Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

anibas
26. aug 2011

ja som dnes skončila - mám v kuchyni 27,5 C - všetko sa topí, trhá, torty otrasné hrboľaté, žehliť sa nedá - hneď sa lepí poťah - zajtra doobeda budem musieť dokončovať, len kto nám navarí obed ????

katy1979
26. aug 2011

@anibas donaskova sluzba to isti. neboj sa od hladu nepomriete. to mas este zimu. co by som dala za 27,5 stupna v kuchyni. my tu mame 29-30 a celu noc. takze najprv vyvalkat hmotu vybrat tortu z chladnicky rychlo potiahnut teda snazit sa to makke cudo rychlo hodit na tortu a neurobit po ceste dieru, ja som uz aj na zehlicku davala solamyl inac by som ju asi neodlepila. ale ja som mala biely potah takze mne sa to hovori.

dada78
26. aug 2011

@dm1 tortička v pohode prežila cestu a je krásna 😵 😵 😵 už sa na ňu teším 😝 dúfam,že sa mi aspoň kúsok ujde. Boli sme zdobiť sálu a MM zatiaľ varoval malého a zabudol zobrať výslužku domov a takúúúúú mám zrovna chuť na sladké 😎 😀 😅

gabika11
26. aug 2011

dakujem kocky cukrarocky, za likey, ja na tej torte vydim mnozstvo chyb ale co uz...

mrka2
26. aug 2011

@anibas pripajam sa, mam rovnaky problem... a hlavne ja sa potim jak taky kon... hroza.. 😝 ale ja to musim stihnut este dnes,lebo zajtra cez den uz vobec nic neurobim.. 😠 to bude este vacsi hic

andriss23
26. aug 2011

ahojte 🙂 konečne som vás dočítala a polajkovala to bola fuška po týždni 😀 😀 😀
krásne výtvory ste popridávali 😵 Idem posťahovať moje diela 😀

katy1979
26. aug 2011

vidite kde je dm? ci uz odpadla unavou? dievca a foto torty je kde?

anibas
26. aug 2011

@katy1979 Danka ešte asi poťahuje ďalšie torty 😀 😀 😀

anibas
26. aug 2011

Ja by som svoje najradšej šmarila cez otvorené okno - nedá sa žiť, nieto ešte pracovať 😠 😠

broucek2
26. aug 2011

ahoj holky, obdivuji, že v tom horku pečete, i když mám korpus taky zrovna v troubě, ale to jen zkouším kefírový korpus na příští týden na svatební dortu. No docela se jí bojím, protože nevěsta má "zvláštní" vkus. Uvidíme, jak dopadne a hlavně, jestli bude podle jejích představ. Měla jsem na dnešek dělat srdíčko s Kitty, ale naštěstí mi v úterý volali, že děti jsou nemocné a oslava se přesouvá, protože v tom horku bych to dělat nechtěla.

mizulienka
26. aug 2011

@katy1979 Kati teraz som na nu myslela, asi este doraba na zajtra, ja som tiez v plnom prude, ale kedy to ja stihnem, asi ma caka celonocna
@mrka2 ja tiez som jak slon v krabici spotena, pri tom valkani zo mna tieklo 😕

tica
26. aug 2011

bože baby pripajam sa aj ja som zúfala už mi aj manžel pomáha ventylator nezabera všetko sa to topí ale torty musia byť dnes hotove kedže zajtra po nich prídu jedna je kvazi hotova a ešte sa dokončuje ta druha ale už mam toho všetkeho dosť a keď si predstavym že zajtra začínam ďalšiu hotove peklo normalne mi je už do plaču 😢 lebo torty vyzerajú na figu ja len dúfam že to pochopia že v takej horučosti sa neda pracovať

gumkacka1
26. aug 2011

babenky, nerobili ste uz niektora sijaci stroj, taky starodavny? potrebovala by som nejaky dobry postup 😉

andriss23
26. aug 2011

tu sú tie moje výtvory 😀

mrka2
26. aug 2011

@andriss23 nadherne! aka vysmiata si ,tak to si dnes asi jedina 😀

tu su moje, nejako som ich dokoncila, ale islo ma porazit! a zajtra si maju prist po tu s autom o tretej... ved to ani cestu neprezije v takej horucave 😲 no a zajtra notebook 🙄 esteze uz s tortami koncim,lebo uz nemam na to nervy...

vejinka
27. aug 2011

@anibas my sme dnes v kuchyni mali cez 30.takze to co som urobila sa uz lepsie nedalo.velmi ma trapi ze potah vsade praskol ale dole z torty to uz bolo nemozne dat nalepilo sa to na maslo s korpusom a drzalo ako hluchy dvere.tak som to tak nechala.boze baby mala som to naplanovane do posledneho detailu ale co sa mi s tou hmotou robilo to by clovek neveril.pocasie ma ani nenapadlo ze moze narobit taku galibu.

tica
27. aug 2011

tak pridavam aj ja svoje včerajšie vytvory ... už sa mi o nich snívala hotova nočna mora že sa všetko pototo 😝

@mrka2 nakoniec si to zvládla ľavou zadnou tortičky krásne

@andriss23 ta bielo zlata je nádherná a ten kvet no super

mrka2
27. aug 2011

@tica no tak to ani nahodou nebolo lavou zadnou... super traktor a a aj robot sa ti podaril 🙂

tica
27. aug 2011

@mrka2 no tak trochu viac si sa na tom namakala ale stálo to za to ....
ale figu nič sa mi nepodarilo všetko je na figu vobec sa to nedalo robiť normalne sa mi chce plakať ake su ale tak už nič s tym nespravym ....
a inak v chladničke poťah stvrdnuty a vybrala som ich na fotenie tak to sa hneď všetko už rosilo ja len dufam že prežiju cestu
ja som na tychto tortach prerobyla kedže su pre rodinu tak cena je nižšia a to čo na nich získam som stratila pri sporaku a ventylatore no katastrofa

tica
27. aug 2011

inak baby potrebujem poradiť idem robiť lienku v akej miske ste to piekli alebo ste to piekli na plechu a potom vyrezávali?

tica
27. aug 2011

@vlada111 akože neskutočne dokonala torta krásna, nádherná no nemam slov som v nemom úžase 😨 ukadam ju pre inšpiráciu alebo teda skor aby som sa na nej aspoň pokochala kedže taku určite nespravym nikdy
@janulkamartinko nádherné srdiečko už som si ho uložila pre inšipráciu 😉
@katy1979 krásna torta tie kamienky čo su na srdiekču to je jedle 😅

bzucinka2
27. aug 2011

@katy1979 a v tych srdieckach to si vkladala kamienky?

bzucinka2
27. aug 2011

@katy1979 ake velkosti foriem si davala ? 🙂

bzucinka2
27. aug 2011

krasne torticky vsetky uzasne, aj som nakoniec vcera ako tak dokoncila svadobne, ale teda popri placucich chorych detoch to bolo o nervy a este aj obed varit 😝

dadka212
27. aug 2011

ahojte tak aj ja pridám moju dnešnú

mizulienka
27. aug 2011

moja 🙂

katulkaaaaaa
27. aug 2011

@dadka212 dani krasna!!!!ti mas vzdy take uzastne farby 🙂
@mrka2 krasne!!!tebe tusim len futbalove objednavaju 😝 tie co mas tak velmi rada 😉
@tica perfektny traktor 😵

katulkaaaaaa
27. aug 2011

@mizulienka naaadherna to je ako pre naseho simonka 🙂 uzastna,mala si celu nocnu? 😉

mizulienka
27. aug 2011

@dadka212 ta je nadherna, krasna, taka jemna

mizulienka
27. aug 2011

@mrka2 nadherna, znova futbalka 🙂
@tica perfektne, no mne sa nemoze stat, zeby som take krasne 3D urobila 😒

@katulkaaaaaa klasika, isla som spat o pol 5 🙂