Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

swiss
14. aug 2011

@katy1979 vďaka. vyskúšam. Zo želé cukríkov som zvykla robiť kvetinky, lístočky a tak na torty s čokoládovou polevou. Som nevedela, že sa to dá použiť aj na ten horný poťah. Fajn nápad. 😉

swiss
14. aug 2011

@mrka2 určite dám foto toho môjho výtvoru. 🙂 sama som zvedavá ako to dopadne.

swiss
14. aug 2011

@broucek2 super, tak skúsime skočiť do Rakúska alebo poviem svokrovi, keď tam pôjde skôr ako my nech prinesie. No, malý je ešte stále dojčený (kojený) a kvôli mojim alergiám bude ešte dosť dlho, nech má lepší základ ako ja. 😉 Vďaka za info. Hádam sa mi podarí niečo slušné stvoriť. Veď sa potom "pochválim". 😀

mia114
14. aug 2011

Ahojte, uz vas teraz nema cas citat, ale zajtra urcite vsetko precitam 🙂
hodim len jednu foto z oslavy

broucek2
14. aug 2011

@swiss určitě se povede. Malá měla taky ekzém v cca 3-5 měsících, takže jsem byla taky opatrná, takže všech alergenů dostávala minimálně, jenže občas to bez nich nejde. My stále kojíme a ještě asi chvíli budeme. Teď už jí vše, jen ne kořeněné a moc solené, takže už je to jednodušší

bzucinka2
14. aug 2011

@mrka2 supeeeeeeeeeeeeeeeer tesime sa s tebou a nech to dopadne super az do konca 🙂

bzucinka2
14. aug 2011

@katulkaaaaaa dakujem s pomocou manzela a suprovych deticiek 🙂 a ked nie tak aspon noc je dlha.....

anibas
14. aug 2011

@swiss ja na oslavy 1. roku robím pre zákazníkov tvarohovo-pudingové 😉

anibas
14. aug 2011

@mia114 nááádherný vlak - dúfam, že ho pridáš do súťaže na TOM !!!!!!!!!

anibas
14. aug 2011

pridám svoje :

jerryjanka
14. aug 2011

ta svadobna - wow - akože klobuk dole
@anibas

lamps
14. aug 2011

Cukráročky, objavila som toto, možno sa to niektorej z Vás zíde: http://www.eshop-rychlo.sk/pecieteskamkou/eshop... 😅

katy1979
14. aug 2011

@anibas aku velkost tych perliciek si davala na tu svadobnu?

lucula73
14. aug 2011

@lamps myslíš,že to sú tie americké? 😕

lamps
14. aug 2011

@lucula73 no to neviem, ale vyzerajú tak. 😀

lucula73
14. aug 2011

@lamps ano vyzerajú....a neviem ale koľko stáli tie v tom lidli.....
ty čím poťahuješ?

lamps
14. aug 2011

@lucula73 ja poťahujem len MMF, vyhovuje mi. Zatiaľ som ju robila vždy len z tých ružových cukríkov z Lidla, keď nerátam jeden pokus urobiť hmotu z JOJO cukríkov - tá skončila v koši. 😢

lucula73
14. aug 2011

@lamps aha.no mne začali liezť na nervy cukríky,teda skor tá príprava 😠 ,ale biele cukríky by som brala veru....ale skladom ich nemajú aj tak,ktovie aká je dodacia doba 😕

vlada111
14. aug 2011

@jakelina si poklad, musím to vyskúšať. Len kde zohnať zubkované srdiečko ☹ . Dnes som skúšala dva kvety, tak keď uschnú, odfotím a hodím sem. Ďakujem moc za ten postup.

lamps
14. aug 2011

@lucula73 to neviem, neobjednávala som od nich ešte nič. Prišla mi len žiadosť o priateľstvo na FB z ich stránky, tak som pozerala, čo tam majú

anibas
14. aug 2011

ďakujem všetkým
@katy1979 asi 4 mm a 9 mm

vlada111
14. aug 2011

@lusil2005 tak zloženie kontrolujem aj ja, hoci nemáme nikto alergie, ale robím v port. priemysle a som už vycvičená. Veď keď si môžem vybrať, tak kúpim potravinu, kde je tých gebuzín menej alebo žiadne.

dm1
14. aug 2011

@anibas krasne hlavne ta svadbona sa mi moooc paci 😵

broucek2
14. aug 2011

@anibas svatební je dokonalý

jerryjanka
14. aug 2011

v lidli ked bol americky tyžden stali 0,99 eura

mia114
15. aug 2011

@anibas dakujem, no som tam uz dala jednu fotku, ale aj by som ju vymenila, len neviemci sa to moze.

jakelina
15. aug 2011

@vlada111 to vroubkované srdíčko koupíš v domácích potřebách. U nás ho mají i v Globusu, takovou tu sadu od nejmenšího po největší.

mrka2
15. aug 2011

@jakelina a musi byt to vrubkovane srdiecko? ja tiez nemam take doma ☹ vyskusam s klasickym,alebo teraz som si objednaval taku vykrajovacku na prvosienku,tak skusim s tym 🙂

jakelina
15. aug 2011

@mrka2 Určitě to taky půjde, já jsem to s hladkým nezkoušela, ale pěkné to bude taky. 😉

daniz
15. aug 2011

@lusil2005 gratulujem k Lukáškovi- boli sme na dovolenke...