Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

zdenallicka
28. aug 2011

Akorát to neřeší můj problém - ta beruška má minimálně 30cm... 😝 Takže nějaké babätko z formičky je mi k prdu..🙂 :D

jakelina
28. aug 2011

@dadka212 děkuju, všimla jsi si stejných kytiček. Jak jsi je dělala ty??? Mělas ji hezčí, mě se ty malé nějak pořád kroutily a jsou na nich dost chyby, každá je jiná. Normálně mi to v rukách teklo, jak jsem do toho zapíchla párátko, tak se tam udělala velká díra, jak to bylo teplé a měkké. Ale dnes to v lednici hezky drží. I ti motýlci, to vůbec nešlo nastínovat, normálně se to topilo i uschlé za tu chvilku co jsem to měla v ruce. 😒

vejinka
28. aug 2011

vodu uz stihol pojest oslavenec... 😀

jakelina
28. aug 2011

@vejinka Eričkovi přejeme krásné narozeniny a dortík vypadá nádherně a chutně. 😉

jakelina
28. aug 2011

@zdenallicka budeš ho muset asi vymodelovat. 😉

vejinka
28. aug 2011

ozaj babenky nemate este nejaky recept na tortu bezlepkovu??? si budem len take robit na oslavy koli mame aby mohla aj ona 😉

zdenallicka
28. aug 2011

@jakelina Hmm, taky to tak vidím..:(

mizulienka
28. aug 2011

@vlada111 dakujem 🙂 ja povacsine robim pre deti, ale chcela by som aj nejaku pre dospelych, teraz robim na vyrocie svadby ale znova mackov me to you 🙂 ale aj svadobnu, tak to bojim bojim...
ale ja vobec nerobim kvietky, to ma mrzi a este som nikdy nedratkovala 😕 😕

swiss
28. aug 2011

@jakelina jé tá tácka mi je nejaká povedomá. Neboli k nej také malé poháriky? Zdá sa mi, že mi sme mali takú, keď som bola malá,ale ten sklenný, či aký vrch to bol praskol. Inak, krásna tortička, želám všetko dobré a nech sa aj oslava tak pekne podarí. 😉

jakelina
28. aug 2011

@vejinka zkus se podívat tady na ty recepty, jestli se ti něco nehodí. Já ho ale nikdy nedělala.
http://bezlepkovetorty.meu.zoznam.sk/bezlepkove...

jakelina
28. aug 2011

@swiss ne to je Zepter tácek nerezový. Mám ho už asi patnáct let. 😉 Děkuju za přání, je to milé. 😉

vejinka
28. aug 2011

@jakelina no moc pekny teda nebol ale chutil uzasne... 😉

vejinka
28. aug 2011

@jakelina diky pokukam

swiss
28. aug 2011

@jakelina nie je za čo. tak to je iný, ale strašne podobný. 😀 žeby súrodenci? 😅

jakelina
28. aug 2011

@swiss asi, já vím asi jaký myslíš. Měla ho tchýně vystavený v nábytku v obýváku. Myslím, že tam dokonce bylo zrcadlo a na tom takové ty štamrpličky. 😉

katusap
28. aug 2011

@tica ahoj...krasna torticka...ta lienka...som len zaciatocnicka v marcip.tortickach...mozem sa spytat, v com si piekla to telicko a hlavicku? mas na to nejaku specialnu formu? a ciernu farbu si ako dosiahla? robila som zatial len s hmotou white icing, krasne mi to islo, farbila som ju vtedy na zeleno ... kde sa da zohnat cierna farba?

swiss
28. aug 2011

@jakelina hej, také niečo. tak to už muselo byť hodne staré.🙂

jakelina
28. aug 2011

@swiss když to pamatuju i já, tak to bylo fáááááááákt hodně staré. 😀 😀

vinka
28. aug 2011

@lusil2005 ježiš tie prsia su krásne.Asi sen každej ženy mať tak krásne ciciny 😀 😀 😀 😀 😀
@mariann2 už sú hotové.chcela som niečo na spôsob tramky.No už som niečo zbúchala.Tu je foto. 😉

vlada111
28. aug 2011

@mizulienka drátkovanie, čo je čo? 😀 Tak tomu som sa zatiaľ vyhla a prvé moje kvety boli na tej fialovej. Ja ťa obdivujem, že robíš toľko farebných detailov na tých detských. to musí dosť dlho trvať. Som zvedavá na tú svadobnú, ja robím jednu na 10.9. a tiež sa bojím. To bude hlavná a jediná torta na stole a celej svadbe ☹

vlada111
28. aug 2011

@vejinka ja som tento týždeň robila jednu a veľmi im chutila - http://varecha.pravda.sk/recepty/bezlepkova-tor...
Ešte som dala pod krém posekané višne uvarené s troškou Zlatého klasu.

dadka212
28. aug 2011

@jakelina áno som si všimla že kvetinky sú velmi podobné 🙂

mizulienka
28. aug 2011

@vlada111 ale tie fialove sami velmi pacili, take netypicke 🙂
Mne sa velmi pacia take hocijake doplnky k hlavnemu motivu na torte...tak preto sa s tym babrem 🙂 zabere to vela casu, ale nieedy to aj stoji za to ;0))

vlada111
28. aug 2011

no veru vždy 🙂

vejinka
28. aug 2011

@vlada111 vyzera super ale svokra nema rada kombinaciu cokolada lekvar

lussy23
28. aug 2011

@vejinka - krásna tortička
@mia1111 - ďakujem

lussy23
28. aug 2011

@vinka - krása

mrka2
28. aug 2011

@lussy23 vdaka. a ty sa nechystas piect nejaku torticku?

bzucinka2
28. aug 2011

@jakelina netajis, ved ho mas uvedeny v pase, vsetko naj naj aj od nas 🙂
@mia1111 mnam 🙂 prave som dojedla tiramisu jogurt 🙂

lussy23
28. aug 2011

@mrka2 - terza nie. Mala som sestre,ale bolo priveľmi teplo a sestra býva inde No ale v októbri máme oslavy, tak to budem piecť. =)