ornamenty, co jsem si zkoušela. Je to přeplácané, ale bylo mi líto to vyhodit. Už mi vyschly a začaly se lámat. Honem jsem udělala jednu kytičku nahoru. Tak rychle jsem dort ještě neudělala. Upekla jsem po obědě a celý ozdobila po osmé, jak usnul malý. Za necelé dvě hodiny. :grinning:
12. aug 2011 o 21:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (30)
@jakelina ten je krasny aj tie ornamenty vyzeraju fantasticky a ta kvetinka nadherna...to je pivonka, ci ruza? krasa :slight_smile:
12. aug 2011 o 21:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tak jsem se přišla podívat, co jste zase vytvořily za krásný dorty a hned na mě vykouknul od @jakelina opravdu krásný, zajímavej nápad už jen tvarově, a ty ornamenty jsou úžasný, pro nějakýho romantika dort jako vyšitej :wink: :wink: :wink:
12. aug 2011 o 21:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mizulienka no měla by to být pivoňka :grinning: :grinning:
12. aug 2011 o 21:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tady je ta kytička trochu líp vidět, vyfotím až ráno, odráží se to od toho nerezového tácku a nejde to vyfotit
12. aug 2011 o 21:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (24)
@jakelina - náááááááááááádhernááááááááááá tortička, tie ornamenty sú super :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: . Aj tá pivoňka, ja som si tipla, že to bude pivónia :slight_smile:
12. aug 2011 o 21:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jakelina krasna ozaj...a aku farbu ma torta? ja ju vidim krvavocervenu :slight_smile:
12. aug 2011 o 21:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jakelina krásna je :slight_smile: a hrozne sa mi páči ten nápad ako zo štvorca urobiť poschodovú ak dovolíš niekedy si to požičiam :sunglasses:
12. aug 2011 o 21:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mizulienka ahoj, no tak sme chutnali tú tortičku no musím povedať, že to bolo dobré, namočila som tie jahody do čokolády a posypala tými praženými orechami :wink: Ale mne osobne viacej chutí tá smotanovo jogurtová, alebo tvarohová, trasená a samozrejme gaštanová :slight_smile: Aj moja rodina to potvrdila :wink: Táto salková bola na mňa hodne sladká :sweat_smile: Ale len sa tak po nej zaprášilo :grinning: Nabudúce tam skúsim dať tie maliny, myslím, že to bude lepšie :grinning:
Inak tu je tá tortička, ale len s jedlou oblátkou - sestre sa veľmi páčila, lebo ona veľmi miluje svojho psa :wink:
12. aug 2011 o 21:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (20)
@jakelina krásna tortička :dizzy_face: aj tá pivonka, ja som ju tiež raz skúšala robiť, ale hodila som ju do koša :sweat_smile: nepáčil sa mi ten stred tej pivonky, ako si ju robila? Máš uložený postup?
12. aug 2011 o 22:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mizulienka ano je taková hodně tmavě červená. Barvila jsem MMF s RDI a šlo to krásně. Je tam jemný proužkovaný mramor, ale na fotce to asi není vůbec vidět.
12. aug 2011 o 22:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok