Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

alionuska
11. jan 2010

Ved aj ja..tato taka ogrckana kremom... 😝 😝 😝 Ale ja som myslela,ze aby videla ako sa tam napriklad dava ta panenka. 😀

cessy
11. jan 2010

presne ako pises, taka ogrckana
ale keby si ty taku spravila.....tak by bola urcite paradna, o tom nepochybujem 😉

stalida
11. jan 2010

jeeej alionuska,dakujem za ten recept aj video.To video som uz kedysi videla,ale ako navod je to dobre. Ta mala,pre ktoru budem piect chce ruzovo-fialovo-zltu kombinaciu. Ta fialova a ruzova ujde, ale zlta mi do toho nejde, skusim ich presvedcit na nejaku striebornu 🙂 ta by mi tam sla 🙂

stalida
11. jan 2010

lasicka, 1kg hmoty na taku strednu okruhlu tortu staci, musis ale dat pod hmotu najlepsie nejaky pudingovo-maslovy krem, , aby mala na com ta hmota drzat a aby ti to nezlizlo. Takisto hmotu si treba vyvalat na veeelky, teda aspon vacsi plat, vtedy sa dobre potahuje a nevzniknu ti krkvy. To som ja od zaciatku nevedela a dost som sa natrapila🙂
Skus pozriet na zou tube su nejake videa ako potahovat tortu.......
Ak este nieco nevies opytaj sa 🙂

lasicka_
11. jan 2010

stalida dakujeeeem 🙂 keby nieco, este sa ozvem. si zlata 🙂

cessy
12. jan 2010

alionuska kedy zacinas robit ten vankusik pre ocina?? 😕 😅

alionuska
12. jan 2010

Cessy uz je aj po nej...robila som ju dva dni...akurat som stiahla fotky...vsetkym sa mooc pacila....

http://www.tortyodmamy.sk/?q=netradicne/kralovs...

cessy
12. jan 2010

alionuska mne spadla sanka az na zem, je krasna. aka bola vo vnutri?? 😨 🙂

alionuska
12. jan 2010

Vankusik,orechovy korpus a cokoladovy krem a ta korunka cela coko... dakujem si zlata!!! 😉 😀

evitkamalicka
12. jan 2010

ahoj kocky....aku tortu by ste upiekli babke na 90tku? nieco krasne, specialne

boldy
12. jan 2010

ali> klobuk dole pred tou korunou, uzas 😎 ja som dnes robila pre dcerku, tigra, no ale skor vyzera ako macka 😀 no nic bolo to dost na rychlo, ale vnutro sa vydarilo uzasne, bolo chutne mnam

klara_klara
12. jan 2010

caute baby neviete poradit, robila som potah z haribo cukrikov, no potah by este usiel ale neda sa mi modelovat cele mi to praska ☹ ☹ ☹ a neda sa urobit ani suvisla gulicka...chcela som modelovat postavicky no nula bodov...kde som urobila chybu...mate nejaku radu ako si pomoct aby sa dalo dobre modelovat? dakujem

alex21
12. jan 2010

klara skus si mastit ruky cerou a tak to zmiesit. Ak to nepomoze tak skus roztopit este par cukrikov a pridaj ich k tej hmote co uz mas a zmies to dokopy. 😉 Ine poradit neviem. 😅

zdenallicka
13. jan 2010

ALi, BOMBA!!! 🙂

alionuska
13. jan 2010

🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 dakujem 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

stalida
14. jan 2010

ahoj dievcata, alionuska-tak ten vankusik s korunou je nadherny!!!! Bol to super napad. Neozvala som sa skor, lebo ma skolili 40 stupnove horucky, som po dvoch dnoch totalne vycerpana 😝 Ale dnes uz horucky nemam, tak sup do pecenia 🙂
Evitka, ja by som asi pre babku volila nejake srdiecko alebo oval s kvetinkami.

alionuska
14. jan 2010

🙂 stalida,dakujem a skoro sa uzdrav!!!! 😉 😉 😉 Ja peciem hallo kitty a mc queena 😵

klara_klara
14. jan 2010

baby neviete ako urobit tu hmotu taku suvislu ale nie rozpadavajucu sa? a neviete ako dosiahnut aby boli vymodelovane figurky leskle?

vali21
14. jan 2010

ahoj, neviete mi niektorá poradiť ako vyzdobiť tortu marcipánom ako vyrobiť marcipán, kde kúpiť farby a celkový postup? zvládnem to aj keď som amatér? 🙂)))

alionuska
14. jan 2010

Klara-klara..skus do hmoty pridat susene mlieko..a trosicku vody.... potom bude o.k. a figurky leskle? No je na to taky spray olejovy,co sa vymastuju plechy,ale myslim,ze aj ked ich pretries vodou tak ti zostanu leskle..... 😀 Alebo pracuj s rukami stale namastenymi cerou. 😉

Vali,vieme...pohladaj si to tu..je tu vsetko!Aj videa aj postupy...Myslim,ze ak sa ti bude chciet ucit,tak to zvladnes... aj ked si amater! 🙂 😉

cessy
14. jan 2010

vali je tu toho veeelmi vela popisane, presne ako pise alionuska. ked si zopar stran precitas, tak ti to urcite pomoze, lebo je tu veeelmi vela nasich skusenosti, dobrych alionuskinych rad a vselico ine..... 😉

lenka.pav
14. jan 2010

ahojte, vidim, ze stale peciete na plne obratky 😀 . ja pomenej, akosi nemam cas. ale chystam sa na tortu pre maminu k 50tke, tak som vyrabala ruzicky. konecne sa mi podarili ako tak podla mojich predstav - aj ked stale su tam nedostatky. a su bordove, len mobil zle foti....
http://www.facebook.com/profile.php?id=12058740...

cessy
15. jan 2010

alionuska Kittinka je paradna, krasna 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

cessy
15. jan 2010

asi som ta predbehla, ze!! pozeram vissie prispevky a este si nedavala link 😕

ale nasla som ju na torty od..... 😅 😉

vali21
15. jan 2010

a nepečiete tu niektorá na zákazky z okolia TT? asi to vzdávam ☹

cessy
15. jan 2010

na zakazky tu pecie len alionuska a ta je z HC 😉

alionuska
15. jan 2010

http://www.tortyodmamy.sk/?q=rozpravkove-postav...

Cessy ty si speedy gonzales! Ja som musela malinku nakrmit... chi chi tu je!

Vali upeciem ti co si len povies!!!! 😉

jarus1
15. jan 2010

ahojte profíčky-cukrárky...chcela by som svojej dcérke upiecť nejakú tortičku k 1.rôčku. Ja som ale totálny analfabet, tak sa vás najskôr spýtam, z čoho sa vlastne marcipán robí. Myslela som, že je to niečo ako redšie cesto ale spomínate tu aj topenie cukríkov. Môžete ma prosím uviesť do obrazu? 😀
dakujem

stalida
15. jan 2010

jarus-recept na marshmellow fondant-to je hmota na potahovanie torticiek z cukrikov je recept tu:
http://www.tortyodmamy.sk/?q=content/marschmell...

Alionuska, kitty je strasne pekna 🙂 🙂 🙂 🙂
Co mas najblizsie v plane na pecenie? a co ostatne babky?????

Ja tiez rozbieham pecenie na zakazky, ale do TT by sa ti to asi vali neoplatilo-som z KE 😉

Moja Barbie je tu:
http://www.tortyodmamy.sk/?q=babiky-ine-torty-p...
...uz ma alionuska odhalila 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂