Marcipánové torty. Rady a postupy

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........
katulkaaaaaa
12. aug 2011
ahojte moja dnesna pre fanusika zbrani...no poviem vam toto neni pre mna,vobec ma to nebavilo a nedarilo sa,ked maly zaspi idem modelovat zvieratka na to sa priam tesiiim x-)
lusil2005
12. aug 2011
Ach zienky, ja vas teraz mierne nestiham, behala som dnes trosku po vybavovackach a potom sme zalahli aj s krpcom... Ale stihla som si nakupit na jednu gastanovu torticku, nech nevydem z cviku! :-N
A hromadne vas chvalim - kraaaaaasne vytvory! Nestiham ukladat do inspiracii! 😃
vejinka
12. aug 2011
@lenocka23 ako dopadlo potahovanie bezlepkovej torty? Som strasne zvedava
vejinka
12. aug 2011
@lusil2005 potahovala si niekedy tu gastanovu tortu?
dadka212
12. aug 2011
@vejinka ja som robila bezlepkovú tak, že som dala miesto múky zlatý klas a aj s pudingom som robila a super korpus bol aj chuťou aj kvalitou porovnatelný s klasickým 🙂 aj sa poťahoval super
vejinka
12. aug 2011
@dadka212 lenze ja idem tu gastanovu z mmb a svokra mi dnes hovorila ci mi to mrazene g.pyre nebude tiect alebo ci to nepremoci cely korpus a kedze som to este nerobila tak sa obavam
vejinka
12. aug 2011
@lusil2005 ukazes nam lukaska?
dadka212
12. aug 2011
@vejinka tam ide rozmrazené pyré a tiecť to určite nebude 😉 len musíš dať okolo torty aj na vrch maslo s cukrom nie tú šlahačku s gašť. pyré...
vejinka
12. aug 2011
@dadka212 rozmrazene? Takze kupit den dopredu ako budem robit? A ja ze ten den zbehnem do kaufiku a rozdrvim :-N som ja rura
vejinka
12. aug 2011
@dadka212 esteze ta mam
dadka212
12. aug 2011
@vejinka ja som šupla do mikrovlnky 😉 na defrost každú chvílku som kontrolovala potom rozmrvila ked išlo a po chvíli som miešala 🙂
vejinka
12. aug 2011
@dadka212 a este jedna blba otazka kolko masla a kolko cukru? :-N
dadka212
12. aug 2011
@vejinka ja to robím tak, že keď neviem tak dám polovicu masla s cukrom podla chutí nie moc sladké lebo aj poťah je sladký a keď to nestačí tak vymiešam znova....
robím to tak, nech zbytočne nemíňam vela masla 😉
dajna11
12. aug 2011
@weirdo to su dva korpusy upečené v miskách,obrezané do požadovaneho tvaru.krém by som dala nejaký kde je maslo,aby to v chlade dobre ztuhlo.
vejinka
12. aug 2011
@dadka212 tak dam asi tiez polovicu..sak potom co z prebytocnym maslom...
dadka212
12. aug 2011
@vejinka veď to 🙂
mia1111
12. aug 2011
@mizulienka - ja som včera bola u nás v Lidli, aj v Čadci majú lesnú zmes vypredanú :-S . Mali len maliny a jahody... maliny 500g - taká istá cena ako lesná zmes 750g. Tak snáď nabudúce budú mať 😉
mia1111
12. aug 2011
krásne tortičky ste zasa popridávali x-) x-) x-)
peroli
12. aug 2011
Ahoj, omlouvám se že sem lezu ale mám radu pro @weirdo
kdysi jsem si ji nechala péct pro dceru a jestli si ještě dobře vzpomínám (už je to přece jen pár let) tak ve spodku byli 4 sloupy a ta střecha ležela na takovým plastovým talířku 😉
jakelina
12. aug 2011
Já jsem dnes na zkoušku udělala dortík, takový malinký a naplácala jsem na něj všechny ty ornamenty, co jsem si zkoušela. Je to přeplácané, ale bylo mi líto to vyhodit. Už mi vyschly a začaly se lámat. Honem jsem udělala jednu kytičku nahoru. Tak rychle jsem dort ještě neudělala. Upekla jsem po obědě a celý ozdobila po osmé, jak usnul malý. Za necelé dvě hodiny. 😃
mizulienka
12. aug 2011
@jakelina ten je krasny aj tie ornamenty vyzeraju fantasticky a ta kvetinka nadherna...to je pivonka, ci ruza? krasa 🙂
lencza
12. aug 2011
tak jsem se přišla podívat, co jste zase vytvořily za krásný dorty a hned na mě vykouknul od @jakelina opravdu krásný, zajímavej nápad už jen tvarově, a ty ornamenty jsou úžasný, pro nějakýho romantika dort jako vyšitej 😉 😉 😉
jakelina
12. aug 2011
@mizulienka no měla by to být pivoňka 😃 😃
jakelina
12. aug 2011
Tady je ta kytička trochu líp vidět, vyfotím až ráno, odráží se to od toho nerezového tácku a nejde to vyfotit
mia1111
12. aug 2011
@jakelina - náááááááááááádhernááááááááááá tortička, tie ornamenty sú super x-) x-) x-) x-) x-) . Aj tá pivoňka, ja som si tipla, že to bude pivónia 🙂
mizulienka
12. aug 2011
@jakelina krasna ozaj...a aku farbu ma torta? ja ju vidim krvavocervenu 🙂
dadka212
12. aug 2011
@jakelina krásna je 🙂 a hrozne sa mi páči ten nápad ako zo štvorca urobiť poschodovú ak dovolíš niekedy si to požičiam 😎
eliska22
12. aug 2011
@mizulienka ahoj, no tak sme chutnali tú tortičku no musím povedať, že to bolo dobré, namočila som tie jahody do čokolády a posypala tými praženými orechami 😉 Ale mne osobne viacej chutí tá smotanovo jogurtová, alebo tvarohová, trasená a samozrejme gaštanová 🙂 Aj moja rodina to potvrdila 😉 Táto salková bola na mňa hodne sladká :-N Ale len sa tak po nej zaprášilo 😃 Nabudúce tam skúsim dať tie maliny, myslím, že to bude lepšie 😃
Inak tu je tá tortička, ale len s jedlou oblátkou - sestre sa veľmi páčila, lebo ona veľmi miluje svojho psa 😉
eliska22
12. aug 2011
@jakelina krásna tortička x-) aj tá pivonka, ja som ju tiež raz skúšala robiť, ale hodila som ju do koša :-N nepáčil sa mi ten stred tej pivonky, ako si ju robila? Máš uložený postup?
jakelina
12. aug 2011
@mizulienka ano je taková hodně tmavě červená. Barvila jsem MMF s RDI a šlo to krásně. Je tam jemný proužkovaný mramor, ale na fotce to asi není vůbec vidět.