Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

akme
1. sep 2011

čaute babule krásne torty pečiete pozerám že sa tu nejako rozbehlo tehulkovanie, asi je tu nejaký vírus 😉 ja som teraz piekla pre syna krstovú

mrka2
1. sep 2011

@akme ahoj, to ty mas take male babo a taku tortu si upeciekla??? 😲 no klobuk dole! blahozelam k syncekovi 😉 😵

zuziq
1. sep 2011

ja mam pocit, ze cim viac peciem, tym je to horsie ☹
MMF mi stale vide nejak divne, nerobi sa s tym velmi dobre, co mi doporucujete kupit na potahovanie, co sa bude dobre valkat, nebude sa to trhat a lepit a daju sa z toho aj modelovat kvetinky??
Dnes som skusala farebny korpus, inspirovali ma baby tu, vysiel pekne. A z neho retro kabelka pre neter.. hrbolata a nerovnomerna, lebo sa mi zobudil maly..
Inak oplati sa kupit zehlicka? naozaj to vsetko pekne uhladi? lebo ja som skusala viac krat hladit roznymi vecami co kuchyna dala ale nebolo to nic moc, tak sa bojim, ci to nie su vyhodene peniaze...

vejinka
1. sep 2011

@zuziq krasne...co tam po tom ze je kriva..sak aj kabelka nieje rovna a ja som rozmyslala ze na uhladzanie by mohol byt aj loparik klasicky drevenny troska opraseny solamilom...co povies?

vejinka
1. sep 2011

@zuziq a cim si plnila ten retro korpus? 😉

zuziq
1. sep 2011

@vejinka dakujem, ja som to skusala aj malym loparikom, ale neda sa to tak dobre chytit do ruky 🙂 mam aj taky vylizovak velky aj s tym som skusala a tiez sa mi nezdalo, ze by to nejak extra bol rozdiel.. ale mozno je problem v mojom peceni, ze pod potahovokou je to nerovnomerne 😀

zuziq
1. sep 2011

@vejinka na spodku je cucoriedkovy dzem s cucoriedkami a coko plnka a na vrchnej casti je cokoplnka vymiesana s arasidovym maslom a tiez trochu dzemu na korpus 😝

vejinka
1. sep 2011

@zuziq mnam mnam.ja idem v oktobri piect pre druheho syna na rok bezlepkovu aby ju mohla aj moja mama.ale raz sa neviem rozhodnut aku a ani plnku neviem.este mam cas pospekulovat tak hladam na nete.

simasa
1. sep 2011

@zuziq Je to krasne farebne 😵 Ja som tiez teraz kupovala zehlicku (este som s nou nerobila), je v akcii za 6,80 - len neviem, ci sem mozem napisat stranku 😕

zuziq
1. sep 2011

@vejinka no inspiracii je vela.. mne najviac asi chuti salkova, aj ked je riadne sladka 😀 no a potom klasika cokolada plus nejake ovocie.. ale najblizsie chcem skusit aj tvarohovu, co tu baby pisali 😵

vejinka
1. sep 2011

@simasa mozes..daj 😉

vejinka
1. sep 2011

@zuziq vies ja h.ladam nejaku lahku..ziadne tazke pudingove smotanove tvarohove

vejinka
1. sep 2011

ja zatial zehlicku nekupim este kuknem medzi hracky ci by sa nieco nedalo pouzit 😅

vejinka
1. sep 2011

@zuziq a salkovu nemozem..moj otec je cukrovkar sladka by ho zabila ☹

benjik
1. sep 2011

@zuziq taky mám pocit,že čím víc peču tím je to horší. já teda žehličku nahradila pet láhví a vyhladilo mi to krásně.

vejinka
1. sep 2011

@benjik a nevadi ked na tych fliasiach si kadejake ciarky vlnovky? ja som to xcela pouzit namiesto toho valceka so vzorkou alebo podlozky na obtlacanie

mizulienka
1. sep 2011

baby neviete mi prosim vas povedat s tou herou, ci moze pod potah?

benjik
1. sep 2011

@vejinka tak já měla láhev hladkou,byla od oleje,takže mi to nic takového nedělalo.

vejinka
1. sep 2011

@mizulienka ty cxes dat surovu heru?? je to vobec jedle? ja neviem ja by som asi nedala uz len koli tomu ze to blbo chuti 😒

vejinka
1. sep 2011

@benjik najdem flasu a pokoj usetrim par eur za zehlicku 😉

lussy23
1. sep 2011

@tica - úžasné ako skutočné @dadka212 - nádherný havko @simasa - nádherné dielka a tá kabelka! úžas @miruska76 - krásna torta i oslávenec. @ikula2 - nádherná @ada9557 - jej krásnučké

mizulienka
1. sep 2011

@vejinka ved aj maslo davas surove pod potah 😉 niekto dava iba heru, ja davam iba maslo, ale pri tejto objednavke musim dat heru

lussy23
1. sep 2011

@dadka212 - pekné farby @zuziq - krásne torty @akme - nádherná

vejinka
1. sep 2011

@mizulienka no ja som heru na chlebe este nejedla a maslo ano .ale ked musis tak 😉 musis

swiss
1. sep 2011

dievčatá neviete v čom je problém, keď som robila čoko hmotu s MMF, a či bola z chladničky alebo čerstvo spravená a vychladnutá, tak sa mrvila, trhala alebo z nej tiekol pri premiesení tuk. No, celé sa to rozpadlo. ☹ Čo bolo zle? Skúšala som na to všetko možné, no nič nezabralo. Je nejaký spôsob ako dostať hnedú hmotu bez farbenia farbou? Zafarbená MMF kakaom vyzerá tak, s prepáčením, hovienkovohnedo. 😒

svetielkoand
1. sep 2011

@mizulienka ano mozes dat heru, ale lepsia je helia - aspon co mi mama poradila, ta je priamo na kremy a ked ju vyslahas s vanielkovym a praskovym cukrom, tak aj bude drzat a aj bude jedla 😉

mizulienka
1. sep 2011

@svetielkoand dakujem velmi pekne, si zlata 🙂 vyskusam.

bzucinka2
1. sep 2011

tak ja som dorobila poslednu tohtotyzdnovu, aj som rada, takze teraz este dokoncit dezinfekciu bytu a mam zajtra volno 🙂

reruna
1. sep 2011

@vejinka někdo používá heru normálně do krémů místo másla, ale mě to nechutná, jde to cítit, takže se to dá normálně jíst. Já ale heru používám jen na pečení.
@mizulienka nevím,jestli to může pod potah... snad to nic neudělá a bude to držet i s tou herou, možná má někdo zkušenosti
Prosím vás máte někdo uložený nějaký návod na malá autíčka na dort? Chtěla bych udělat něco podobného jako toto, jen nevím jak na ta autíčka - to je asi celé z hmoty, že?

reruna
1. sep 2011

@zuziq žehlička se podle mě vyplatí, taky jsem váhala, jestli ji koupit, ale sama jsem pak byla překvapená a kupovala jsem tu nejlevnější, vyšla něco přes 2 eura po přepočítání. Hmotu bych ti doporučila Smartflex velvet.