Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

reruna
16. aug 2011

@ikula2 tady je ta foto

pingu1
16. aug 2011

ahojte
baby, daju sa niekde vyrobit "jedle fotky" na tortu? chcem dat urobit tortu s konkretnou fotkou, ale neviem kam sa obratit

reruna
16. aug 2011

@ikula2 jestli ta postavička má tokový velký poodstavec, tak bych to asi vložila do vykrojené díry v dortu a nějak to zamaskovala kytičkama

bzucinka2
16. aug 2011

@jakelina uzasny postup super 🙂

mariann2
16. aug 2011
ikula2
16. aug 2011

@reruna ved prave nad tym zvazujem je ten podstavec ovalny a vysoky tak to skusim trosku vykrojit a vlozit. Inac ta torticka je pekna tiez chcem robit stvorec. Nevies kolko kg mala ta vasa na foto?

lussy23
16. aug 2011

@xvitk101 - krásny @reruna - nádhera @tunylyk - krásna @peroli - waw ten kto robil tie torty, klobúk dolu

reruna
16. aug 2011

@ikula2 tuhle jsem nepekla já, já jsem ségře dělala na svatbu jinou, tahle měla odhadem tak 6 kg
@lussy23 díky, ale to není moje práce

dm1
16. aug 2011

@reruna iba 6? ja ked som robila 3-poschodovu 3 stvorce tak mala 14 kg 😕

ikula2
16. aug 2011

@dm1 @reruna 6kg sa mi zda tiez malo a neviete mi poradit zmestila by som sa do 7kg s 3 poschodiami velk.32,21a to tretie poschodie neviem 😕 takych 13cm

peroli
16. aug 2011

@lussy23 tohle je teprve nic oproti tomu co mám uložený... to bys teprve zííírala 😉 😕 😕 😵

lucunda
16. aug 2011

@pingu1
Stačí zadat na vyhledávači jedlé papíry na dorty a ono se už ukáže více odkazů.
Taky sem si takto objednala jeden a byla jsem z toho moooc zklamaná. Stálo to spoustu peněz a jeden den jsem dort s jedlým papírem nazdobila a během pár hodin nebylo poznat co na tom papíře za fotečku vůbec bylo, vše se rozteklo a to jsem dělala podle návodu. Chyba byla podle mě v té lesklé tekutině jak píší, že se fotečka potom krásně leskne. Musí se dát úplné minimum té lesklé tekutiny a né jak tam píší, že jedna lahvička vyjde na nějaký formát, proto jsem s tím nešetřila.
Lucka
Lucunda8@seznam.cz

reruna
16. aug 2011

@ikula2 byla menší, rozměry myslím 30-22-14 a na výšku měllo každé poschodí asi 7 cm, no já nevím, jen jsem to odhadovala, oni ji nevážili, tak možná to bylo více

dm1
16. aug 2011

@ikula2 no ja som mala presne 30, 22 a 14 tusim a mala 14kg takze neviem veru 😒

dm1
16. aug 2011

@reruna presne take rozmery som mala aj ja 😕

dm1
16. aug 2011

@ikula2 ked som robila len taku z 3 platov spodok 30x30 a vrch mal tusim 14x14 tak ta mala 6 kg. Ta 3-posch.to som mala zo 4 platov tusim

reruna
16. aug 2011

@dm1 asi jsi měla vyšší ta patra, těžší krém, ovoce a nějakou těžší výzdobu? nebo že bych měla tak špatný odhad, ale 14 kg neměla určitě... oni měli jen slabě pomazané salkovým krémeme a džem, bez ovoce, podle přání

ikula2
16. aug 2011

@dm1 @reruna dakujem 😉 tak to necham na 2 poschodiach, len dnes mi prisiel rafik a nezmesti sa mi na plech 32cm tak ma skoro svihlo, lebo kruh mam 32 a ten tam dam len ten je taky povolny. Tak musim nieco do zajtra vymysliet 😕

ikula2
16. aug 2011

@dm1 mohla by som ta poprosit o foto tej 2 poschodovej?

peroli
16. aug 2011

@ikula2 jestli máš ten plech aspoň trochu rovnej tak ho otoč... jen pak musíš dávat hodně velkej pozor při manipulaci v troubě 😉

ikula2
16. aug 2011

@dm1 daaakujem inac som mala ulozenu tu zelenu neskutocne sa mi paci 😵 tak to je tvoja praca 😵 sikulka

ikula2
16. aug 2011

@peroli peti ano aj to ma napadlo 🙂 , ale ani to nejde vytieklo by mi to, totalne na milimeter je to. Manzel mi donesie plech od svokrusi tak uvidim

peroli
16. aug 2011

@ikula2 a kdybys ten ráfek obalila alobalem (nebo peč.papírem) a dvakrát?
ale jestli tchýně (svokra) půjčí větší plech tak to je pak lepší 🙂

dadka212
16. aug 2011

@ikula2 mne sa tiež ráfik nezmestil, robila som tak, že som dala na spodok papier na pečenie obalila alobalom a položila na tú mriežku v trúbe, vyliala som cesto a upiekla 🙂

lusil2005
16. aug 2011

@dadka212 aj ja som to tak robila ked sa mi nezmestilo na plech 😀

peroli
16. aug 2011

@lussy23 ale jako malou ochutnávku (je to fakt jenom minimum z toho co mám za ty roky poukládaný): 😅 😅 😵 😵 😀 😀 😀

lamps
16. aug 2011

ahojte, tortičku s bobkovcami som práve dokončila, moja predstava bola trochu iná, ale ... Popísali ste toho dosť, večer snáď všetko prečítam. Na piatok mám objednávku na tortu s vláčikom Tomášom, tak popri čítaní ho snáď aj stvorím :O)). Tu je foto

mia1111
16. aug 2011

@lamps - veď je nádhernáááááá 😵 😵 😵 😵 Super, úplne perfektná 😉

vlada111
16. aug 2011

@ikula2 tak toto sa mne stalo min. týždeň tesne pred tým ako som išla piecť. Urobila som ju menšiu. Ale na svadobnú potrebujem ten 32, tak prosím pošli info, čo si vymyslela.