Marcipánové torty. Rady a postupy

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........
dadka212
19. aug 2011
@lenocka23
@pipka ďakujem, robila som ho tak, že som zbadala v lidli poslednú formu na macka 😃 x-)
lenocka23
19. aug 2011
@dadka212 dobraaaaa si... :-p 😃 😃 😃 😃 😃
lusil2005
19. aug 2011
@dadka212 haha veeeelmi dobre si to vyriesila 😃 😃 😃
jakelina
19. aug 2011
Teď jsem dodělala svoji první berušku.
dadka212
19. aug 2011
@jakelina tak toto je najkrajšia lienka akú som kedy videla náááádherná x-)
jakelina
19. aug 2011
@dadka212 ty si ze mě děláš srandu 😃 😃
dadka212
19. aug 2011
@jakelina veru nie a ja som sa tých lienok napozerala až až, keď som ja mala robiť....naozaj najkrajšia berušková torta x-)
jakelina
19. aug 2011
@dadka212 tak to moc děkuju, byla na přání taková jednoduchá bez hlavičky. Měla jsem z toho strach, ale šlo to dobře a rychle. Tento týden mám už dost, měla jsem tři dorty a jeden zákusek, už mám pocit, že jenom šlehám těsto, krémuju a potahuju. :-| Potřebuju pár dní oddych, ať se zase můžu těšit na další dortík. 😉
dadka212
19. aug 2011
@jakelina ja keď robím tých toriet teraz vela, už mám pocit, že ma to nebaví :-S asi to musím obmädziť...a to som chcela mať august volný :-p moja sprostá povaha, čo nevie povedať nie
peroli
19. aug 2011
jéééé, teď jsem si vzpoměla když vidím tu berušku... jednou jsem tu zaregistrovala že jste se bavili o těch nerez miskách z Ikei, že se v tom dá i péct třeba právě na tu berušku nebo fotbalovej míč... předevčírem jsem byla v Ikei a měli tu misku slevněnou ze 129,- na 69,- 😉
vinka
19. aug 2011
Baby rýchlo mi poradte ako pospájať kvet orchideu.Mám narobené kvety dva ale neviem ako ich pripojiť i stonku.Pomoooooooooooooooooooooooooooooooooooc.
jakelina
19. aug 2011
@peroli já bych tam taky potřebovala zajet, ale mám to celkem daleko a pro jednu misku se mi to nevyplatí. :-|
jakelina
19. aug 2011
@dadka212 no právě, pak už je toho moc a já mám za sebou pár zakázek, tak nechci nikoho odmítnout.
jakelina
19. aug 2011
@vinka ráda bych poradila, ale já je nedělám :-|
peroli
19. aug 2011
@jakelina jako já bych ti to klidně koupila a poslala ale to by se asi nevyplatilo.. :-| a nemáš nějakou kamošku nebo někoho z rodiny kdo tam občas chodí že by ti to koupil a schoval až se uvidíte?
jakelina
19. aug 2011
@peroli děkuju, za nabídku. Manžel občas do Ostravy jede, ale on nesnáší nakupování. :-| To je s ním naprd. Já ho překecám, ať si jde šmejdit do Baumaxu a já to prolezu v Ikei 😃
peroli
19. aug 2011
@jakelina 😃 😃 jééé, kdybych já měla manžela poslat do baumaxu než prolezu Ikeu tak to by ten baumax musel být sááááááááákra velikej :-N :-N 😃 😃 😃 zvlášť teď když tam jsou nějaký novinky :-N 😃 x-) x-)
jakelina
19. aug 2011
@peroli 😃 😃 , však vedle je ještě nějaké elektro 😃 😃
pipka
19. aug 2011
@jakelina teda fakt ani ja som krajsiu nevidela x-) x-) x-) to ako si docielila ten dokonaly polgulovity tvar? =-) 😉 ty si obalila nejaku misu alebo lavor miesto torty =-) =-) =-) :-N
peroli
19. aug 2011
@jakelina a je aspoň to elektro veliký 😃 😃 nebo je aspoň manžel blázen do elektroniky? :-N 😃 😃
peroli
19. aug 2011
@pipka já si myslím že to možná pekla právě v té misce z Ikei =-) 😉
jakelina
19. aug 2011
@peroli on je blázen do všeho, co není oblečení a botičky 😃 😃
jakelina
19. aug 2011
@pipka pekla jsem to v misce, nerezové Zepter, ale ona má takové to rovné dno, tak jsem musela ještě upéct jeden plát a nahoře to dodělat. :-|
jakelina
19. aug 2011
@pipka lavor to není, neboj 😃 😃 😃
pipka
19. aug 2011
@peroli teda ja som v IKEA skoro kazdy tyzden a nejak som nepostrehla takuto paradnu misu a este aj v takej dobrej cene...to maju aj na Slovensku, ci len v Cechach? =-) :-|
musim hned v pondelok nabehnut 😃 :-N

ja mam taku sklenu misu z ikea , nema rovne dno, bola by super 🙂..ale neda sa v nej piect 😞 :-p
peroli
19. aug 2011
@pipka Ikea má úplně stejný věci ať nakupuješ v Čechách, na Slovensku, v Německu nebo v Americe.. a s ohledem na pohyblivej kurz má všude po světě i víceméně stejný ceny 😉
pipka
19. aug 2011

@jakelina nasa Hanka mala na prvé narodky takuto lienku, ale teda ta sa s tou tvojou neda porovnavat :-N
peroli
19. aug 2011
@pipka vždyť je pěknáááá x-) 😉
pipka
19. aug 2011
@peroli paraaaadna, ahaa, uz si spominam aj som na nu kukala, ale zdala sa mi dost draha...ale ak je teraz zlacnena, hned bezim po nu 😎