Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

zlatat
10. sep 2011

@petusko práveže ja nemám ani jeden odskúšaný recept - len čo som našla na nete, ale ani ho vyskúšať nemôžem, lebo mi Radko zo školy doniesol mrle a máme povinne diéru bez sladkého. Už vidím ako budem nadávať - a ešte 3d torta 😠 😠

anibas
10. sep 2011

@mizulienka pretože 1 torta z 10 je podľa mojich predstáv a ostatné torty musia byť "a lá hovadiny" - ako písala mrka: autá, vlaky, futbalky, postele, vane a pod. ja neznášam robiť chlapčenské torty a podľa obrázkov 😝 😝 😝
napr. toto autíčko bola len ozdoba na zakázku a malo 12 cm - Škoda Hillman podľa originálu - uááááá 😠 😠 😠

anibas
10. sep 2011

@petusko ve´d sú kráááásne 😵 😵

anibas
10. sep 2011

a ďakujem všetkým 🙂 🙂 🙂

petusko
10. sep 2011

@zlatat ja som robila podla tohto receptu, http://varecha.pravda.sk/recepty/sacherova-tort...
dala mi ho zakaznicka sama, ze je super. Mozno ked sa robi prava sacherka s polevou, tak ano, ale na potahovanie nic moc 😖 Chutovo bola ale super.
@mrka2 @anibas ojoooj dakujem, tolko chvaly si ani nezasluzim, robim len jednodcuhe veci, ziadne nadherne kvetinky ako vy 🙂
aj vsetkym ostatnym dakujem za like, velmi mile a povzbudzujuce ! 🙂 😵
@anibas tvoju tenisku si ukladam, mna take cosi caka asi na konci septembra 😉

yamahafazer
10. sep 2011

moje dnesne a mozem ist upratovat 😀
tu bielu chceli len takuto nic viac

kiya
10. sep 2011

no ahojte a moc sa nesmejte :D moja prva potahovana... MMF mi nevzalo viac ako 350 g cukru (malo 500 az 750) :D ostalo fuhe ale elasticke, nemohla som ho rozvalkat a potom uz ani obalit... isla som na to dobre, ale proste tie volany tam ostali... nevadi.. budem sa tvarit, ze su tam naschval a, ze som ich robila celu noc... psy su z praveho marcipanu 🙂 som myslela, ze z ten hmoty si ich pofarbim a vytvarujem krajsie, ale tot.. ostali taky inaksi 🙂 ale myslim, ze dcerka bude aj tak nadsena, nech je aka chce, hlavne, ze su tam psikovia 🙂

este raz dakujem vsetkym, ktore ste mi radili... korpus a krem je bozsky, len to oko sa moc nepotesi :D

mizulienka
10. sep 2011

dievcence, tak len tu pre vas jedno foto, nikde inde ho ani zverejnovat nebudem, normalne sa hanbim, ze som odovzdala taku nepodarenu tortu 😕 este ze idem na dovolenku, lebo som zanevrela na torty 😀 ☹

katy1979
10. sep 2011

@mizulienka a aka bola predstava ked nepodarena? z toho si nic nerob ja som tak tiez mala raz stiahnuty zaludok pri krstinovej torte

yamahafazer
10. sep 2011

@mizulienka a tebe co sa na nej nepaci ved sa ti nadherne podarila fakt krasna tak sa nestresuj a len ju pekne ukaz vsetkym a na vrchu tie gulicky co si dala aj stym suhlasili ked si ju prisly zobrat?

dajna11
10. sep 2011

@mizulienka ale ved je krásna...čo si robila tortu cukrárovi majstrovi?lebo ak nie,nemyslím že by nejaké nedostatky pobadali.....iné je ked ich vidíš ty,ale zasa to čo vidí autor,väčšinou nevidí ten zákazník....

lencza
10. sep 2011

přeji krásnou sobotu

tak jsem u nás u vietnamce narazila na ty levný udělátka, maj tam toho hafo.........tak jsem to nafotila, sice jen do mobilu, ale kdybyste některá něco chtěla, tak taky můžu nakoupit........až se dostanu k tomu to stáhnout z mobilu, tak hodím fotky......ale maj tam ty pístový kytičky, lístečky, lišty, raznice a i ty zdobící kleštičky

anibas
10. sep 2011

@kiya prekrásna a chutnučká - krásne farby aj zladenie 😵 😵 😵 😵

anibas
10. sep 2011

@mizulienka podarila sa presne ako na obrázku a poviem ti: pivonka by to vylepšila, áále keď nechceli 😀 😀

anibas
10. sep 2011

@lencza čakáme na foto pomôcok 😉 😉 😉 😉 😉

ikula2
10. sep 2011

@desmodka jej ta je vydarena uzasna 😵
@anibas ze 😲 😲 vavvvv uzasna, prosim ta ten podnos co mas je dost pevny? Lebo som ho uz obzerala. Inac klobuk dole pre tvojimi kvietkami.
@mrka2 krasa
@bianca tak skus urobit vacsi rozmer a bude nizsia, zmesti sa ti viac vyzdoby a aj sviecky a rozdel si ju na dve farebnymi potahovkami. Si si dala pavzu od pecenia koli zlej zakaznicke? AK sa mozem spytat.

ikula2
10. sep 2011

@lencza jej ty si zlata, neviem preco aj u nas take nie su 😠 , prosim ta a to mate trhy ci riadny obchod kde su aj handry na oblecenie?

ikula2
10. sep 2011

@mizulienka mizu chapem ta ja mam tiez tento tyzden nejaky zacarovany, ale ta torticka je krasna aj ked ja by som sla asi do smotanoveho odtienu, inac je bez chyby a ta masla ti vysla 😉 . si davala aj nejaky vzor na tu krajku?

ikula2
10. sep 2011

@yamahafazer krasna mne sa praveze taketo pacia ze cista a vodopad husty s kvietkami, krasa

ikula2
10. sep 2011

@dm1 macko pu je uzasny a ten tiger no zasa 😵

mrka2
10. sep 2011

@anibas 😀 😀 presne

mrka2
10. sep 2011

@mizulienka ved je nadherna!!!

lussy23
10. sep 2011

@mizulienka - kráááásna tortika.
@kiya -prvá? je úplne nádherná. bez jedinej chybičky.
@yamahafazer - úžasné
@anibas - dokonalé

lencza
10. sep 2011

tak hážu.........jsou tam jednotlivý věci a pak jsem vyfotila i ten stojan celej

@ikula2 ne to je v normálním kamenným obchodě, je to takovej malej market, má tam od potravin, přes oblečení a drogerii až k potřebám do kuchyně

lussy23
10. sep 2011

@monalisatko - krásna
@anibas - klobúk dole krásna
@desmodka - je nádhern áa zlatá
@mrka2 - krásne dielko

lussy23
10. sep 2011

@petusko @dadka212 @dm1 - nádherné dielka baby

zlatat
10. sep 2011

@petusko presne nad týmto receptom som uvažovala - takže vravíš, že podľa tohto radšej nie? Ja už som z toho na prášky, keby nešlo o moju dobrú kamošku, tak sa na to vybodnem.

zlatat
10. sep 2011

@mizulienka prečo, čo sa ti na nej nevydarilo? Na fotke nič nevidno, je krásna

yamahafazer
10. sep 2011

@lencza preco vsade v cechach predavaju taketo lacne pomocky a unas to nikde neni ☹
ste niktora na slovensku nic take nevidela predavat?

katy1979
10. sep 2011

@yamahafazer no zatial nikto nic nenasiel. vsak to taky isty vietnamec ako u nich a oni to maju my nie.