• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Marcipánové torty. Rady a postupy

@broucek2 o kefírovém nevím, já mám recept kam jde mléko, tak jedině to nahradit kefírem, jinak nevím :unamused:
22. aug 2011 o 09:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@katy1979 jeej super, hned si ho pisem a toto je na jednu vrstvu a da sa prekrajovat? :slight_smile:
22. aug 2011 o 09:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte kočky potrebujem radu a pomoc s dobošovou tortou máte nejaký osvedčený recept na krém a cesto???ďakujem.
22. aug 2011 o 09:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@bzucinka2 no ja som ho vzdy robievala na velkom plechu a na jeden plat 4vajcia a bol hooodne vysoky teda bol ho plny plech. Ja idem teraz robit do 32cm gulatej formy a rozmyslam ze aj tam ho budem piect po platoch a kazdy asi z 3vajec. ak bude vysoky tak z dvoch
22. aug 2011 o 09:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@vlada111 a môžeš mi napísať presné množstvá :sweat_smile:

a tá vrchná cukrová poleva na punčovú tortu aby sa nepraskala nemáte nejaký super recept? potrebujem aby torta dopadla tip top je to pre šéfa :grinning:
ja som to nikdy nerobila tak som jak hotentot :stuck_out_tongue_closed_eyes:
22. aug 2011 o 09:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dm1 aj ja sa pripájam a prajem všetko najlepšie ku krásnym okrúhlym narodeninám, krásnu tortičku si si upiekla :slight_smile: inak všetky tvoje tortičky sú pekné :slight_smile:
22. aug 2011 o 10:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte
my sme sa dnes vratili rano z dovolenky z Chorvatska perfektne sme si to uzili aj pocasie bolo super,ani sa vas nejdem pokusit docitavat len prebehnem ake torty krasne ste popiekli :slight_smile:
22. aug 2011 o 10:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@bzucinka2 aj ja robim tento orechovy a po testoch do 24 cm formy kruh treba urobit to 6-tich vajec M ak chces 2x prekrojit.Da sa aj z 5-tich no potom je to taka nizsia torticka.Zo 4-roch som robila do 22-ky ,tiez som ho mala nizsi ako ked robim obyc.piskotovy.
22. aug 2011 o 12:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dadka212 tak to som kupovala hotovu a ta pri krajani nepopraskala
22. aug 2011 o 12:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@daducha ďakujem, len ja ju potrebujem zelenú nie ružovú :grinning:
22. aug 2011 o 12:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@matatara tak dobosku som robila iba raz a nikdy viac :stuck_out_tongue_closed_eyes: .Nie ze by sa nepodarila velmi im chutila, no je s tym hrozne vela piplacky.
Cesto : 15 vajec,30 dkg poloh.muky,45 dkg krys.cukru.Z 8 bielkov vyslahat tuhy sneh.Ostatnych 7 celech vajec a 8 zltkov zmiesame s cukrom.Potom pridame muku a nakoniec sneh.Vznikne hustejsie cesto.Cesto rovnomerne rozotierame na omasteny a mukou vysypany spodok z tortovej formy.Pecieme na 250 C 4-5 min.Po vytiahnuti hned dame dole.
Krem : 6 vajec,300 g krys.cukru,2 x van.cukor,300g coko na varenie,500 g masla.Robi sa den vopred.Cele vajicka dame do hrnca tak aby sme ich vedeli slahat nad parou,pridame cukor aj vanilkovy a slahame cca 15 min kym sa cukor nerozpusti.Toto sa slaha mimo pary.Teraz sa to da nad hrniec s vriacou vodou slaha sa cca nad parou asi 20-25 min.Musi to byt huste.Potom dame na hodinu chladit.Po schladeni sa slaha na najvyssich otackach a pridava po kuskoch maslo.Vyslaha sa z toho perfektny penovy krem.
Tak uz vies preco dobosku nerobim :grinning: .Inak krem je fantasticky,co sa tyka pecenia cesta,tak vyjde cca 15 platkov,ja som to rozotierala na hrubku asi 4-5 mm a piekla som to na asi 180-200 ,na 250 mi to priharalo.
22. aug 2011 o 13:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@dadka212 pani, ten ma poziadavky :grinning: :grinning: :grinning: ,zelenu som este ani nevidela :confused: ,tesim sa na fotku :slight_smile:
22. aug 2011 o 13:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@daducha no dúfam, že nejaká bude :grinning: má to byť futbalové ihrisko :stuck_out_tongue_closed_eyes:
22. aug 2011 o 13:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Inak baby neviem co sa tento tyzden deje,no uz mam 5 tôrt a dalsi traja chcu.Vonku ma byt 36 C a ja netusim ako to zmaknem.V takej horucave som este nepiekla.Z toho 2 3D ake som este nerobila,karamelovy krem tiez som este nerobila a na jednej torte 7 prasiatok :grinning:,jedna opät s levikom a co bude na krstinovu sa dozviem vecer .Len dufam ze ziadne kosielky a sviecky :stuck_out_tongue_closed_eyes: .Sa nudit tento tyzden urcite nebudem :wink: .
22. aug 2011 o 13:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dadka212 u teba nemam strach,robis krasne torticky :dizzy_face:
22. aug 2011 o 13:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@daducha ďakujem si zlatá, aj keď poslednú dobu sa mi nejako nedarí :stuck_out_tongue_closed_eyes:
tiež sa mi zdá, že je tých tortičiek nejako vela :sweat_smile:
22. aug 2011 o 13:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ako sa môžem pozrieť na Vaše tortičky o ktorých tu píšete?
22. aug 2011 o 13:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@daducha prosím ťa a aké plnky robíš v tomto teple do tortičiek, ja mám tento týždeň síce iba 3, ale nemám skúsenosť ako ktorá vydrží
22. aug 2011 o 13:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@veronkaj no my tu vzdy vkladame priamo do prispevkov vsetky torticky co spravime a vacsina ma torty aj na FB :wink:
22. aug 2011 o 13:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@daducha ja som mala min.tyzden 5 ale nastastie boli mensie. Teraz mam len jednu ale zato 3-poschodovu velku svadobnu tak to tiez nie je bohvieco v omto teple :unamused: . Ostatne som zamietla lebo ideme na vikend do podhajskej tak sa tesim ze si oddychnem :dizzy_face:
22. aug 2011 o 13:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@bzucinka2 a kde ten papír kupuješ, mě můj donesl super pevný karton z práce, jen ho teda něčím potáhnout, ten umyvatelný papír, jak píšeš, by byl ideální ... jinak děkuju všem za cenné rady, určitě všechny vyzkouším, co bude pro mě nejlepší :slight_smile:
22. aug 2011 o 13:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@veronkaj alebo aj na tortyodmamy máme fotky :wink:

ja tento týždeň už nevezmem nič, veď má byť 37 stupňov :stuck_out_tongue_closed_eyes: jednak sa mi nechce piecť v tomto horku a potom sa aj bojím ako by to dopadlo....tak som aj rada, že na stredu má byť tá torta punčová len ešte vymyslieť boky aby to vyzeralo pekne....
22. aug 2011 o 13:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@hobitkova ja obalujem aj normálnym papierom baliacim a na to dávam ešte celofán :wink:
22. aug 2011 o 13:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@hobitkova ja davam klasicky baliaci papier a to este obalim do celofanu. kupujem taky v rulicke v kaufiku. da sa to umyt ak treba
22. aug 2011 o 14:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
¨zdravím všechny

dortíky opět úžasný
dneska jsem vlezla do Lidlu a koupila jsem si tam otočný podnos na dort za 119.- tak ho hned v pátek využiju......a na tchánovi jsem vydyndala ty starý malířský válečky, no zas důvod upéct nějaký dort, ale asi počkám, až přestanou tyhle horka
22. aug 2011 o 14:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
jaj baby ze 37stupnov,ja mam tento tyzden len jednu tortu co som velmi rada :grinning: v tomto horku to je zabijak :stuck_out_tongue_closed_eyes:
@dm1 gratulujem!!!a krasnu tortu si si spravila :slight_smile:
@dadka212 dadi ides robit prvy raz puncovu?ja som ju stale neskusila,ale laka ma to :slight_smile: mala to ma rada
22. aug 2011 o 15:04  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@daducha že s tým bude piplačka to som si vedomá až to bude aktuálne pridám foto dúfam že mám dosť pevné nervy :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
22. aug 2011 o 15:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
toto je dnešná tortička, práve dokončená, pre potencionálnu svokru mojej sestry :stuck_out_tongue_closed_eyes: mala vyzerať úplne inak :confounded: mala byť biela s pivoniou, ale tá blbá pivonka sa mi aj podarila, ale neuschla a keď som vybrala igelit spod nej tak celá spľaskla :angry: :angry: :angry: sestra ešte o tom nevie, že nastala takáto zmena :sweat_smile:
22. aug 2011 o 15:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (32)
@alicc krááásna tortička :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: to si do hmoty nasypala kakao a tak zapracovala? Dakujem :slight_smile:
22. aug 2011 o 15:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok