• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Marcipánové torty. Rady a postupy

@mizulienka ja som minule robila s herou aj pod poťah a v pohode...ale poviem ti,tú heru strašne cítiť,ale keď chcú,čo už :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Ja som minule robila pre nás a dala som ten tuk Zlatá hana,z Lidla,to absolutne necitiť....omnoho lepšie ako hera,aj keď maslo je maslo,najlepšie :wink:

baby,aký korpus sa hodí najlepšie ku karamelovému kremu?idem mamine robiť košík na sobotu,tak neviem akaý korpus :confused:
1. sep 2011 o 17:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dadka212 presne, afgaňák. A vyzerá, že nešteká :grinning:
1. sep 2011 o 17:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@mizulienka daj kľudne, je to tuk ako maslo.
1. sep 2011 o 18:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zuziq žehlička je dobrá, ale skôr na to, aby ti pekne prilnul poťah a ja len s tým prilepujem boky, lebo inak bolo poznať moje prsty na poťahu. Ale hrbole ti nevyhladí. Musíš mať podklad rovný, lebo poťah ti ich risuje.
1. sep 2011 o 18:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte kočky, pridávam svoj dnešný výtvor, je to presne podľa auta toho komu je to darované :stuck_out_tongue_closed_eyes: na foto to vyzerá ešte horšie ako v skutočnosti :grinning: také krivé to ani nie je, ale nedá mi to poriadne odfotiť :unamused: do toho sme ešte dnes boli na pohotovosti s malou, má vysoké teploty, celú noc som nespala, radosť piecť a to som už upiekla dnes korpus na sobotňajšiu tortu :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: mám dosť :sweat_smile: a večer keď malá zaspí chcem ešte si zarobiť MMF na zajtra :wink:
1. sep 2011 o 18:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (28)
@lucula73 pre mna orechovy, alebo teraz som robila karamelovy krem s orechami a klasika biely korpus
1. sep 2011 o 19:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@zuziq ja by som do zehlicky investovala.Nie je to taka sialena suma a je to fakt super.No a hmotu,ja som dlho pouzivala WI,teraz mam Smartflex velvet.
1. sep 2011 o 19:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@reruna ja idem tiež robiť takúto tortu s tými kaktusmi na sobotu :grinning: :grinning: :grinning: bleska som robila podľa plastového autíčka od suseda a to modré som robila podľa obrázku čo som si našla na nete a to hnedé som nerobila :wink:
1. sep 2011 o 19:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@vejinka toto je ten obchodik - ale nemaju tu zaoblenu ale hranatu (zaoblene hrany - vsetky styri rovnake) - ale myslim si, ze je to jedno, ci?
http://www.adal.biznisweb.sk/online_obchod/praca-s-marcipanom/?pageNo=4&
1. sep 2011 o 19:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lussy23 dakujem :slight_smile:
1. sep 2011 o 19:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@simasa na moj vkus tam maju strasne drahe veci :confused:
1. sep 2011 o 20:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lenocka23 dakujem za recept na tvarohovy krem..... pouzila som ten tvaroh z Lidl (Pilos) a je uplne nadupany.... podla mna cisty Pribinacik.... :grinning: este raz vdaka...
1. sep 2011 o 20:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@miminkad joj ale som "sikovna" prdchadzajuci prispevok bol pre teba...... tak este raz dakujem za recept na tvarohovy krem... :wink:
1. sep 2011 o 20:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@reruna No keď sme robili so segrou tortu, tak ona bleska robila tak, že tam dala kúsok horalky ako spodok a na to ešte taký menší kúsok na ten vrch čo je ako pod strechou, lebo inak jej to sadalo dolu a nedržalo tvar - robila ho trošku väčšie nie malinké.
1. sep 2011 o 20:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
baby mate niektora ulozeny ten postup od jakeliny na pivonku, dakujem krasne :slight_smile:
1. sep 2011 o 21:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@vejinka A kde nakupujes Ty? Ja si tiez radsej kupim lacnejsie :wink: Ci cez eBay?
1. sep 2011 o 21:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mizulienka je na strane 1297 :wink:
1. sep 2011 o 21:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@simasa ja som doteraz kupovala len farby a hmotu na www.sugarart.sk
1. sep 2011 o 21:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lamps si poklad, dakujem :slight_smile:
1. sep 2011 o 21:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@simasa mozno cez ebay je to najlacnejsie..ale rozmyslam ze by sa to dalo aj s kuskom plexiskla do stredu urobit rucku a mas... :wink:
1. sep 2011 o 21:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
baby nasla som zehlicku na marcipan za ani nie 2 eura ale ma rozmery 4.7cm x 8.2cm x 2.5cm. Myslite ze to staci? :confused: ja peciem len pre nas, ziadne 3poschodove svad. torty a pod :grinning:
1. sep 2011 o 21:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mizulienka :slight_smile: ja som ju už aj skúšala, ale tá moja pivonka nebola vôbec taká krásna ako jakelinina :frowning2:
1. sep 2011 o 21:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lamps nezúfaj, ja som už chcela robiť dve torty s pivonkami a skončili nakoniec pivonky v koši :angry: :grinning: ale ja tomu raz prídem na koreň :stuck_out_tongue_closed_eyes:
1. sep 2011 o 21:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@eliska22 aj ja sa posnažím, sľubujem :grinning: . Inak potešila si ma, že v tom nedarení :grinning: nie som sama
1. sep 2011 o 21:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lamps hold ja nepatrím k tým talentovanejším, musím si to všetko oddrieť :grinning: :grinning: :grinning: ale inak viem, že som mala aj zlú hmotu, z tých amerických cukríkov mi to proste neuschlo....musím použiť inú hmotu :sweat_smile:
1. sep 2011 o 21:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zuziq jasne staci kde si ju nasla??
1. sep 2011 o 21:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@eliska22 no a ja som mala veľmi zlé pracovné podmienky, keď som ju skúšala robiť - moje dve baby sa kúpali vo vani, tak som ich jedným okom sledovala, aby sa mi neutopili a bolo nenormálne teplo :confounded: . Robila som ju z MMF. Manžel síce skonštatoval, že vôbec nie je taká nevydarená ako hovorím, ale ja som puntičkárka a zakiaľ niečo nie je tak, ako si to predstavujem, tak som nespokojná :dizzy_face:
1. sep 2011 o 21:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
baby ja nemám žehličku.Ja prejdem valčekom po torte a vyzerá to super vyhladené.A mám taký malý detský valček drevený.Tak tým prejdem boky a super vyhladené :grinning:
1. sep 2011 o 21:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@vejinka na ebayi.. a nasla som aj vacsiu, klasicku za nejake 2,5 tak asi vezmem tu ked u nas stoji 3x tolko :slight_smile:
1. sep 2011 o 21:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok