• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Marcipánové torty. Rady a postupy

19. novembra 2017 
ahojte,
bola som už číňanov a skoro nič nemali, len pár vykrajovačiek a gumené obrusy, mali malé len jeden druh vid foto, keby niekto chcel zbehnem kúpiť stáli 95centov a ešte mali asi 10 druhov na celý stôl tiež čipkované gumené....len tie stáli 4,50 či tak nejako tak to som nekúpila....
15. aug 2011 o 11:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dadka212 tak alespoň něco máš. Já se na ty ubrusy chystám už dlouho. Dokonce jsem i měla asi dva doma, co mi dala tchýně, ale já bych si to na stůl nedala, tak jsem je dala na charitu, aby mi tu neležely. To jsem ještě nepekla dorty. Teď se mi mohly hodit, ale co už. :grinning: :unamused:
15. aug 2011 o 11:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@jakelina ja som bola minule lakomá som ich nekúpila ale teraz už hej :grinning: no teraz nájsť niekoho komu to otlačím na poťahovku :sweat_smile:
15. aug 2011 o 11:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dadka212
@jakelina ahojte, asi nie som v obraze, na čo zoháňate tieto dečky? Ja som naplnila tortu, chladí sa v chladničke. Inak v čokoláde na varenie z Lidla bola taká plastová kartička, ja som ju použila na vyhladenie krému na torte, robilo sa s ňou úplne super :grinning:
15. aug 2011 o 11:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lamps chceme ich použiť ako odtláčaciu podložku na hmotu na tortu :wink:
15. aug 2011 o 11:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dadka212 aha, už som v obraze. Tú podložku dáš pod alebo na poťahovku a potom prejdeš po tom valčekom?
15. aug 2011 o 11:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lamps áno presne :slight_smile:
15. aug 2011 o 11:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jakelina ja stale hovorim "co sa nehodi, to sa sikne" :stuck_out_tongue_closed_eyes:

@dadka212 dadi a kupila by si mi taky jeden? ja stale neviem u akych cinanov sa to da zohnat, a buduci vikend idem k sesternici do Jura, tak by sme mohli zbehnut za tebou pre to :sweat_smile:
15. aug 2011 o 11:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lusil2005 ja som kupovala u takých, kde majú všetko aj domáce potreby....oki kludne ti kúpim tento týždeň, nemyslím, že idú na dračku takže určite budú mať :grinning:
15. aug 2011 o 12:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
dievčence neviete mi poradiť, ako upiecť korpus na plechu aby mal približne rovnakú hrúbku? Lebo potrebujem vykrojiť potom z toho číslo 2 a mne to nejde tak do rovna upiecť :frowning2: v strede to mám hrubé a po krajoch tenké :confounded:
15. aug 2011 o 12:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@eliska22 ja to roztahujem na plechu takou tou sterkou do roviny teda aspon sa o to pokusam a celkom sa to da
15. aug 2011 o 12:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dm1 no o to sa aj ja vždy pokúšam a nejde mi to :sweat_smile: a podľa akého receptu robíš korpus? ja obyčajný piškót, nemôže to byť tým :confused:
15. aug 2011 o 12:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@eliska22 ja to robim podla triku ktory som nasla. spajdlou pobehat krizom krazom po ceste v plechu. cesto sa ti pekne vyrovna. pre istotu to este vzdy kontrolujem s tou spajdlou na troch miestach. odvtedy ich mam rovne
15. aug 2011 o 12:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dadka212 vidis a tu nic take nemali. nie je cinan ako cinan
15. aug 2011 o 12:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@eliska22 ja robim tiez tak aj obycc. piskot aj orechove cesto
15. aug 2011 o 12:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@katy1979
@dm1 díky baby, skúsim to s tou špajdlou :wink:
15. aug 2011 o 12:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Prosim vas dievcata ako sa sprava bielkova poleva na potahovke? Netopi sa to pri vysokej teplote, lebo ju chcem dat na tu svadobnu a mam trosku obavy. Inac robila som z bielkov tie motyliky a teda z 10tich bude asi len jeden cely :frowning2: vsetky sa mi pukli a rozdrobili, neviete v com je chyba?
15. aug 2011 o 13:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@ikula2 ked budes robit na potahovku nejake zdobenie bielkovou polevou nic sa nestane neboj drzi to ono to na potahovke uschne rovnako ako na pernickoch. Co sa tyka motylikov tak samotna poleva je velmi krehka treba velmi opatrne s tym robit
15. aug 2011 o 13:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dadka212 ¨no vidíš, něco podobného mám doma, různé vzorky, kdysi jsem to dostala od babičky :sweat_smile: t
15. aug 2011 o 14:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@dm1 dakujem tak dnes idem urobit aspon 30 nech mam nejakych 5 kusov dobrych :stuck_out_tongue_closed_eyes: , uz som to aj tak na necisto skusala, len som myslela ze co ak sa zacne pustat potahovka, zrovna tento tyzden je teplo a neviem si predstavit ze budu mat vonku na stole torty v tomto teple :stuck_out_tongue_closed_eyes: , tak preto zvazuje co bude lepsie ci modelovat alebo to bielko
15. aug 2011 o 14:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@katy1979 tu je dosť číňanov ale majú to len u jedného

@reruna ja som hladala v babkinej skrini ale nič som nenašla len klasické látkové dečky...
15. aug 2011 o 14:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
kočky mala som telefonát, baba mi povedala, že dostala kontakt na mňa, lebo jedla tortu odo mňa a vživote nejedla lepšiu, že ich nelúbi ale toto bola bomba :dizzy_face: tak ma velmi potešila a že chce tortu pre chlapca na 11 narodeniny ale nevie čo, nech vymyslím...na šport moc nie je, no tak teraz sa mi parí z kečky....
15. aug 2011 o 14:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@dadka212 no vidis aka pochvala :wink: tak nieco musi mat rad. nejaky film ci postavu ci auta formulu popr. notebook
15. aug 2011 o 14:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@anibas - nádherné torty
@mia114 - krásna fotka
15. aug 2011 o 14:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dadka212 to je super a jakou zrovna jedla dortu??? Myslím korpus a krém???
15. aug 2011 o 14:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@katy1979 no že tak autíčka môže, ale aké čo...no skúsim jej potom cinknúť a dať jej pár tipov nech si vyberie, ja ho nepoznám a nechcem urobiť blbosť...som tiež rozmýšlala nad mobilom, notebookom, šiltovkou, 3D autom, alebo klalsická okrúhla a tam znak ferrari alebo čo ja viem....netuším čo má taký 11 ročný chlapec rád...ja mám len 4 ročného :sweat_smile:

@jakelina robila som mramorový korpus ale len biely, tvarohovo-pudingovú plnku a ovocie čučoriedky, jahody, maliny, černice :slight_smile:
15. aug 2011 o 14:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte kočky, mám objednávku na tortu pre 8-ročného chlapca, ktorý má rád vojakov, neviete mi prosím poradiť nejakú tortičku s vojenskou tematikou?
15. aug 2011 o 14:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mariann2 ja by som urobila maskáčovú a na vrch tank, alebo možno 3D tank....
15. aug 2011 o 14:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dadka212 ďakujem, vyskúšam, len ja poťahujem mmf a ten ofarbiť na maskáčovo, no neviem...musím to vyskúšať
15. aug 2011 o 14:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte, poradite mi prosim dobru bielu cokoladu? mala som teraz znacku Carla a veru absolutne neodporucam :unamused: cena dobra ale kvalita otras. Predtym som pouzivala Callebaut - kvalita super ale cena 30eur za 2,5kg trosku vysoka.
pripadne mate skusenosti s coko polevou zo sikovnej mamy? naozaj je podobna cokolade? ako rychlo vybavuju objednavky? dakujeeeeeeem :slight_smile:
15. aug 2011 o 15:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok