Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lucula73
1. sep 2011

@mizulienka ja som minule robila s herou aj pod poťah a v pohode...ale poviem ti,tú heru strašne cítiť,ale keď chcú,čo už 😝
Ja som minule robila pre nás a dala som ten tuk Zlatá hana,z Lidla,to absolutne necitiť....omnoho lepšie ako hera,aj keď maslo je maslo,najlepšie 😉

baby,aký korpus sa hodí najlepšie ku karamelovému kremu?idem mamine robiť košík na sobotu,tak neviem akaý korpus 😕

vlada111
1. sep 2011

@dadka212 presne, afgaňák. A vyzerá, že nešteká 😀

vlada111
1. sep 2011

@mizulienka daj kľudne, je to tuk ako maslo.

vlada111
1. sep 2011

@zuziq žehlička je dobrá, ale skôr na to, aby ti pekne prilnul poťah a ja len s tým prilepujem boky, lebo inak bolo poznať moje prsty na poťahu. Ale hrbole ti nevyhladí. Musíš mať podklad rovný, lebo poťah ti ich risuje.

eliska22
1. sep 2011

Ahojte kočky, pridávam svoj dnešný výtvor, je to presne podľa auta toho komu je to darované 😝 na foto to vyzerá ešte horšie ako v skutočnosti 😀 také krivé to ani nie je, ale nedá mi to poriadne odfotiť 😒 do toho sme ešte dnes boli na pohotovosti s malou, má vysoké teploty, celú noc som nespala, radosť piecť a to som už upiekla dnes korpus na sobotňajšiu tortu 😝 😝 😝 mám dosť 😅 a večer keď malá zaspí chcem ešte si zarobiť MMF na zajtra 😉

daducha
1. sep 2011

@lucula73 pre mna orechovy, alebo teraz som robila karamelovy krem s orechami a klasika biely korpus

daducha
1. sep 2011

@zuziq ja by som do zehlicky investovala.Nie je to taka sialena suma a je to fakt super.No a hmotu,ja som dlho pouzivala WI,teraz mam Smartflex velvet.

eliska22
1. sep 2011

@reruna ja idem tiež robiť takúto tortu s tými kaktusmi na sobotu 😀 😀 😀 bleska som robila podľa plastového autíčka od suseda a to modré som robila podľa obrázku čo som si našla na nete a to hnedé som nerobila 😉

simasa
1. sep 2011

@vejinka toto je ten obchodik - ale nemaju tu zaoblenu ale hranatu (zaoblene hrany - vsetky styri rovnake) - ale myslim si, ze je to jedno, ci?
http://www.adal.biznisweb.sk/online_obchod/prac...

simasa
1. sep 2011

@lussy23 dakujem 🙂

vejinka
1. sep 2011

@simasa na moj vkus tam maju strasne drahe veci 😕

lenocka23
1. sep 2011

@lenocka23 dakujem za recept na tvarohovy krem..... pouzila som ten tvaroh z Lidl (Pilos) a je uplne nadupany.... podla mna cisty Pribinacik.... 😀 este raz vdaka...

lenocka23
1. sep 2011

@miminkad joj ale som "sikovna" prdchadzajuci prispevok bol pre teba...... tak este raz dakujem za recept na tvarohovy krem... 😉

zuba
1. sep 2011

@reruna No keď sme robili so segrou tortu, tak ona bleska robila tak, že tam dala kúsok horalky ako spodok a na to ešte taký menší kúsok na ten vrch čo je ako pod strechou, lebo inak jej to sadalo dolu a nedržalo tvar - robila ho trošku väčšie nie malinké.

mizulienka
1. sep 2011

baby mate niektora ulozeny ten postup od jakeliny na pivonku, dakujem krasne 🙂

simasa
1. sep 2011

@vejinka A kde nakupujes Ty? Ja si tiez radsej kupim lacnejsie 😉 Ci cez eBay?

lamps
1. sep 2011

@mizulienka je na strane 1297 😉

vejinka
1. sep 2011

@simasa ja som doteraz kupovala len farby a hmotu na www.sugarart.sk

mizulienka
1. sep 2011

@lamps si poklad, dakujem 🙂

vejinka
1. sep 2011

@simasa mozno cez ebay je to najlacnejsie..ale rozmyslam ze by sa to dalo aj s kuskom plexiskla do stredu urobit rucku a mas... 😉

zuziq
1. sep 2011

baby nasla som zehlicku na marcipan za ani nie 2 eura ale ma rozmery 4.7cm x 8.2cm x 2.5cm. Myslite ze to staci? 😕 ja peciem len pre nas, ziadne 3poschodove svad. torty a pod 😀

lamps
1. sep 2011

@mizulienka 🙂 ja som ju už aj skúšala, ale tá moja pivonka nebola vôbec taká krásna ako jakelinina ☹

eliska22
1. sep 2011

@lamps nezúfaj, ja som už chcela robiť dve torty s pivonkami a skončili nakoniec pivonky v koši 😠 😀 ale ja tomu raz prídem na koreň 😝

lamps
1. sep 2011

@eliska22 aj ja sa posnažím, sľubujem 😀 . Inak potešila si ma, že v tom nedarení 😀 nie som sama

eliska22
1. sep 2011

@lamps hold ja nepatrím k tým talentovanejším, musím si to všetko oddrieť 😀 😀 😀 ale inak viem, že som mala aj zlú hmotu, z tých amerických cukríkov mi to proste neuschlo....musím použiť inú hmotu 😅

vejinka
1. sep 2011

@zuziq jasne staci kde si ju nasla??

lamps
1. sep 2011

@eliska22 no a ja som mala veľmi zlé pracovné podmienky, keď som ju skúšala robiť - moje dve baby sa kúpali vo vani, tak som ich jedným okom sledovala, aby sa mi neutopili a bolo nenormálne teplo 😖 . Robila som ju z MMF. Manžel síce skonštatoval, že vôbec nie je taká nevydarená ako hovorím, ale ja som puntičkárka a zakiaľ niečo nie je tak, ako si to predstavujem, tak som nespokojná 😵

vinka
1. sep 2011

baby ja nemám žehličku.Ja prejdem valčekom po torte a vyzerá to super vyhladené.A mám taký malý detský valček drevený.Tak tým prejdem boky a super vyhladené 😀

zuziq
1. sep 2011

@vejinka na ebayi.. a nasla som aj vacsiu, klasicku za nejake 2,5 tak asi vezmem tu ked u nas stoji 3x tolko 🙂