Marcipánové torty. Rady a postupy

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........
dm1
23. aug 2011
@mayem dakujem ja robim z MMF doma hmotu z cukrikov podla receptu na prvej strane len cukru davam menej uz tak od oka kolko zoberie. Robim teraz z tych 300g cukrikov co mavaju v lidly - biele a na jeden balik cca. 900g cukru
dm1
23. aug 2011
@zuba jj vsetky hmoty sa tu daju aj po kile co je super na vyskusanie. Mne sa s PDT nerobilo dobre zdala sa mi moc makka. potahovanie suepr ale nie modelovanie a kvety. ale zase staci tam primiesit trosku cukru a uz je to ovela lepsie. a ano pismenka nechat trosku obschnut.
zuba
23. aug 2011
@dm1 a z mmf aj modeluješ?
zuba
23. aug 2011
@dm1 No ja som najprv u nás kúpila K2 ale to som potom využila len na poťah - to bolo ešte mäkkšie ako to PDT
dm1
23. aug 2011
@zuba ano. pripadne zmiesavam s RDI-ckom pre syte farby ak chcem potahovat na syto
dm1
23. aug 2011
@zuba jj K2 ja veru tiez nemusim raz som s nou pomahala kamoske robit tortu a to bol des co sa tyka ozdob :-p
zuba
23. aug 2011
No veru som bola z neho aj aj nešťastná :-p , ale tak našťastie som to zistila včas a kúpila aspoň tu PDT, rozmýšľala som aj na tou špeciálkou ale teta povedal, že ak chcem aj poťahovať že je lepšie tá normálna :-|
dm1
23. aug 2011
@zuba nooo to hej lebo specialka je velmi tuha som myslela ze o ruky pridem. ja som chcela zeby som si kupila kyblik specialky na polovicu s niekym ale nebolo s kym tak ked budes chciet tak sa hlas :-N
dadka212
23. aug 2011
@zuba ja mám špeciálku a poťahovanie super, hlavne v tomto teple 😉
broucek2
23. aug 2011
@zuba vůbec nechci věřit, že jsou první. Jsou super, jsi šikula
dm1
23. aug 2011
@dadka212 jj v tomto teple to moze byt veru super aj na potahovanie 😉
dadka212
23. aug 2011
@dm1 je...vybrala som z kýblika a nemusela som ani nahrievať, len keď som mala tortu dlhšie vonku keď som zdobila tak začala lepiť :-p
zuba
23. aug 2011
@broucek2 no to teda sú prvé, ale na tej autíčkovej segra pomáhala robila si bleska, kaktusy a pomáhal s písmenkami, lebo ja by som drobcovi miesto Alexander napísala iba Alex - tak mi to najprv nešlo - na druhej som to robila z veľkej abecedy, tak to išlo lepšie.
@dm1-ok ak budem kupovať dám ti vedieť 😉

zuba
23. aug 2011
@broucek2 jediná torta ktorú som doteraz robila bola len nepečená , takže všetko aj krém aj korpus všetko malo u mňa premiéru 🙂 -ale na mramorový korpus a plnku som dostala super recept od kamošky tak torta bola ja mňam 😉
dadka212
23. aug 2011
@zuba naozaj ani veriť nechcem že sú prvé 😉 krásne
dadka212
23. aug 2011
a ďalšia moja
zuba
23. aug 2011
@dadka212 ďakujem veľmi pekne - som mala dobré učiteľky 😉 - som vás študovala a študovala a toto z toho vyšlo
ďalšiu mám v pláne zatiaľ zebru,ale ešte uvidím čo bude o mesiac - či tu nenaďabím na čosi iné čo sem pridáte
jakelina
23. aug 2011
@zuba moc krásné první dorty.
@dadka212 ta je nádherná, ta barva je super, není to zbytek z auta??? 😉
swiss
23. aug 2011
@dm1 z tých Jojo cukríkov ružovo-bielych, takže je to také bledoružové čo sa nepáči. 😞 Úplne sýta farba to byť nemusí, len nech to nie je tá telová ružová. 🙂 Skúsim na kúsku tak aj tak a uvidím čo pôjde lepšie. A keď nie, tak roztopím tých šmolkov z Haribo a bude to modré. 🙂 Vďaka za pomoc.
dadka212
23. aug 2011
@jakelina áno je 😃 len som ju ešte trocha zmiešala s bielou 🙂 a dík x-)
dadka212
23. aug 2011
@swiss v lidli aj v hypernove majú také haribo "poduštičky" obalené červeným cukrom, ten ked umyješ máš biele a tie si potom zafarbíš ako len chceš 😉
swiss
23. aug 2011
@dadka212 vďaka za radu. vyskúšam. 🙂
dadka212
23. aug 2011
@swiss ja som s tým robila na začiatku a celkom fajn 🙂 teraz si radšej kupujem hmoty :-N
dm1
23. aug 2011
@swiss presne ako dadka pise kup si v lidly tie haribo rubino ten cukor sa umyje aj ta farba a mas biele
swiss
23. aug 2011
@dadka212, @dm1 babulky, ešte raz vďaka za rady. Keď mi to nepôjde z tých cukríkov, tak kúpim už rovno hmotu a nebudem už potom špekulovať. Myslím, že niekde v BA som videla, že sa to dá objednať cez e-shop a prísť si pre to osobne. Uvidím ako to dopadne. Snáď to nebude úplná katastrofa. 😞
lucula73
23. aug 2011
@dm1 ahoj a ty čím teda farbíš na sýto hnedo?lebo som myslela aj ja,že skúsim kakao,ale keď sa drobí.....lebo mám gelovku hnedú,ale tá hnedá nie je taká pekná tmava,potrebujem takú hnedú na košík,idem mamine k narodkám vyskúšať 🙂
dadka212
23. aug 2011
@lucula73 na tortyodmamy je aj recept na čokoládové marschmallow....alebo ja som urobila najrkajšiu hnedú ked som som zmiešala hmotu s čokoplastelínou domácou
tica
23. aug 2011
@zuba no ahoj sesternička moja tak ako vidím už sa mi v rodine črta konkurenica 😃 akože úžasne torty tak to moje prve boli hotova katastrofa... tak super ti to ide 😉
lamps
23. aug 2011
@dadka212 tá je krásna :-N
anibas
23. aug 2011
@ikula2 cca 60 g 😉 bez 3 listov