Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mariann2
14. aug 2011

@ellise ďakujem, vyskúšam to urobiť tak ako mi radíš 🙂

zuzana124
14. aug 2011

@mia114 ten vláčik sa ti vydaril, drobček mal určite veľkú radosť 🙂

zuzana124
14. aug 2011

@mrka2 jeej tak to držíme všetky palčeky 🙂

lamps
14. aug 2011

@mrka2 to je krásna a radostná správa 😅 😅 😅 😅 😅, teším sa s tebou.

zuzana124
14. aug 2011

@ikula2 ďakujem, jednotlivé poschodia som vystužovala slamkami, pre istotu a tie malé kvietky som vykrajovala týmto najmenším http://www.cukrarskepotreby.sk/product.php?id_p... ale postup na ne nemám ☹ , to som len tak sama prvý krát skúšala kvietky na drôtiku a také sa mi podarili 🙂

mrka2
14. aug 2011

@lucula73 to je taka vykrajovacka gulaty kvet, mas viac velkosti a len stencene po krajoch 🙂

dakujem vam!

jakelina
14. aug 2011

@zuzana124 a dala jsi slámky, dovnitř špejli a na to nějakou podložku???

zuzana124
14. aug 2011

@jakelina dávala som len slamky a pod každým poschodím som mala kartón obalený fóliou

lusil2005
14. aug 2011

@lucula73 ja mam tu silikonovu formicku na lano, a islo to krasne vybrat aj bez chladnicky... ale zas - lano je vsade rovnako hrube, nema take tenucke miesta ako perly... 🤐

jakelina
14. aug 2011

Nafotila jsem postup na tu pivoňku. Tak se to sem pokusím vložit. Dělala jsem ze Smarflexu. Vykrájím si dvacet srdíček, ztenčím nejdřív kuličkou po celém obvodu a pak tou modrou kosticí s malou kuličkou ještě nahoře ten kraj úplně do tenka. Uložím na chvilku do obalu od bonboniéry a připravím si malou kuličku a malé kolečko. Na kuličku nalepím pět lístečků.

jakelina
14. aug 2011

Potom začnu na malé kolečko klást lístečky dokola po pěti. Udělám tři řady a doprostřed položím seřezanou kuličku s lístečky. Suším podložené sáčkem s vatou, aby se lístečky pěkně vytvarovaly. Ve skleničce jsem to fotila jenom proto ať je to vidět. Fotky se tady možná trochu blbě seřadí. Je to můj postup, možná to někdo umíte líp, tak sem s radama. Já se ráda přiučím. 😉

lucula73
14. aug 2011

@jakelina a to je všetko lepené iba vodou?drží to pokope?inak super postup...čítala som pár na nate,ale toto si skúsim zapamatať 😀

mia1111
14. aug 2011

@jakelina - úžasnééééé 😵 Super postup 😉

swiss
14. aug 2011

ahojte dievčatá, možno trochu od veci, ale mám takú otázku. Akú tortu by ste spravili na prvé narodeniny, myslím plnka, povrch, tvar? Rozmýšľam, že by som nášmu drobcovi spravila nejakú s marcipánovým povrchom,ale fakt netuším či je to ok (predsa len marcipán sú mandle a tá kopa cukru 😀 ). Doteraz som robila len také klasické torty (nemám tušenia aká by bola vhodná detská torta), tak keby, tak by som si to chcela aspoň raz vyskúšať pred narodeninovou premiérou. 🙂 Čo by ste mi poradili? Vďaka.

mrka2
14. aug 2011

@jakelina naaadhera! dakujem velmi pekne!!! 😵 😵 😵

tinuska10
14. aug 2011

@swiss Ahojte...som tu nová....všetkých vás srdečne zdravým a skúsim napísať svoj názor, ak môžem 🙂 Hotovú poťahovku kúpiš v cukrárenských pomôckach.Je to najjednoduchšie. Macipán je drahý a príliš sladký..aspoň ja si tak myslím. Malý drobec s nej asi moc nepopapá, tak by som urobila čokoládový krém s banánmy......bez rumu, ak by predsa len malý chcel okoštovať 🙂 Na vrch poťahovku a nejakú jeho obľúbenú hračku vymodelovať z hmoty...napr, autíčko, macka...alebo nejakú hrkálku..k tomu jednoduchý kvietok...sviečočku a je to 🙂 😉 😉 Nech sa darí...... 🙂

broucek2
14. aug 2011

@swiss dělala jsem pro malou jen smetanu s cukem, kompotem a piškoty. Pro zbytek rodiny jsem udělala dětské potahované - klauna, dinosaura a dvoupatrovou - měli jsme 3 odlavy a malé jsem se bála dát naší dortu

swiss
14. aug 2011

@tinuska10 vďaka za radu.

mrka2
14. aug 2011

@swiss ja som malej robila normalne potahovanu,ked mala jeden rok,ale aj tak to len podobkala a dost... robila som vanilkovu s ovocim. 🙂 take male toho aj tak vela nezje,takze sa podla mna nic nemoze stat...

swiss
14. aug 2011

@broucek2 možno som blbá,ale to už môže smotanu? Podľa pediatrov na SK deti moc mliečne z kravského mlieka nemajú jesť, ešte tak nejaký probiotický jogurt, ale aj to až niekedy po prvom roku. ☹ Tak neviem čo vymyslieť. Obávam sa aj tých celých vajíčok čo idú do cesta, ale sú aj v piškótach, keďže máme v anamnéze alergie, aj keď nie práve na vajíčko,ale iné potraviny. 😖 Ale vďaka za typ.

lamps
14. aug 2011

@jakelina super postup 😅. Mám takú istú vykrajovačku na srdiečko a moje baby zas majú taký istý valček na plastelínu, tak mi ho snáď požičajú 😀 . Určite pivonku vyskúšam. Veľká vďaka. Si riadna šikuľka 😅 😅 😅

swiss
14. aug 2011

@mrka2 ak si tam dala krém, ako si ho robila? S normálnym maslom alebo nejak inak? Alebo to bol len vanilkový len ten povrch a vnútri ovocie? Nepremokol moc ten korpus od ovocia? Vypytujem sa ako trúba, ale fakt nemám žiadne skúsenosti s detskými "zákuskami" a aj pri zavádzaní príkrmov som bola na nervy. Asi som trošku paranoidná vtom čo dať dieťaťu zjesť. 🙂

jakelina
14. aug 2011

Všechno je lepené jenom vodou.

mrka2
14. aug 2011

@swiss nie nie, normalne som uz davala aj klasicke mlieko a maslo, ono po roku som to zacinala postupne aj tak davat,takze nebol problem. ved uz aj ty mozes, podla mna to netreba az tak vazne brat. uvidis,ze aj tak toho vela nespapka. ked urobis nejakeho marcipanoveho macka,alebo nieco na vrch,das mu na tanierik, tak bude spokojny az az a vy si date torticku. 🙂 no ovocie nepremoka, lebo ho nedavam aj so stavou... tak nie 😕 alebo ked sa bojis,tak si pohladaj nejaky recept na nete, co je taky jablckovy so zlatym klasom a hotovo. ked budem mat viac casu,tak ti pohladam recept,teraz idem s malou von. 😉

jakelina
14. aug 2011

@lamps váleček je dětský na plastelínu, já ho ráda používám.

swiss
14. aug 2011

@mrka2 vďaka. užite si slniečko. 🙂

katy1979
14. aug 2011

@swiss jogurt v roku uplne bez problemov, tvaroh odporucaju od roka kvoli bielkovinam ale jogurt a smotanu kludne. niekto dava tie detske piskoty typu sunarka ale aj v tom mas vsetko a este plus kadeco umele aby to vydrzalo. takze ja osobne som za domacu piskotu.
tiez som pri prvom stresovala co moze jest co nemoze. teraz uz z toho nerobim taku paniku. cukrikmi a cokoladou ho nekrmim. ale bezne sa krmi babovkou ci kolacom raz za cas.
ja som malemu robila tu jablkovu tortu so zlatym klasom a normalnymi piskotami a to potiahla len pod potah nesmies davat nic smotanove ani slahackove lebo ti ten potah zlezie dole.
popr. upiect iba piskotu a spojit lekvarom.

swiss
14. aug 2011

@katy1979 vďaka si zlatá. 🙂 už som si začínala myslieť, že to len ja som taký "ufón" čo zo všetkým stresuje. Tá piškóta s lekvárom je super nápad. Mám lekvár od mojej babky-domáci, takže žiadne éčka 😉 , tak skúsim asi tak, a vďaka za typ čo pod ten povrch nedávať. 🙂

swiss
14. aug 2011

@katy1979 inak,ešte taká otázka, kde dostať kúpiť ten poťah a koľko ho asi tak treba? Predáva sa aj farebný, či len biely a nejako sa musí potom dofarbiť?

jakelina
14. aug 2011

@swiss prodává se bílý a musíš zabarvit a koupíš ve všech obchodech na internetu s dortařským zbožím. 😉 a na malou dortu i s ozdobami ti stačí kilo.