Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

sse
1. dec 2009

no skús napísať

cessy
1. dec 2009

sse????no???

henikav1
1. dec 2009

aveline, bussines a management v Prahe, kombinovane studium

sse
1. dec 2009

cessy máš IP

alex21
1. dec 2009

sse dikes. Ten recept staci aj vecer. Najprv som ju chela piect v piatok ale potom sme sa dohodli, ze to nechame na buduci tyzden.

alex21
1. dec 2009

sse a ty si tehulka alebo sa snazite o babatka alebo zatial len snivate, ze raz bude

sse
1. dec 2009

no henika ty toho stíhaš 🙂 aj ja študujem popri práci, ale zatiaľ nemám deti a školu mám v jednom štáte kde žijem 🙂
máš môj obdiv 😉

sse
1. dec 2009

alex zatiaľ je to v rovine snívania, ale....

henikav1
1. dec 2009

sse, ty co studujes?

cessy
1. dec 2009

jeej vyste tu ake studovane 😕 😵

aveline
1. dec 2009

heni, klobuk dolu ako stihas, drzim palce

henikav1
1. dec 2009

no praveze nestiham, preto uz ani nepeciem, vzdy som v sklze a ked mi uz hori za patami, tak dorabam po nociach, vtedy ani nespim
takisto nahanam terminy v praci a do toho mi maly zabije, ze ma pozyva dnes do anglickej kaviarne, uvedomujem si, ze ma tiez potrebuje, tak som neodmietla, pojdem tam, ale to co tam presedim, o to dlhsie budem vecer hore a dohanat. No ale nemozem ho odmietnut, bol by velmi sklamany

sse
1. dec 2009

heni ja študujem sociálnu prácu 4.roč ale inak robím ekonómku/účtovníčku 🙂 jedným si zarábam a druhé ma baví 🙂
máš zlatého syna, že maminu takto pozýva 🙂 dobre si urobila, že si ho neodmietla, lebo deti si také veci pamätajú a cíti, že si na neho nájdeš čas aj keď máš veľa práce 😉

sse
1. dec 2009

Banánová roláda (recept na 2 rolády)

12 bielkov vyšľahať, postupne pridať 10 PL kryštálového cukru
Keď je to vyšľahané pridáme 12 žĺtkov, 3 PL kakaa, 1PL hladkej múky, 1/2 ČL sódy bikarbóny

Plnka: 3 dcl mlieka, 2 PL hladkej múky (kopcovité) 1 vajce, 2 vanilky = uvaríme puding
Po vychladnutí pridáme 250g masla vyšľahaného s 200g práškového cukru

Keď vyberieme piškótu z rúry hneď ju stočíme a po vychladnutí rozvinieme natrieme plnkou a na kraj položíme celý banán a stáčame. Vrch rolády natrieme plnkou a polejeme čokoládou.

Kokosová roláda

6 vajec
6PL práškového cukru
6PL hladkej múky
1/2 ČL prášku do pečiva

Plnka: 1,5dcl mlieka
1 vanilka
200g strúhaného kokosu
200g masla
100g práškového cukru

Mlieko zvaríme s vanilkovým cukrom pridáme kokos, premiešame a necháme vychladnúť. Potom pridáme maslo a cukor.
Piškótu potrieme ríbezľovým lekvárom, kokosovým krémom a stáčame.

aveline
1. dec 2009

ja sa asi vykaslem na to, ze som studovana a budem cukrarka 😀

sse
1. dec 2009

aveline pripájam sa k tebe. aj ja budem cukrárka. Budem mať menej starostí a nebudú ma prenasledovať žiadne úrady a byrokracia.
A budeme mať sladký život 😀 😀

henikav1
1. dec 2009

sse, aj mne sa paci socialna praca, ale nezaraba sa tam bohvieako a ja mam rada komfort, tak preto bussines 😉
no a cukrarcina je len pre nas doma, nie som dost sikovna na to aby som robila na predaj

alex21
1. dec 2009

sse si pokladik. Dakujem 😵

sse
1. dec 2009

nieje za čo alex

evitkamalicka
2. dec 2009

tak zajtra sa chystam tvorit

sse
2. dec 2009

aj ja robím jednu tortu na piatok a jednu na sobotu

kto sa ešte chystá?

henikav1
2. dec 2009

ja sa sice nechystam teraz hned, ale na vianoce a rozmyslam ako urobim pekny kosik na broskynky. Samotne broskynky uz asi tusim ako budem vyrabat, ale ten kosik teda vobec neviem

sofi07
2. dec 2009

ja by som mala prsia na vikend, ale este to nie je iste. iank, ja som teiz povedala, ze sa po materskej do roboty nevratim, ze ja budem piect 😀 😀 😀 a drahy mi poslal mailom fotku,ze ake auto si najblizsie kupime. otvorila som to a tam dodavka s napisom Pecieme pre vas 😀 😀 😀

boldy
2. dec 2009
cessy
2. dec 2009

boldy fuha.....take torty budeme piect ked budeme velke 😀 😀 😀

henikav1
2. dec 2009

boldy, nadherne 😉

alex21
2. dec 2009

tak ja mam pocit, ze take torty nebudem piect ani ked budem velka 😅 😀
sofi super som sa zasmiala. 😀
aj ja mam piect 😉

sofi07
3. dec 2009

evitka, kraaasna, fuuuha kolko kvetov, prekrasne ruzicky

evitkamalicka
3. dec 2009

sofi dakujem