• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Marcipánové torty. Rady a postupy

@mizulienka ja peciem z takej aj takej, podla tohto : 5 vajec,200 g cukru,150g polohr.,100 g hladkej,1 PDP,asi 50 ml oleja a voda.Postup ako pri vsetkych korpusoch, akurat vodu davam podla potreby,tak aby slahani krem pomaly stekal z metliciek,teda pred pridanim bielkov.Je z toho krasny,mäkky korpus,a fakt ako pisali na dortomanii vzdy sa podari.
9. sep 2011 o 12:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mizulienka u Bohusa zo Sugar art,on jediny ju mal, teraz ju uz mozno ma aj niekto iny.Ja od neho nerada objednavam, je velmi drahy :confounded:
9. sep 2011 o 12:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@daducha asi sprosta otazka ale aky je presny postup....vyslahas bielka s cukrom, potom do toho zaslahas zltka, pridas muku s PDP, olej vodu?
lebo ja som zatial stale robila nastvovany od bohusa a tam zvlast slahas bielka s krystalovym cukrom a zltka s praskovym cukrom a az tak zmiesavas a pridavas muku.
dakujem :slight_smile:

ja som od neho zatial nicneobjednavala, lebo aj mne prisiel strasne drahy, mozno ma veci, co ini nemaju, ale zatial som si na to nezarobila :slight_smile:
9. sep 2011 o 13:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lusil2005 , @mizulienka - tú čokoládovú tortu z MMB som robila v marci - mám tam aj komentár :D, je fantastická, naozaj, aj krém je super, ten korpus nemal chybu. Vyskúšajte. :wink:
9. sep 2011 o 13:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
babulky a ktore si idete objednavat tie veci, ze ci by som tiez nieco mohla?napiste mi do ip. dakujem moc
9. sep 2011 o 13:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
baby ja teda nepeciem, fakt obcas, ale citam vas uuuplne pravidelne :slight_smile: nazrela som na stranku sugar art a tato sada kostic... presne ta ista... (viem to, lebo som si ju kupila, teraz reku mozno na torticku a neskor dcere k plasteline :D ) http://www.sugarart.sk/modelovacie-kostice-sada-8ks stoji u nas v klasickej kuchynke necele 4 evra :slight_smile: no mam dost....fakt vam nezavidim nakup vasej vybavy na pecenie a zdobenie... klobuk dole....
9. sep 2011 o 13:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@kiya a není náhodou na tom obale místo PME Arts and Crafts napsané Zinuo?
9. sep 2011 o 13:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte

@zuba ja viem ze da ale chcem neaku zmenu.Do teraz som stale pouzivala funky a chcem nieco mensie na slavnostne torty.Nakoniec som zohnala v korunaplus a dufam ze skoro pridu
9. sep 2011 o 13:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dm1 ďakujem, ja urobím asi biely výplet a povrchu ho natriem kakaom. Tak sa to zamaskuje, alebo rozmiešam nutelu s maslom a bude taký nie tmavo hnedý. A tie žabky :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: , normálne začínam mať stres, či sa narýchlo nerozpadnú... :frowning2: :frowning2: :frowning2:
9. sep 2011 o 13:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@matatara na to cesto mam asi tento recept co ty a plnku robievam iba tuto cokoladovu je super, len som si nebola ista, lebo som sa docitala ze do original dobosky ide pudingova plnka s cokoladou, tak som sa nevedela rozhodnut ktoru urobit, ale karamel si nedavala medzi platy? Dakujem krasne za recept :slight_smile:
9. sep 2011 o 13:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mizulienka prepac, vidim ze su aj ine postupy na piskotu, tak ja robim takto : vyslaham bielka,zltka vyslaham s cukrom, ked sa mi robia bubliny, pridam olej,zaslaham a pridam vodu.Na 5 vajec na zaciatok cca deci,ja davam od oka a potom na najmensom stupni zaslaham muku s PDP .Ked treba, este pridam vodu.Potom uz iba varechou zamiesam bielky a hned dam piect.Vo forme treba trosku zo stredu odhrnut cesto ku krajom ,zvykne sa urobit taky maly kopcek v strede.Peciem na 180 cca 50 min.,treba to sledovat.Je to na formu 24,kombunujem vajcia L a M.Ked mam iba M-ka tak dam 6 a upravim mnozstva vsetkych surovin.Zo 6-tich je aj ta posledna svadobna a takto cela ozdobena ma 3,5 kg.
9. sep 2011 o 13:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@daducha @mizulienka ja tiez robim tento korpus a som spokojna
9. sep 2011 o 13:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@daducha dakujem, si zlata :slight_smile:

baby mna uz nacisto trafi....vcera som vam spominala tie korpusy, dnes 2 slahacky, 200g cokolady, 2 mascarpone, krem v prdeli, uplne sami zrazil, hrcky jak toto, uz som to zohriala v MW vyzeralo to fajn, dala somdo chladnicky ale potom som to premiesala a je to zle....mate este niekto nejake finty?
uz teraz som na torte prerobila :confused:
9. sep 2011 o 13:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@ikula2 nie karamel som nedávala :confounded:,mal by tam byť??v doboške klasickej nie je ak sa nemýlim...ale ako som to orezovala tak som aj okoštovala a bolo to super ten krém je ozaj ako pena...
9. sep 2011 o 13:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@ikula2 čokoládu som rozpustila a pridávala do masla potom som po troche pridávala penovú hmotu z vajec a krém ako lusk sladký ako čert ale fantázia normálne sa to rozplývalo v ústach...
9. sep 2011 o 13:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mizulienka nevim jak jsi delala krem, ale mascarpone bych ne slehala ale jen zamichala do kremu slehacka+cokolada.
Ale co s tim ktery uz mas, nevim:(
9. sep 2011 o 14:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@matatara a tu cokoladu si davala nad paru varit s vajickami ci osobitne a potom zamiesat do masla. A aka bola asi vaha z tolkych vajec.
9. sep 2011 o 14:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@matatara prepac teraz citam :grinning: , lebo ja mam ten recept do vajec cokoladu, tak to dam ako si mala ty do masla :slight_smile:
9. sep 2011 o 14:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@matatara ten karamel som citala v takej starej cukrarskej knihe ale aj na nete, mal by ist na vrch, ale bol recept aj do spodneho platu. To ja len tak ci nahodou.
9. sep 2011 o 14:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mizulienka mne sa to stalo prednedavnom a urobilo mi to mascarpone, ale ja ked sa mi zrazi dam do MW a hned vyslaham nedavam do chladnicky. Tak to skus este raz, vsak ked uz je skazeny horsie nebude. Ale to aj mna nastve ked viac skody ako uzitku a zbytocne vyhodene peniaze :pensive: , neboj to si kazda tym prechadzame, zarataj im 2x za tortu :grinning: , vtipkujem.
9. sep 2011 o 14:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@ajuliaa iba na najnizsom stupni som to preslahala, minuly tyzden som robila ten isty krem a v pohode...len mam podozrenie, ci to nemoze byt tymmascarpone, mala somho v mraziaku a nechala somho rozmrazit a bol taky troska vodnatejsi :confused:
9. sep 2011 o 14:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mizulienka ten cokoladovy co hodila lusil link. ja som urobila minule mix lebo mi dosla hladka muka a bol v pohode
9. sep 2011 o 14:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@ikula2 a na ako dlho davas do MW, kymie je krem teply?
9. sep 2011 o 14:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mizulienka ja mam taku istu formu z formicky.sk :wink:
9. sep 2011 o 14:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mizulienka joj tak to neviem iba od oka, ale kratucko mozno 20s :confused: , fakt neviem som to tiez iba skusala, ale predsa mascarpone je ine ako maslo, nemusi to fungovat
9. sep 2011 o 14:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@ikula2 nevážila som ale robila som 1 1/2 dávky a vyšlo mi z toho poschodová torta priemery 28 a 22 úplne v pohode..
9. sep 2011 o 14:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dm1 uz len teraz napady, ako ju vyuzit :slight_smile:

@ikula2 ved prave, len horsie, ze ja uz dalsie nemam, a tu u nas na dedine v obchode ani nemaju, tak neviem, co tam dam :confused: :confused: :confused:
9. sep 2011 o 14:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mizulienka nemate jednotu? Teraz bola akcia na mascarpone v jednote ale len v tych malych na dedinach.
9. sep 2011 o 14:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@matatara dakujeeem :slight_smile:
9. sep 2011 o 14:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@kiya presne ako pise @reruna na 100% tie za 4 eur nie su "prave" ale napodobeniny z ciny. A musim opat potvrdit co som uz pisala ze to je zatial jedina cinska pomocka ktora mne nevyhovuje a je podla mna naprd lebo ich mam mesiac aj s cestou a vcera sa mi zlomila uz druha kostica :angry: . Takze niekedy radsej drahsie ale aby mi vydrzalo :zipper_mouth:
9. sep 2011 o 14:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok