Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

miminkad
25. aug 2011

@lenocka23 je to taka biela vanicka s bielou etiketou a zeleno-modrym napisom.cukru davam 100g a dva vanilkove cukry 😉

miminkad
25. aug 2011

@mia1111 to ako 500g tvaroh za 1,29?tak to je super cena,musim skusit 😉 ja som naposledy robila cheese cake z neho 😝

mia1111
25. aug 2011

@miminkad - veď práve, že super cena. Ja ho kupujem pravidelne, tiež som robila z neho cheesecake 😀 😀 😀 . Kúp ho, neoľutuješ 🙂

miminkad
25. aug 2011

@mia1111 najblizsie,ked pojdem do lidla,tak urcite vezmem.mam uz kopu novych receptov s tvarohom 😉 zajtra mi pride asi balik z cukrarskych potrieb a chcem skusit chocotransfer 😔

mizulienka
25. aug 2011

baby z BA, v ktorom lidli nakupujete mrazenu lesnu zmes? moj muz uz pochodil neviem kolko ale nikde to nemaju

miminkad
25. aug 2011

@mizulienka dnes som na nu pozerala,len nie v BA 😅

mia1111
25. aug 2011

@mizulienka - pamätáš si? Ja som zháňala pred 2 týždňami u nás - nemali, len jahody. Minulý týždeň som bola v pond., ut. aj v stredu, nemali a dnes mali už aj maliny a lesnú - "až" po 2 balíky! Tak som neváhala a hneď som si po jednom zobrala (nemám viac miesta v mrazáku :()

mizulienka
25. aug 2011

@mia1111 u nas to tiez bude tak, ze jeden den dostanu a zachvilku to je prec a moj muz ma take stastie, ze pride az ten dalsi den 😀

mia1111
25. aug 2011

@mizulienka - ja som sa inak pýtala, vraj im chodí tovar KAŽDÝ deň, len im to chodí hocijako, niekedy prídu všetky tri druhy, niekedy len jeden druh. Vraj to tie predavačky nevedia ovplyvniť. 😒

ivkaivka
25. aug 2011

ahojte, nemáte nejaký super recept na tvarohovú plnku s ovocím do torty? Vdaka

jakelina
25. aug 2011

@mia1111
@mizulienka tady je to stejné, v pondělí začíná akce z letáku a už se tam důchodci málem umlátí holema. Já když jedu odpoledne, tak už nic není.Minule jsem kupovala ty bílé bonbony a děda viděl jak to dávám do košíku po dvou v každé ruce a už se mi tam začal strkat a nabírat si to do koše. Vůbec nevěděl na co to je dobré, ani že jsou to bonbony, hlavní je, že to ukořistil. Doma se pak určitě chytal za hlavu, co to vůbec koupil. 😀 😀

mia1111
25. aug 2011

@jakelina 😀 😀 😀 - presne ako u nás 😀 😀 😀 . A ten dedko nemal chybu 😀 😀 😀

lenocka23
25. aug 2011

@mizulienka ja mam zvacsa stastie na taketo "vychytavky" v Samorinskom Lidl-i... od nas mas skoro taku istu cestu tam ako do Ba.. 😉 🙂

pipka
25. aug 2011

@mizulienka ja som vcera kupila v Lamacskom 😉
a dnes som brala poslednu zmes v Bille, len tam je mensie balenie

lenocka23
25. aug 2011

no a este jeden postreh mam z Lidl (aj ked to sem mozno nepatri) niekedy sa oplati ist tam v nedelu poobede alebo k veceru.. to sa uz chystaju na novu akciu a tovar z este stale aktualnej akcie mavaju za polovicu... teda ak nie je vypredany... tak sa mi podarilo kupit cukriky za nejakych 50 centov, ale teda len jeden balik... 😉

jakelina
25. aug 2011

@mia1111 to jsem ráda, že to není jenom u nás. Já vím, že důchody jsou malé a každý se snaží nějak ušetřit, ale ten dědula neměl chybu. Já jsem se tehdy fakt nasmála, dovedu si představit, jak to doma s babičkou žvýkají s vyndávacíma zubama a nadávají, ale hlavně, že to bylo tak levné. 😀 😀

anibas
25. aug 2011

@ivkaivka choď 1 stranu dozadu - mizulienka 20:17 tuším

lenocka23
25. aug 2011

@jakelina mozno si ich opekaju ako je na obrazku.... 😉 (ale fakt su take opecene dobre, skusili sme... ;-D 😀 )

anibas
25. aug 2011

@mia1111 tvaroh vo vedierku z Lidl-a je supéééééééééééééér - používam len tento 😉 😉 😉

lucula73
25. aug 2011

@mizulienka do toho tvarohového krému ide aj maslo?? 😕 ,lebo ppredtým si maslo nepísala,ua som robila bez 😀 😀 ,ale aj tak bol výborný 😉

mizulienka
25. aug 2011

@lucula73 nebolo ta mnapisane maslo? ja stale iba skopirujem recept, co mam z TOMu, uz nic neupravujem. 😕

jakelina
25. aug 2011

@lenocka23 😉 tak to mě nenapadlo, že budou opékat. Taky jsme zkoušeli, nafoukne se to a je fakt dobré. 😉

peroli
25. aug 2011

@jakelina @mia1111 @mizulienka tak to já vás pobavím teprve.. dělala jsem tam... 😅 jednou přišla taková stará babka.. no minimálně 65-70.. tehdy byli ještě mlíka v pytlíku... vzala si asi 2 a jela dál nakupovat... za pár minut se vrátila, ve vozíku ji přibyli asi 3 piva a nějakej sýr a sáček těstovin a že jde vrátit ty mlíka protože by to už neunesla 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

lucula73
25. aug 2011

@mizulienka nie nebol,ale už som si to opravila 😉 ,ale ten krém držal,bolo to také pudingovejšie,ale výborné 🙂
@ivkaivka a daj si na ten tvarohový krém nejaké ovocie /maliny,lesnú zmes/ a máš hotovo 🙂

mizulienka
25. aug 2011

@lucula73 tak mi to prosim prepac, neviem, ako som urobila chybu, mozno pri kopirovani 😒

jakelina
25. aug 2011

@peroli to víš, mléko v pytlíku a pivo, to se váhově ani nedá srovnávat 😀 😀 😀

lucula73
25. aug 2011

@mizulienka prosím ťa,ja sa nehnevám,len mi padlo do oka aj to maslo,preto som sa opýtala..nabudúce bude s maslom a porovnám aspoň,ktorý mi chutil viac 😀

mahra
25. aug 2011

@bzucinka2 dakujem🙂

vlada111
25. aug 2011

Ahojte kočky, prispievam svojou ďalšou tortičkou. Druhé poschodie je bezlepkové. Robilo sa to hrozne, dnes som myslela, že ju ani nedokončím z toho tepla. Boky som robila včera v noci do 3.00 hod, tak to sa ešte dalo 😀 .

jarunka111
25. aug 2011

@vlada111 je proste prekrásna, len kukám, darmo raz, kto umí, ten umí a kto neumí, tak čumí 😀 😀 😀