Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

vlada111
3. sep 2011

ahojte kočky, pridávam svoju včerajšiu. Zdobenie nechali čisto na mňa, ja som s farbami spokojná, mám rada živé farby, len sa bojím, či aj oslávenkyňa bude spokojná ☹

mizulienka
3. sep 2011

@vlada111 vladka ja odpadnem, je naaadherna 🙂 fakt krasna, urcite budu nadmieru spokojni

luci79
3. sep 2011

@vlada111 waaaau, krasna....pekne detaily 😵
ja som prave dokoncila pre svokru....a skusala som biely parizsky s mascarpone ako mi poradila @dadka212 ...tak hadam bude chutit 😝

mizulienka
3. sep 2011

@vlada111 uz sa tesim na tvoju svadobnu, urcite bude krasna.

luci79
3. sep 2011

tu je vysledok 😉

vlada111
3. sep 2011

@luci79 svokrička bude spokojná s nevestičkou 😀

luci79
3. sep 2011

@vlada111 verim v to 😀 😀

mizulienka
3. sep 2011

@luci79 aj tvoja je nadherna, krasne farby.

luci79
3. sep 2011

@mizulienka dakujem 😵 😝

vlada111
3. sep 2011

@mizulienka no neviem, ja nechápem ako pečiete toľko tort, jedna za týždeň je pre mňa až až. Asi sa s tým moc prplem. Túto som robila kamoškinej mamine, dávala mi za ňu 50 EUR. Skoro ma porazilo. Ale ja som ju poslala ako dar, tak sme sa tu handrkovali 🙂

mia1111
3. sep 2011

@vlada111 - nádherná, jednoduchá, mne sa teda veľmi pááááči 😵
@luci79 - jéééj, veľmi pekná kombinácia farieb, krásnučká torta 😵 😵 😵 . Môžeš pls napísať ten recept na krém s mascarpone? Ďakujem 🙂

mizulienka
3. sep 2011

@vlada111 ale to prplanie stalo za to, fakt je nadherna

yamahafazer
3. sep 2011

@vlada111 ta je krasna tie ozdoby po boku co mas to si valkas rucne male sulky a stacas?lebo ich mas tak pekne rovnake aj tie gulicky mas pekne rovnake a aku farbu si daval tu zelenu ked je tak pekne kriklava?
@luci79 ta je strasne peknucka

dadka212
3. sep 2011

@vlada111 Nádhera 😵

lencza
3. sep 2011

zas po nějaké době nakukuju
tedy holky vy jste umělkyně........nádherné dorty, já jen zírám

teď jsem koukala do nového letáku z Lidlu a od pondělí budou mít v akci to kaštanové pyré za 19,90 😉 😉 😉

@daducha s tím dortem je to nějaký divný, já dělala falešnou paříž nedávno, taky s banánem a ten krém je tak tuhej, v tom bude něco jinýho..........jenže jak jim to dokázat, že jo ☹ ☹ ☹

dadka212
3. sep 2011

@luci79 myslím, že sa zavĎačíš...je krásna a určite aj chutná 🙂

lencza
3. sep 2011

@luci79 krásná.........mohla bych taky poprosit o recept na krém, klidně do IP, děkuju

jsem zjistila, že si musím všechno ukládat v počítači, jak si to napíšu na papír, tak to někam založím a pak jen hledám, takže mám už v počítači složku, kam si ukládám všechno kolem dortů........teď jen aby mi nekleknul počítač 😀 😀 😀 😀

dadka212
3. sep 2011

@daducha ja neviem je to divné, určite by som reagovala ako ty, ale nie je to tvoja chyba, určite to nedali do chladničky a takto to dopadlo 😝 určite im ukáž svoj krém z chladničky, že u teba je všetko ok 😉

yamahafazer
3. sep 2011

@daducha to ako nechapem,ze by sa im roztopil krem ked ju mali v chladnicke a babany by nemali pustat skor keby tam bolo niake mrazene ovocie by som povedala,ze by ten krem mohli rozpustit no uvidis ked ti ju dovezu aka bude potom daj vediet ,ale ja som robila tortu svagrinej na krst a bola to skoro sama slahacka, a tvaroh a natierkove maslo a bolo tam ovocia a isla na slnku v aute pol hod a vobec sa ani neorosila a uplne v poriadku drzala

vlada111
3. sep 2011

@yamahafazer hej, šuľkala som ručne a potom stáčala. nechla som ich preschnúť cca 20 min na podložke, aby sa mi neodtáčali a potom lepila na bok. Guľky boli horšie, nechceli potvory držať, zostávali mi na prste 😀 . Zelenú som miešala klasická listová a štipka žltej.

vejinka
3. sep 2011

ahojte baby tak ja som si nasla krem na tortu ktoru idem robit...ale netusim ci to bude dobra kombinacia..tot recept..http://varecha.pravda.sk/recepty/bezlepkova-tor... ale to bude len korpus a krem som nasla iny?: do 2 zlatych klasov pliliat stavu z kompotu vanil.cukor a urobit puging do vychladnuteho primiesat maslo a cukor . co myslite moze byt taky krem? a do tredu by som dala ovocie podla toho aky dam kompot..zatial neviem no a korpus navlhcim dalsou stavou potom dzem na to krem a ovocie a korpus...a na koniec do toho kremu este dam maslo a potiahnem tortu...co myslite moze to byt dobre?? a ozaj mozem dat zlaty klas do torty ktoru bude jest celiaticka? 😉

luci79
3. sep 2011

dakujem dievcata....
@mia1111, @lencza klasika parizsky krem, len prislaham mascarpone, aby bola plnka tuhsia 😵...chutovo mi velmi chuti..uvidime, co povedia ostatni 🙂

yamahafazer
3. sep 2011

@luci79 a aku davas bielu cokoladu?lebo tie biele su uplne hrozne tukove a tie peniazky biele su uplne hnusne chutovo

luci79
3. sep 2011

@yamahafazer, dadka mi poradila orion, predtym som davala milku, ale bola mastna 😕

vlada111
3. sep 2011

@vejinka môžeš, ja som takú robila min. týždeň. Dávala som zlatý klas.

lussy23
3. sep 2011

@mrka2 - krásne dielo
@mizulienka - prenádherná
@daducha - prekrásna tortička
@simasa - nádherná torta
@lenocka23 - krásnunká
@broucek2 - tá je nádherná @zuzana124 @dm1 - nádhera @luci79 - krásna tortička @vlada111 - nádherná torta. tie ozdôbky sú dokonalé

mia1111
3. sep 2011

@luci79 - ďakujem 😉 Som si spomenula, že ho mám uložený pod názvom mascarpone krém 😅 .

eliska22
3. sep 2011

@vlada111 nádherná 😵 😵 😵

eliska22
3. sep 2011

@mizulienka krásne sa ti vydarila 🙂

lussy23
3. sep 2011

@dm1 - krásna
@anibas - krásna
@mizulienka - je nádhenrá s tými mackami @eliska22 - nádhera @janulkamartinko . krásna tortička @alca85 veď sú úplne nádherné a profesionálne.
a dakujem za všetky páči s ami to za dezert.