Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

cessy
26. dec 2009

alionuska, ty sa prekonavas......krasne torticky.to auticko je nadherne, dokonale 😵

stalida
26. dec 2009

krasne torticky alionuska, ako to stihas pri detickach?Ja robievam vacsinou v noci,ked maly zaspi 🙂

alionuska
27. dec 2009

Dakujem vam mooooooooc!!!!!!!!!!!! 🙂

sofi07
28. dec 2009

aliionuska, prekrasne torty, konecne nejake ruzickove!!! 🙂 nadherne!!!!!!!!

sofi07
28. dec 2009

a som zabudla, krasne a pokojne sviatky vam vsetkym prajem 🙂

alionuska
29. dec 2009

Sofi,dakujem...no veru..ruzickove...tak do 11.januara asi s ruzickami bude pokoj...vtedy pojdem robit tortu mojmu ockovi na 60-ku...
Ale teraz vam sem hodim najnovsiu...futbalovu loptu a dnes musim este upiect jednu na zajtra vecer,na krst.Budem modelovat babatko...tak som zvedava ako to dopadne...lebo ja som este ziadne nemodelovala,zatial som vsetky len rodila 😀 😀 😀

stalida
29. dec 2009

krasna torticka alionuska, super, musim si prestudovat navod ako sa robi lopta. jedna mi "hrozi" v januari 🙂 ciernu si tam domalovavala, ci si pouzila gelovku a farbila hmotu?

cessy
29. dec 2009

alionuska ta lopta je krasna, dokanala pracicka 🙂 jak skutocna, si ty teda pedant 😵

vinka
29. dec 2009

Ahojte šikulky.Idem vás pozdraviť a pochváliť aké ste šikovné.Ja vás len obdivujem aké krásne torty pečiete.Možno raz budem aj ja také vedieť.Ale teraz sa mi tak krásne nedaria.Tak vás len okukujem. 😀

sofi07
29. dec 2009

teda,alionuska, ta lopta je perfektna,original, uz len kopnut do nej 🙂

alionuska
30. dec 2009

Dakujem vam babenky....
Stalida,ja som si hlavu nad tym lamala,ako je to..a nakoniec som nasla na nete navod na loptu...keby som na to natrafila skor,nemusela som byt hore do pol jednej v noci... 😀 😀 😀
Na ciernu hmotu som pouzila zivocisne uhlie ,kakao a aj ciernu gelovku...
Idem vam sem hodit najnovsiu ..babatkovu... 😀 😀

zdenallicka
30. dec 2009

Ali, snad se neurazis, ale to miminko vypada jak stary chlap.... 😅 😕

alionuska
30. dec 2009

Zdeni,co by som sa urazala... to babatko ma asi 10 cm..bolo dost tazke vymodelovat take detaily... ked bolo take malinke... nemam silikonovu formu na babatka...doma mi povedali,ze vyzera ako maly šrek... 😀 😀

zdenallicka
30. dec 2009

😀 No jooo, maly neobleceny Shrek...😀

Chapu, ze to bylo dost tezke a snaha se maximalne ceni...😀 Aspon si miminko bude umet predstavit, jak bude vypadat za padesat sedesat let...😀

alionuska
30. dec 2009

No niektory novorodenci vyzeraju tiez tak staro... 😀

matulienka.d
30. dec 2009

Jeeej, to je krása. Skladám hlbokú poklonu k takýmto výtvorom. Neskutočne závidím tvoju šikovnosť alionuska. Prajem všetko dobré do Nového roku 2010 a tiež veľa, veľa takých super nápadov na vyzdobenie tortičiek. 😉

alionuska
30. dec 2009

matulienka,dakujem a aj ja tebe zelam vsetko dobre v Novom roku a nech v marci si ta najstastnejsia zena pod slnkom... a aj dlho dlho potom... viem o com pisem,lebo deticky su to najcennejsie co mam a pre co zijem!! 🙂

stalida
30. dec 2009

pekna torticka alionuska 🙂
ja vam pridam moju vianocnu pre nas plus moje pokusy o anjelikov 😝
http://www.tortyodmamy.sk/?q=vianocne/vianocna-...
http://www.tortyodmamy.sk/?q=ozdoby-foto-postup...
http://www.tortyodmamy.sk/?q=ozdoby-foto-postup...
....no na tom druhom sme sa doma dobre pobavili 🙂 🙂 🙂

alionuska
31. dec 2009

Stalida.krasne...nebickovo modra torticka.a dokonale anjeliky.

cessy
1. jan 2010

alionuska krasne to babo je super, mooc sa mi paci 🙂

alionuska
2. jan 2010

Cessy dakujem..od teba ma pochvala taaaaak tesí! 🙂) 😀 😀

alex21
3. jan 2010

stalida krasne torticky 😉

Babulky potrebujem trosku radu. Mam objednavku na tortu ale chcu tvarohovu plnku s bananmi. Neviete mi nejaku poradit. Mozem vobec dat tvarohovu plnku ked potahujem MMF. 😨 Viem ze navrh pod potah ju nedam ale neviem co to urobi s bokmi a hlavne sa bojim ci nebude vytekat. 😅 Mam pocit za tvarohove plnky su redsie.

klara_klara
3. jan 2010

baby tak ja sa chystam robit potahovanu ale potrebovala by som vediet nejaky recept na plnku co sa dava pod potah. Neporadite?

cessy
3. jan 2010

ahojte...ja som teda riadne dlho nepiekla.....ale na buduci vikend idem piect mojmu zlatusikovi alexkovi. zatial neviem co...ale urcite nic zlozite

cessy
3. jan 2010

klara skus tieto, ja som uz niektore robila a su dobrucke

http://www.zorka.estranky.cz/clanky/recepty/kremy

hlavne je aby nebol krem slahackovy, tvarohovy.....

cessy
3. jan 2010

stalida, pekni anjelikovia...mne sa ten posledny najviacpaci... 🙂

stalida
4. jan 2010

🙂 dakujem cessy, ked on chudacik ma taky blbucky vyraz a tak sme sa na nom pobavili 🙂

klara ja pod potah vacsinou robievam plnku zo Zl. klasu+mlieko+cukor a po vychladnuti vymiesam s maslom,popripade pridam Nutelu, vtedy to je mnamka. Alebo casto robievam falosny parizsky krem, ten je dobry ako cokolada.A moze ist aj pod potah.

Alex, ak davas inu plnku, tak na korpuse musis urobit mantinel, aby ta tvarohova plnka nevytiekla.Ja som to zatial skusala len raz, ked som davala traseny mandarinkovy krem 🙂

alionuska
4. jan 2010

🙂 😉 ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹