Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

dm1
21. aug 2011

a dakujem za like a gratulacie 😵

lenocka23
21. aug 2011

@dm1 aj ja gratulujem a zelam vsetko najsamfasa k narodeninam... 🙂 (inak presne pre toto sa obavam pecenia na zakazku pre "cudzich" ludi... aj ked oproti tebe som straaaaaaasna zaciatocnicka.. 😉 )

alex21
21. aug 2011

@dm1 vsetko najlepsie k narodeninam 😵 a zaroven mam jednu otazku. Ked robis 3 kruhove poschodia aky priemer formy pouzivas na kazde poschodie.
Ja mam robit svadobnu ale len 2 poschodia a vybrali si formy s priemerom 28 a 20 cm. Maju mat 42 ludi, ale mne sa zda mala torta pre toko ludi. No trvanju na tom, ze to staci. Ved mne je to v podstate jedno len nech sa potom neskor nestazuju ze jej bolo malo.

broucek2
21. aug 2011

@dm1 Gratuluji, hodně štěstí, lásky a pohody. Doufám, že se oslava povedla

dm1
21. aug 2011

@alex21 no ako kedy veru podla toho kolko kilove chcu ludia. Teraz tu pre seba s tymi orchidejkami som si robila malicku len 22-24 a 14 boli priemery. Ked som robila 3-poschodove tak som robila 30, 22 a 16 aj tento tyzden idem tak robit. Ono niekomu urobim 30-tku priemer a je im malo a to su len 10-ti a druhym staci len 20-tka lebo nie su moc na sladke. Ak to chcu len na oslave kazdemu kusok dat tak to im bude stacit. Zvacsa kazdy na oslave dostane este nejaku tu torticku

dm1
21. aug 2011

@lenocka23 ved uz som davnejsie rozmyslala nad zalohami ale akosi vzdy bez toho uvidime ako to poriesim dalej

alex21
21. aug 2011

@dm1 ja viem, mozno im to naozaj bude stacit, len ja by som to nevedela na 42 kuskov ani rozkrajat. No a usudzujem asi podla seba, nas je vzdy len par a robim take torty pre nas ze to ani na velke oslavy neberu. Dokonca mama chce teraz na krstiny kde nas bude 10 dospelych a 4 deti tortu kde bude stvorec 32x32 a na to este srdce, co odhadujem asi na cca 8 kil 🤐 . Mne sa to zda uz vela ale zas viem ze my sme na sladke doslova zruty. 😝 A samozrejme ze ideme piect este niekolko druhov zakuskov 😅

dm1
21. aug 2011

@alex21 no ja pre nas robievam len male tak 22 priemer a staci byva nas tak 10 a dokonca si nalozime kazdy 2x. Len teraz som este poschodie malicke dorobila lebo mi zostali kremy tak nech to nevyhodim

broucek2
21. aug 2011

Holky, nevíte opravdu o nějakém kefírovém korpusu, který bych mohla použít na třípatrový svatební?

ikula2
21. aug 2011

@dm1 torticky kraaasne a tiez prajem vsetko naj k narodeninam, vela tvorivosti 🙂

lyenka
21. aug 2011

baby prosim posielali ste niekedy marcipanovu tortu kurierom ? 🙂 potrebujem si nechat poslat specialnu tortu pre dcerku z Galanty do Kosic 😕

benjik
21. aug 2011

@lyenka ahoj zkušenost nemám,ale když tam dáš že je to křehné a nesmí se to převracet,tak by mohla cestu přežít

dadka212
21. aug 2011

@lyenka ja neviem nemám skúsenosť....a nie je nejaký priamy spoj autobusu z GA do KE? šoféri mávajú aj chladničky a možno by bol ochotný ti to zobrať...

hobitkova
21. aug 2011

ahojte holky, mám na vás jeden asi stupidní dotaz: nedávno jsme s kamarádkou propadly dortovému šílenství 🙂 ale jediné, co nám zatím schází k "dokonalosti" je, že jsme nepřišly na to, jak docílit toho, aby podložka pod dortem ve finále byla čistá ☹ přesouváte na nějakou podložku až hotový dort? (to nám ale nejde, bo je to těžké jak s... ☹ anebo jak to řešíte??? díky moc za nějaké rady

lenocka23
21. aug 2011

@hobitkova ja presuvam tortu bez potahu, len s kremom, ale musi byt dobre stuhnuta.... drzim palce.. 🙂

lyenka
21. aug 2011

@dadka212 diky krasne, priamy spoj z GA do KE som nenasla... a velmi nechcem zatazovat pani, ktora bude torticku piect aby isla este prosit soferov 🙂

dadka212
21. aug 2011

@hobitkova ja to robievam tak, že si nastrihám papier na 4 časti a podsuniem to pod tortu a potom pred poťahovaním to proste vyberiem spod torty a podložka je čistá

dadka212
21. aug 2011

@lyenka chápem

eliska22
21. aug 2011

@hobitkova ja keď mám menšiu tortu, tak tiež prekladám až keď je natretá krémom a teraz som robila väčšiu tortu, tú dvojku, tak tú som plnila aj všetko robila už na tej podložke, ale snažila som sa fakt opatrne, dlho mi to trvalo, otrusinky som poometala a ostalo to čisté 😉

daducha
21. aug 2011

Ahojte,

sme sa vo stvrtok vratili z dovolenky a hned ma ukecali na jednu tortu,tak tu je.Snazila som sa vsetko olaikovat,hadam som na nikoho nezabudla,same krasne torticky pribudaju 😵 😵 😵 .Ozaj, chcem sa VAs opytat,ako by ste robili otvoreny vrchnak na truhlici?Nejako si to neviem predstavit. Dakuuujem.

broucek2
21. aug 2011

@hobitkova dorty většinou přesouvám až ozdobené nebo aspoň potažené. Většinou mi někdo musí ale pomoci, protože naposledy to byl, i když ztuhlý, tak strašně velký a těžký svatební o průměru 35*35cm

alicc
21. aug 2011

ahojte,
dokoncila som Alicke na zajtrajsie narodeniny tortu, ta hneda hmota je ofarbena MMF kakaom, trochu sa to trhalo, ale snad to nie je az tak vidiet, alicke sa paci, ved si taku aj sama vybrala, tak som spokojna 😉 🙂

lusil2005
21. aug 2011

@dm1 Dani tak vseeeeetko naj naj naj!!!! Nech su tvoje zlate rucicky stale take zlate, a nech sa ti splni vsetko na co pomyslis 😅

alicc
21. aug 2011

vsetkym vam dakujem 😉

vlada111
21. aug 2011

@dadka212 ja dávam do rozvaru kocku masla rozpustiť a citr. šťavu a kôru a aj pomarančovú. Dávam lekvár a veľa rumu. Toto je najlepšia zálievka, skúsila som ich kopec a toto milujú všetci. 🙂

dada78
22. aug 2011

@daducha krásna tortička 😵 aj všetkých ostatných, chvalabohu za možnosť "Páči sa mi" 😉
tuším @aliounuska spomínala,že truhlicový poklop robila z medového plátu, je to také tuhšie 😉

bzucinka2
22. aug 2011

@lyenka tak to som teda neskusala, ale autom uz brali od nas do Kosic 🙂
@hobitkova ja mam podlozky obalene specialnym baliacim papierom, co sa da umyvat a vzdy si to pred potakovanim okolo torty umyjem 🙂
@daducha ja som poklop robila riadne z cesta a naplnila a pod to dala obaleny karton 🙂

ozaj baby prosim vas co ste uz robili orechovy korpus, potrebovala by som odskusany recept, lebo ten co robievam ja je velmi krehky a tento mi treba asi tuhsi, lebo ide na spodok trojposchodovej 🙂 dakujeeeem

katy1979
22. aug 2011

@bzucinka2 orechovy korpus: 4vajcia, 250g pr. cukru, 200g pol. muky, 100g orechov, 1/2 prasku do peciva , 12 lyzic horucej vody. odskusany a dobry. tiez ho idem piect na spodne dve vrstvy do trojposchodovej

gumkacka1
22. aug 2011

@tica dakujem za recept, urcite vyskusam