Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

bzucinka2
22. aug 2011

@katy1979 oki, tak vyskusam, dakujem 🙂
@dadka212 neviem ako ides robit tu vrchnu polevu ale ja robim z citronovej stavy , cukru a farbiva, nalejem, necham stuhnut, potom horucim nozom naznacim rezy a az po naznaceni prekrajujem, poleva je krasna hladka 🙂
@daducha dakujem, tak do 30 by si dala 8 ci 10 vajec? 🙂
@daducha si dobra, ja som si uz zacala robit plan aby som tiez vsetko stihla 🙂dnes som robila zo 20 ruziciek, 2x topanocky, dudel kocky na pismenka, kocik (ten neviem ako bude vyzerat) fotbalove branky, a uz ani netusim co tam mam na stole 🙂 neboj sa aj ty to zvladnes si sikulka 🙂 a karamelovy krem robim z karameloveho pudingu, karameloveho salca a masla a je smnam 🙂 a puncova zozala v BB velky uspech tak sa tesim 🙂
@hobitkova v kazdom papiernictve ho maju,ked ho otocis tak nie je papierovyale strieborny ako folia , len na nete ho neviem najst 🙂

bzucinka2
22. aug 2011

@anibas uzasne torticky, ja sa tiez chystam na orchydejku, tak hadam buduci tyzden nebudem mat tolko objednavok a vyskusam ju 🙂

daducha
22. aug 2011

@bzucinka2 ako ten korpus poznam, tak ja z 10 🙂 .Osobne radsej prekrajujem vyssie ako nizsie korpusy 😀

mrka2
22. aug 2011
vlada111
22. aug 2011

@anibas to si v akom kvetinárstve kúpila 😀

anibas
22. aug 2011

ďakujééém - uf - ale nás tu je 😀 😀 😀 😀 😀
@dm1 musela som si nájsť orchideu podľa farieb aké mám doma - čiže prachová zelená, žltá a ružová 😀 základ je velvet žltozelený a dotieňovaný prachom - podľa foto živej orchidey - green cymbidium orchid

anibas
22. aug 2011

@tica to som si aj ja hovorila pred rokom - keď zákazník chce kvetináč - musí byť, ALE ruky sa mi triasli, keď som ich viazala dokopy 😝 😝

ada9557
22. aug 2011

@anibas náááádhernééééé.Ja mám takú orchideu na okne.len moja nie je jedlá 😀 😀 😀 .

anibas
22. aug 2011

@sofi07 Ďakujem 😉 😉 najprv som si poriadne prezerala tvoju fialovú 😀 😀
do slanej torty- pre mm na narodky - som nakupovala v kauflande - pomazánky Vita Star čistú, šunkovú, + syr Vian pažítkový, a trochu Veta - no čo chladnička dala - to boli 2 poschodia a 2 poschodia Parížsky šalát v akcii po 1,99 € 😀 😀 😀 😀

anibas
22. aug 2011

@dm1 farby : moss green, dusky pink, a žltá primrose

vinka
22. aug 2011

@zdenallicka a banán môžem dať do toho ešte?nezčernie mi to?Chcem aby to bolo tak fest banánové 😉

katy1979
22. aug 2011

@eliska22 vsak je krasna aj bez pivonie. a ked je to pre sestru ta to pochopi

baby ja leto sice milujem ale trojposchodova svadobna co ma caka ma vobec netesi. ked to inac nepojde asi sa vtirknem ku niektorým susedom s klimou.

katy1979
22. aug 2011

@anibas ty musis mat zlate rucicky. toto je pre mna nepochopitelne

alicc
22. aug 2011

@ada9557 ano do hmoty som nasypala kakao, ale dost sa to drobilo, ale tak na fotke to nebolo vidno 😉 . ale bola vyborna, orechovo- kakaova a uz je z nej len polovica 😀

alicc
22. aug 2011

vsetkym vam dakujem za paci sa mi to , ste velmi zlate 😉

ellisabet
22. aug 2011

Ahojte! Chcela by som vás poprosiť oradu. Idem teraz robit malemu tortu, len neviem čím to potiahnuť, skušala som minule MMF, ale bolo to dosť lepkave, neviem, možno som niečo dokašlala. Rozmýšlala som aj nad marcipánom, len sa neviem rozhodnut. Cim potahujete vy? Dakujem

dm1
22. aug 2011

@ellisabet ja potahujem mmf da sa povedat ze skoro stale iba vynimocne s kupovanou hmotou. Ked sa ti lepila tak tam bolo este malo cukru pravdepodobne. A pri valkani podsypavam solamylom

broucek2
22. aug 2011

@ellisabet potahuji mléčným marcipánek podle tohoto receptu http://forum.dortomanie.cz/viewtopic.php?f=11&t=4

ellisabet
22. aug 2011

@dm1 Dakujem, može byť. Skusim ešte aj nabuduce. A aku bielu čokoladu použivaš, ked chcem hmotu zafarbiť?
@broucek2 dakujem za recept

broucek2
22. aug 2011

Holky, co myslíte? Mám na pátek upéci zase růžové srdíčko pro 8-mi letou slečnu. Dověděla jsem si to před cca hodinou, ale zase je to nějaká známá, tak to udělám. Postavička tam má být kočička. Myslíte, že tím babičky pro vnučky myslela Kitty nebo normální kočku? Vzhledem k tomu, že jsem se to doveděla zprostředkovaně a tchýně ani neví, co to Kitty je, tak jí taky určitě říká kočička. Jakou kočku byste udělaly vy?

dm1
22. aug 2011

@ellisabet preco bielu cokoladu? myslis do MMF? ja farbim gelovymi farbami

dm1
22. aug 2011

@broucek2 hmmm to je tazka otazka veru. Ak teda sa uz neda zistit co skutocne dievcatko chce tak by som asi urobila normalnu macku a odovlala by som sa na to co povedala ze chce kocicku

lucula73
22. aug 2011

@broucek2 to bude isto kitty 😀 ,ja mám doma 8 ročnú a už asi dva roky máme kitinu takmer všade 😝

lusil2005
22. aug 2011

@broucek2 ale zas - ked urobis Kitty, podla mna nic nepokazis, lebo je to macicka. cize bude spokojna aj ked chcela len macicku, aj ked chcela Kitty 😅

dm1
22. aug 2011

@lusil2005 to je pravda veru 😉 . Len mne tie kittynky uz lezu krkom preto som bola za normalnu macicku 😀

lucula73
22. aug 2011

@dm1 no ty máš kitiny plné zuby možno 😀 ,ja som skúšala pred me siacom ju vymodelovať a som to vzdala...vobec nebola pekná... 😒

daducha
22. aug 2011

@mariann2 tak to je rôzne,teraz mam fal.parizak,ananasovu,karamelovu,tvarohovu-tu robim len kôli tomu ze baba byva v Egypte a miluje tvaroh a tam ho nemaju.Teraz pride tak jej chcu urobit radost.Vsetkych zakaznikov vopred upozornujem,ze ak maju nieco smotanove,aby to zbatocne dlho nenechavali na stole,ale odkladali do chladu.A este skusim urobit to co som citala,smotanu zohrejem do bodu varu,necham schladit a az potom pouzijem.Teraz tak budem robit ten ananasovy.

dm1
22. aug 2011

@lucula73 je pravda veru ze mi lezu krkom ale zase ked niekto povie ze chce kitty tak viem ze sa s postavickou nebudem dlho paprat lebo uz je to ako tak nacvicene tak to pojde rychlo a nemusim rozmyslat co a ako. A co sa ti nedarilo na kitty?

broucek2
22. aug 2011

naštěstí jsem Kitty zatím dělala jen neteři a té je 6, ale je pravda, že už mě Kitty fakt leze krkem, jak ji mají všude v obchodech a všechny věci jsou pak o hodně dražší

lucula73
22. aug 2011

@dm1 tá hlava...nejak sa nepodobala...a tie ušká ty lepíš či to z jedného kusa robíš ?máme doma kopu tých kitiniek,myslela som že sa mi to podarí...ale to som len tak skúšala,pre seba 😉