• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Marcipánové torty. Rady a postupy

23. januára 2017 
@reruna - je nádherná @mariann2 - krásna @mizulienka - nádherná torta @yamahafazer - nádhera @bzucinka2 - prekrásne dielka @dm1 - neskutočne krásne torty a ruže su prekrásne @petusko - nádherné torty @katulkaaaaaa - úplne nádherné torty a tá zo žabkami je rozkošná @kvojtanikova - krásna
2. sep 2011 o 17:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
náhodou som našla fotka čokoládového dezertu, ktorý som robila ešte v marci v škole =) spodok je zo čokohmoty, srdiečko je pralinka a a všetko ostatné je WI.
2. sep 2011 o 17:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (24)
ked spominate tie kostice - tak co su tie lacne nie Wilton tak to je hadam jedina napodobenina ktora sa mi neosvedcila na 100%. Nemam sice originaly ale tieto mam necely mesiac a uz sa mi jedna zlomila - ten biely koniec sa normalne ulomil a tiez na noziku malom sa mi normalne ohla spicka. Pritom mam nozik z totalne lacnej sady ale origos a pouzivam ho odzaciatku bez ujmy. Sice sa daju pouzivat ale predsa len aj ked su na nerozoznanie od originalu urcite je rozdiel v pouzitom materiále
2. sep 2011 o 17:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
prave som dokoncila dalsiu maly spi krasne tak sa dalo. Je to len taka mala slza kamoske ako podakovanie. Hnede je cokohmota

2. sep 2011 o 17:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (40)
@bzucinka2 woow ta polovnicka nema chybu :dizzy_face: nadhernaaa :wink: a tie ostatne tiez krasne :wink:
2. sep 2011 o 17:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
a dakujem baby vsetkym za like a mile komentare :dizzy_face: . Ja mam naopak pocit ze cim dlhsie to robim tym horsie to vyzera akoby som ani potahovat na hladko nevedela :frowning2: . kazdy tyzden si nadavam ze uz nebudem piect ked si pripadam ako mycka a v kuse len upratujem ten tortovy neporiadok a vzdy v pondelok ma to prejde a idem do toho zase :sweat_smile: . Ale rozhodla som sa kupit si hmotu asi SFV nech si usetrim cas aspon ked uz toho bude moc a budem ozaj unavena
2. sep 2011 o 17:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
dievcence moja dnesna
2. sep 2011 o 17:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (35)
@dm1 nadheraaaa :dizzy_face: mne sa nechces za nieco podakovat? :confused: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
mnaaam ja mam teraz taku chut na sladke...ze si idem asi nieco upiect :sweat_smile:
2. sep 2011 o 17:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mizulienka jaaaj tí mackovia su uzasní :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: to su celí z hmoty, ci? :confused:
2. sep 2011 o 17:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mizulienka jeej ti su podareni! :dizzy_face:
@pipka :grinning: dakujem za pochvalu :grinning:
2. sep 2011 o 17:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dm1 Dani krasne torty vsetky, ale tato slza posledna je nadherna
2. sep 2011 o 17:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
babule minule som v tescu objavila v takych malych kelímkoch, ze potahovacia hmota na torty...nejaky presny nazov ci druh tam nebol napisany...poznate to niekto? :confused:

lebo ma zaujalo to, ze to bolo take super male balenie, ak robim raz za cas jednu tortu, tak mi to staci, nech nemusim potom mat stale v chladnicke zbytky a rozmyslat co s nimi :unamused: ...pripadne kvoli tomu zas piect dalsiu, len aby som to vyupouzivala :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: ..a nasledne priberat :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: atd ...atd :grinning: :grinning: :grinning:
2. sep 2011 o 17:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@pipka ano vsetko hmota :slight_smile:
@dm1 dakujem, nie som spokojna celkovo s tortou, ale couz, nemala som uz cas prerabat to.
2. sep 2011 o 17:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@monnaa urcite by to drzalo aj po stranach, ved to sa prilepi na krem (po naplneni musis celu tortu aj boky potriet kremom (alebo aspon maslom vymiesanym s cukrom, alebo tu baby pisu ze mixuju maslo, cukor a odrezky z torty, to vraj pekne vyhladi povrch)). Farby by si mala tiez kupit v obchode, ved sa pripadne opytaj predavacky, ale tiez byvaju aj Dr.Oetker, vacsinou taka sada cervena, zlta, zelena a modra.
2. sep 2011 o 18:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mizulienka a s čím nejsi spokojená, vždyt je to krása, nádherní méďové :slight_smile:
@dm1 krásné :slight_smile: já myslím, že budeš se SFV spokojená, ty pečeš celkem dost, tak se to asi vyplatí, ušetří se tím čas a mě se s tím i lépe dělá, než z MMF, potáhnout MMF celkem ještě potáhnu, ale něco z toho vymodelovat se mi nedaří...
@monnaa marcipán mají například i v Lidlu takové malé balíčky, sice to dost lepí,, ale dá se s tím dělat, špatně se to barví. Zkus se podívat u vás v cukrárnách, tam mívají taky potahovací hmoty, někdy i barevné
2. sep 2011 o 19:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@kvojtanikova @reruna , ďakujem vám , moc ste mi pomohli, nemám totiž veľa času behať po obchodoch, tak aby som "šla na istotu " , teda cukráreň ma ani nenapadla :slight_smile:
2. sep 2011 o 19:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dm1 krásne torty, máš neskutočnú prácu, svadobná nádherná a tá slza, nemám slov
2. sep 2011 o 20:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dm1 wau - prekrááááááásna :dizzy_face: :dizzy_face:
2. sep 2011 o 20:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dm1 ja poťahujem z PDT a aj postavičky - náročné postavičky na statiku a všetky kvety z Velvetu resp. Floweru,
už ma prestalo baviť MMF - všade samý cukor, nahrievanie v mikrovlnke, keď postojí oschne .... :angry: :angry: :angry: :angry: :angry:
2. sep 2011 o 20:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no a moja jedna - veeeeľmi tajnááááá torta :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
2. sep 2011 o 20:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (34)
ahojte kocky.Idem vas zasa podravit po case a aj mam na vas otazocku.Na FB mi nikto neodpisal

z ktoreho on line obchodu najcastejsie objednavate a preco?
2. sep 2011 o 20:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@anibas kraasna :dizzy_face: a preco tajna? :confused:
2. sep 2011 o 20:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dm1 dakujem a vies mi sem hodit este raz tvoju foto? asi som si tvoju neulozila, dakujem :slight_smile:
2. sep 2011 o 20:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dm1 krasna torticka ja hladam presne ten vzor co mas na torte hore, nevies kde by som zohnala tu sablonu?
@anibas ako vzdy uzasna :slight_smile:
2. sep 2011 o 20:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@bianca ja odporucim dva tortomaniu.sk je super rychla a korunaplus. sk super ceny :wink: aj webareal.sk
2. sep 2011 o 20:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
babyyyy nevesta bola nadsena,velmi sa jej pacila
@petusko ako to je mozne ?ze tvoje su tazke a moje take lahke?kolko davas cukru a muky na jedno vajce?ja davam 30gr cukru a 40gr muky
@dm1 praveze ta svadobnu som plnila falosnim parizskym kremom s maslom,ten sa mi zda dost husty a tuhy tazky krem...ja neviem,ovocie nechceli a presna vaha 4kg :slight_smile:
@lusica coko krem v mraznicke a z jahodoveho spravim zajtra kolac pre rodinu a bude :slight_smile:
@vlada111 drzim palce,ale ti robis take nadherne torty ze sa nemas coho bat :slight_smile:
2. sep 2011 o 20:27  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lussy23 dakujem :slight_smile:
aj vsetkym ostatnym za paci sa mi to :slight_smile:
@lussy23 krasne :slight_smile:
@dm1 paradna :slight_smile:
@pipka vdaka, snazila som sa, kedze som ich mala konecne trosku menej :slight_smile:
@dm1 ten pocit poznam, aj ja mam niekedy toho dost a ked niekto zavola neviem povedat nie :slight_smile:
@mizulienka zlatunka :slight_smile:
@monnaa farby dostat aj v drogeriach teta alebo 101 :slight_smile:
@anibas wauw ta je prekrasna, skoro mi oci ostali na obrazovke :slight_smile:
@bianca to je rozne, ja objednavam z formicky.sk, korunaplus.sk, od moniky a od pecenieskamkou.sk :slight_smile:
2. sep 2011 o 20:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@katulkaaaaaa ja davam rovnako, na 1 vajce 3O g aj muky aj cukru.
neviem, mozno robim hrubsi potah. nic insie mi nenapada :sweat_smile:
2. sep 2011 o 20:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
baby, pre istotu sa pytam (aj ked torta je uz hotova) davate tvarohovy krem pod potah? ja som teda dala, ani mi nenapadlo uvazovat len o masle ale mam chrobaka v hlave, ci sa mi to neroztecie.... :frowning2: co vy na to?
2. sep 2011 o 20:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lenocka23 tvarohovy nic moc volba pod potah ale ak netecie hned tak by to mohlo byt v pohode
2. sep 2011 o 20:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok