Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lussy23
2. sep 2011

@reruna - je nádherná @mariann2 - krásna @mizulienka - nádherná torta @yamahafazer - nádhera @bzucinka2 - prekrásne dielka @dm1 - neskutočne krásne torty a ruže su prekrásne @petusko - nádherné torty @katulkaaaaaa - úplne nádherné torty a tá zo žabkami je rozkošná @kvojtanikova - krásna

lussy23
2. sep 2011

náhodou som našla fotka čokoládového dezertu, ktorý som robila ešte v marci v škole =) spodok je zo čokohmoty, srdiečko je pralinka a a všetko ostatné je WI.

dm1
2. sep 2011

ked spominate tie kostice - tak co su tie lacne nie Wilton tak to je hadam jedina napodobenina ktora sa mi neosvedcila na 100%. Nemam sice originaly ale tieto mam necely mesiac a uz sa mi jedna zlomila - ten biely koniec sa normalne ulomil a tiez na noziku malom sa mi normalne ohla spicka. Pritom mam nozik z totalne lacnej sady ale origos a pouzivam ho odzaciatku bez ujmy. Sice sa daju pouzivat ale predsa len aj ked su na nerozoznanie od originalu urcite je rozdiel v pouzitom materiále

dm1
2. sep 2011

prave som dokoncila dalsiu maly spi krasne tak sa dalo. Je to len taka mala slza kamoske ako podakovanie. Hnede je cokohmota

pipka
2. sep 2011

@bzucinka2 woow ta polovnicka nema chybu 😵 nadhernaaa 😉 a tie ostatne tiez krasne 😉

dm1
2. sep 2011

a dakujem baby vsetkym za like a mile komentare 😵 . Ja mam naopak pocit ze cim dlhsie to robim tym horsie to vyzera akoby som ani potahovat na hladko nevedela ☹ . kazdy tyzden si nadavam ze uz nebudem piect ked si pripadam ako mycka a v kuse len upratujem ten tortovy neporiadok a vzdy v pondelok ma to prejde a idem do toho zase 😅 . Ale rozhodla som sa kupit si hmotu asi SFV nech si usetrim cas aspon ked uz toho bude moc a budem ozaj unavena

mizulienka
2. sep 2011

dievcence moja dnesna

pipka
2. sep 2011

@dm1 nadheraaaa 😵 mne sa nechces za nieco podakovat? 😕 😀 😀 😀 😀
mnaaam ja mam teraz taku chut na sladke...ze si idem asi nieco upiect 😅

pipka
2. sep 2011

@mizulienka jaaaj tí mackovia su uzasní 😵 😵 😵 to su celí z hmoty, ci? 😕

dm1
2. sep 2011

@mizulienka jeej ti su podareni! 😵
@pipka 😀 dakujem za pochvalu 😀

mizulienka
2. sep 2011

@dm1 Dani krasne torty vsetky, ale tato slza posledna je nadherna

pipka
2. sep 2011

babule minule som v tescu objavila v takych malych kelímkoch, ze potahovacia hmota na torty...nejaky presny nazov ci druh tam nebol napisany...poznate to niekto? 😕

lebo ma zaujalo to, ze to bolo take super male balenie, ak robim raz za cas jednu tortu, tak mi to staci, nech nemusim potom mat stale v chladnicke zbytky a rozmyslat co s nimi 😒 ...pripadne kvoli tomu zas piect dalsiu, len aby som to vyupouzivala 😅 😅 😅 ..a nasledne priberat 😝 😀 atd ...atd 😀 😀 😀

mizulienka
2. sep 2011

@pipka ano vsetko hmota 🙂
@dm1 dakujem, nie som spokojna celkovo s tortou, ale couz, nemala som uz cas prerabat to.

kvojtanikova
2. sep 2011

@monnaa urcite by to drzalo aj po stranach, ved to sa prilepi na krem (po naplneni musis celu tortu aj boky potriet kremom (alebo aspon maslom vymiesanym s cukrom, alebo tu baby pisu ze mixuju maslo, cukor a odrezky z torty, to vraj pekne vyhladi povrch)). Farby by si mala tiez kupit v obchode, ved sa pripadne opytaj predavacky, ale tiez byvaju aj Dr.Oetker, vacsinou taka sada cervena, zlta, zelena a modra.

reruna
2. sep 2011

@mizulienka a s čím nejsi spokojená, vždyt je to krása, nádherní méďové 🙂
@dm1 krásné 🙂 já myslím, že budeš se SFV spokojená, ty pečeš celkem dost, tak se to asi vyplatí, ušetří se tím čas a mě se s tím i lépe dělá, než z MMF, potáhnout MMF celkem ještě potáhnu, ale něco z toho vymodelovat se mi nedaří...
@monnaa marcipán mají například i v Lidlu takové malé balíčky, sice to dost lepí,, ale dá se s tím dělat, špatně se to barví. Zkus se podívat u vás v cukrárnách, tam mívají taky potahovací hmoty, někdy i barevné

monnaa
2. sep 2011

@kvojtanikova @reruna , ďakujem vám , moc ste mi pomohli, nemám totiž veľa času behať po obchodoch, tak aby som "šla na istotu " , teda cukráreň ma ani nenapadla 🙂

mariann2
2. sep 2011

@dm1 krásne torty, máš neskutočnú prácu, svadobná nádherná a tá slza, nemám slov

anibas
2. sep 2011

@dm1 wau - prekrááááááásna 😵 😵

anibas
2. sep 2011

@dm1 ja poťahujem z PDT a aj postavičky - náročné postavičky na statiku a všetky kvety z Velvetu resp. Floweru,
už ma prestalo baviť MMF - všade samý cukor, nahrievanie v mikrovlnke, keď postojí oschne .... 😠 😠 😠 😠 😠

anibas
2. sep 2011

no a moja jedna - veeeeľmi tajnááááá torta 😀 😀 😀 😀

bianca
2. sep 2011

ahojte kocky.Idem vas zasa podravit po case a aj mam na vas otazocku.Na FB mi nikto neodpisal

z ktoreho on line obchodu najcastejsie objednavate a preco?

pipka
2. sep 2011

@anibas kraasna 😵 a preco tajna? 😕

bzucinka2
2. sep 2011

@dm1 dakujem a vies mi sem hodit este raz tvoju foto? asi som si tvoju neulozila, dakujem 🙂

ikula2
2. sep 2011

@dm1 krasna torticka ja hladam presne ten vzor co mas na torte hore, nevies kde by som zohnala tu sablonu?
@anibas ako vzdy uzasna 🙂

ikula2
2. sep 2011

@bianca ja odporucim dva tortomaniu.sk je super rychla a korunaplus. sk super ceny 😉 aj webareal.sk

katulkaaaaaa
2. sep 2011

babyyyy nevesta bola nadsena,velmi sa jej pacila
@petusko ako to je mozne ?ze tvoje su tazke a moje take lahke?kolko davas cukru a muky na jedno vajce?ja davam 30gr cukru a 40gr muky
@dm1 praveze ta svadobnu som plnila falosnim parizskym kremom s maslom,ten sa mi zda dost husty a tuhy tazky krem...ja neviem,ovocie nechceli a presna vaha 4kg 🙂
@lusica coko krem v mraznicke a z jahodoveho spravim zajtra kolac pre rodinu a bude 🙂
@vlada111 drzim palce,ale ti robis take nadherne torty ze sa nemas coho bat 🙂

bzucinka2
2. sep 2011

@lussy23 dakujem 🙂
aj vsetkym ostatnym za paci sa mi to 🙂
@lussy23 krasne 🙂
@dm1 paradna 🙂
@pipka vdaka, snazila som sa, kedze som ich mala konecne trosku menej 🙂
@dm1 ten pocit poznam, aj ja mam niekedy toho dost a ked niekto zavola neviem povedat nie 🙂
@mizulienka zlatunka 🙂
@monnaa farby dostat aj v drogeriach teta alebo 101 🙂
@anibas wauw ta je prekrasna, skoro mi oci ostali na obrazovke 🙂
@bianca to je rozne, ja objednavam z formicky.sk, korunaplus.sk, od moniky a od pecenieskamkou.sk 🙂

petusko
2. sep 2011

@katulkaaaaaa ja davam rovnako, na 1 vajce 3O g aj muky aj cukru.
neviem, mozno robim hrubsi potah. nic insie mi nenapada 😅

lenocka23
2. sep 2011

baby, pre istotu sa pytam (aj ked torta je uz hotova) davate tvarohovy krem pod potah? ja som teda dala, ani mi nenapadlo uvazovat len o masle ale mam chrobaka v hlave, ci sa mi to neroztecie.... ☹ co vy na to?

bianca
2. sep 2011

@lenocka23 tvarohovy nic moc volba pod potah ale ak netecie hned tak by to mohlo byt v pohode