Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

katy1979
24. aug 2011

@swiss bojis sa ze ti utecie torta z podnosu 😀

swiss
24. aug 2011

@anibas nie nebude to veľké. taká menšia poschodová pre sestru k narodkám. 🙂

@katy1979 no dúfam,že nie. hlavne v tomto teple by to bolo aj možné, že sa vydá niekam na cestu, a to by so nerada. 😀

jakelina
24. aug 2011

@swiss to víš, jak uvidí nůž na krájení, tak uteče 😀 😀

lusil2005
24. aug 2011

ahojte zienky! ufff ja vas neeeestiham!!!!! uctujem, sijem, beham okolo maleho a este aj s malou hore dole do skolky zo skolky... a na nedelu mam piect tortu!!!!! asi ma picne. v tomto teple - idem asi dnes zacat modelovat, inac mi to neuschne ani keby som to fenovala 😅

eyael
24. aug 2011

ahoj, omlouvám se, že vám sem lezu, ale jen se chci zeptat, zda si tady "jen" radíte vzájemně, jak udělat dort a nebo je taky možné si nějaký objednat? Bohužel mi nedopadla paní, co jsem jí měla z lońska v záloze - vrací se po mateřské do práce - tak sháním kde se dá 😉 díky předem!

lussy23
24. aug 2011

@estterka - krásna tortička

jakelina
24. aug 2011

@eyael určitě ti někdo dort udělá, pokud tu nějaká kuchařka z Čech je a bydlí blízko. 😉

vladka1
24. aug 2011

holky mám velkou prosbu o radu: máme nejradši šlehačkové krémy. Čím mám dort po povrchu a po stranách potřít. Potírám cukr+máslo nebo nutelou a přesto mi ten šlehačkový krém přes to prostoupí a potah roztopí. Jsem už z toho na nerv...díky za jakoukoli radu

jakelina
24. aug 2011

@vladka1 máslo, cukr a do toho zašlehej drobečky z korpusu. Kolem toho šlehačkového krému udělej mantinely z krému, který může pod potah a nebude ti to rozpouštět. 😉

dadka212
24. aug 2011

@ikula2 dala som vodku a do toho zelenú gélovku tam som nasypala kokos miešala a potom rukami tom to tak žmolila ako keď si umývam ruky nech to chytí poriadne...aj tak je niekde biely....ale pekne tá vodka vyprchala za noc

ďakujem kočky všetkým velmi ma to potešilo 😵

jakelina
24. aug 2011

@dadka212 vždyť byla krásná, tak musíme chválit 😀 😉 😀

dadka212
24. aug 2011

@jakelina dík 🙂 ja som si to práve nemyslela, že je pekná 😝

jakelina
24. aug 2011

@dadka212 proč by nebyla pěkná???

dadka212
24. aug 2011

@jakelina neviem tie postavičky a bránka a tak 😅

vejinka
24. aug 2011

ahojte dnes som robila poziarnika a cely sa lepil tahal podsypavala solamilom natierala ruky aj tak hruza to pocasie je des! Tucny bol jak prasa prerabala som ho na 5 krat aj tak sa mi nepaci je nejaky plosky 2D. Ruky ako hrable nohy kratke a namiesto tmavo modrej uniformi ma nebickovo modru.ponahlala som sa deti vrieskali a takto neslavne dopadol chudak.

vejinka
24. aug 2011

o plosine ani nepisem blbo sa robi ked sa hmota pod rukami topi a to bola 24 hodin v chladnicke. Ale paci sa mi aspom trojka 😀

vejinka
24. aug 2011

mam prozbu .ako docielim syto cervenu farbu na auto? Aby nebola ruzova dopadnem ako s tou uniformou 😠 mam praskovu cervenu.modra bola tekuta

vejinka
24. aug 2011

este ma napadlo mohla by som tu uniformu dodatocne nafarbit stetcom? Ako natriet myslim.drzalo by to?

lenocka23
24. aug 2011

@vejinka ja som robila Bleska MCQueena z MMF a farbila len gelovkami.. celkom dobre to chytilo, nebola to vobec ruzova, az som bola prekvapena... fotku mam tu v diskusii pridanu niekedy okolo 10 jula, tak skus pozriet.. 😉

vejinka
24. aug 2011

@lenocka23 ktovie kolko prasku musim dat aby bola cervena.tvoje auto je super

ada9557
24. aug 2011

Ahojte.Chcela by som vás poprosit o dajakú inšpiráciu.V slabej chvíľke som sľúbila bratovi že mu upečiem tortu na narodeniny 😅 .ale aj jeho priateľka mala narodeniny tak by to mala byt dajaká spoločná. 😀 Keby ste mali dajaké inšpirácie.Ale nič náročné.Ja pečiem len tak pre rodinku 😅 Dakujem

lenocka23
24. aug 2011

@vejinka dakujem.. 😉 s praskovou mam skusenost, ale nerobila som az tak vyrazne farby... najviac bol tento tenisovy kurt... to bola asi posledna torta s praskovymi farbami... 🙂

vejinka
24. aug 2011

@ada9557 jing jang.

lenocka23
24. aug 2011

@ada9557 alebo nejake prkryvajuce sa srdiecka... ci to uz by bolo "moc"...? 😉

vejinka
24. aug 2011

@lenocka23 citala som ze praskovu farbu v kvapke alkoholu a nasledne do jamocky v hmote naliat troska.ale ja neviem

ada9557
24. aug 2011

@vejinka Dakujem. uvažovala som nad tým ale nemám formu a neviem či by som to tak vykrojila. 😵

@lenocka23 aj nad srdiečkami som uvažovala.alebo možno dajaký štvorlístok so srdiečok.Dakujem 😵

lenocka23
24. aug 2011

@vejinka no ja som to davala do trosky vody a este do mikrovlnky, potom som este pridavala aj do hmoty... treba len skusit a uvidis, ako bude chytat farba... zalezi aj od toho ake mas cukriky a aku farbu... (praskovu mam obycajnu zo 101drogerie) ved v "najhorsom" pripade namalujes potiahnutu tortu stetcom... 😉

vejinka
24. aug 2011

@lenocka23 budem skusat 😉

jakelina
24. aug 2011

@ada9557 tak nějaký společný pro oba, přepůlit a na každou půlku udělat něco typického pro každého z nich.

peroli
24. aug 2011

@ada9557 tady máš takovou jinou verzi jing jang.. jen bys to neudělala na patra 😉