Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

katulkaaaaaa
12. aug 2011

ahojte moja dnesna pre fanusika zbrani...no poviem vam toto neni pre mna,vobec ma to nebavilo a nedarilo sa,ked maly zaspi idem modelovat zvieratka na to sa priam tesiiim 😵

lusil2005
12. aug 2011

Ach zienky, ja vas teraz mierne nestiham, behala som dnes trosku po vybavovackach a potom sme zalahli aj s krpcom... Ale stihla som si nakupit na jednu gastanovu torticku, nech nevydem z cviku! 😅
A hromadne vas chvalim - kraaaaaasne vytvory! Nestiham ukladat do inspiracii! 😀

vejinka
12. aug 2011

@lenocka23 ako dopadlo potahovanie bezlepkovej torty? Som strasne zvedava

vejinka
12. aug 2011

@lusil2005 potahovala si niekedy tu gastanovu tortu?

dadka212
12. aug 2011

@vejinka ja som robila bezlepkovú tak, že som dala miesto múky zlatý klas a aj s pudingom som robila a super korpus bol aj chuťou aj kvalitou porovnatelný s klasickým 🙂 aj sa poťahoval super

vejinka
12. aug 2011

@dadka212 lenze ja idem tu gastanovu z mmb a svokra mi dnes hovorila ci mi to mrazene g.pyre nebude tiect alebo ci to nepremoci cely korpus a kedze som to este nerobila tak sa obavam

vejinka
12. aug 2011

@lusil2005 ukazes nam lukaska?

dadka212
12. aug 2011

@vejinka tam ide rozmrazené pyré a tiecť to určite nebude 😉 len musíš dať okolo torty aj na vrch maslo s cukrom nie tú šlahačku s gašť. pyré...

vejinka
12. aug 2011

@dadka212 rozmrazene? Takze kupit den dopredu ako budem robit? A ja ze ten den zbehnem do kaufiku a rozdrvim 😅 som ja rura

vejinka
12. aug 2011

@dadka212 esteze ta mam

dadka212
12. aug 2011

@vejinka ja som šupla do mikrovlnky 😉 na defrost každú chvílku som kontrolovala potom rozmrvila ked išlo a po chvíli som miešala 🙂

vejinka
12. aug 2011

@dadka212 a este jedna blba otazka kolko masla a kolko cukru? 😅

dadka212
12. aug 2011

@vejinka ja to robím tak, že keď neviem tak dám polovicu masla s cukrom podla chutí nie moc sladké lebo aj poťah je sladký a keď to nestačí tak vymiešam znova....
robím to tak, nech zbytočne nemíňam vela masla 😉

dajna11
12. aug 2011

@weirdo to su dva korpusy upečené v miskách,obrezané do požadovaneho tvaru.krém by som dala nejaký kde je maslo,aby to v chlade dobre ztuhlo.

vejinka
12. aug 2011

@dadka212 tak dam asi tiez polovicu..sak potom co z prebytocnym maslom...

dadka212
12. aug 2011

@vejinka veď to 🙂

mia1111
12. aug 2011

@mizulienka - ja som včera bola u nás v Lidli, aj v Čadci majú lesnú zmes vypredanú 😖 . Mali len maliny a jahody... maliny 500g - taká istá cena ako lesná zmes 750g. Tak snáď nabudúce budú mať 😉

mia1111
12. aug 2011

krásne tortičky ste zasa popridávali 😵 😵 😵

peroli
12. aug 2011

Ahoj, omlouvám se že sem lezu ale mám radu pro @weirdo
kdysi jsem si ji nechala péct pro dceru a jestli si ještě dobře vzpomínám (už je to přece jen pár let) tak ve spodku byli 4 sloupy a ta střecha ležela na takovým plastovým talířku 😉

jakelina
12. aug 2011

Já jsem dnes na zkoušku udělala dortík, takový malinký a naplácala jsem na něj všechny ty ornamenty, co jsem si zkoušela. Je to přeplácané, ale bylo mi líto to vyhodit. Už mi vyschly a začaly se lámat. Honem jsem udělala jednu kytičku nahoru. Tak rychle jsem dort ještě neudělala. Upekla jsem po obědě a celý ozdobila po osmé, jak usnul malý. Za necelé dvě hodiny. 😀

mizulienka
12. aug 2011

@jakelina ten je krasny aj tie ornamenty vyzeraju fantasticky a ta kvetinka nadherna...to je pivonka, ci ruza? krasa 🙂

lencza
12. aug 2011

tak jsem se přišla podívat, co jste zase vytvořily za krásný dorty a hned na mě vykouknul od @jakelina opravdu krásný, zajímavej nápad už jen tvarově, a ty ornamenty jsou úžasný, pro nějakýho romantika dort jako vyšitej 😉 😉 😉

jakelina
12. aug 2011

@mizulienka no měla by to být pivoňka 😀 😀

jakelina
12. aug 2011

Tady je ta kytička trochu líp vidět, vyfotím až ráno, odráží se to od toho nerezového tácku a nejde to vyfotit

mia1111
12. aug 2011

@jakelina - náááááááááááádhernááááááááááá tortička, tie ornamenty sú super 😵 😵 😵 😵 😵 . Aj tá pivoňka, ja som si tipla, že to bude pivónia 🙂

mizulienka
12. aug 2011

@jakelina krasna ozaj...a aku farbu ma torta? ja ju vidim krvavocervenu 🙂

dadka212
12. aug 2011

@jakelina krásna je 🙂 a hrozne sa mi páči ten nápad ako zo štvorca urobiť poschodovú ak dovolíš niekedy si to požičiam 😎

eliska22
12. aug 2011

@mizulienka ahoj, no tak sme chutnali tú tortičku no musím povedať, že to bolo dobré, namočila som tie jahody do čokolády a posypala tými praženými orechami 😉 Ale mne osobne viacej chutí tá smotanovo jogurtová, alebo tvarohová, trasená a samozrejme gaštanová 🙂 Aj moja rodina to potvrdila 😉 Táto salková bola na mňa hodne sladká 😅 Ale len sa tak po nej zaprášilo 😀 Nabudúce tam skúsim dať tie maliny, myslím, že to bude lepšie 😀
Inak tu je tá tortička, ale len s jedlou oblátkou - sestre sa veľmi páčila, lebo ona veľmi miluje svojho psa 😉

eliska22
12. aug 2011

@jakelina krásna tortička 😵 aj tá pivonka, ja som ju tiež raz skúšala robiť, ale hodila som ju do koša 😅 nepáčil sa mi ten stred tej pivonky, ako si ju robila? Máš uložený postup?

jakelina
12. aug 2011

@mizulienka ano je taková hodně tmavě červená. Barvila jsem MMF s RDI a šlo to krásně. Je tam jemný proužkovaný mramor, ale na fotce to asi není vůbec vidět.