Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

alionuska
19. jan 2010

Cessy,veru ja som tu nebola dnes skoro vobec...neviem s tou gelovkou nemam skusenost...ja si myslim,ze sa nemas coho bat..moja,pridavaj,cervenu,zltu oranzovu,hnedu-alebo kakao a stale iba po trosickach,namoc si napriklad sparadlo do farby a tak si to tam pridavaj... a skusaj,kym nevznikne telova...prirovnavaj k svojej pokozke,alebo ako sa ti bude pozdavat.... neboj sa toho,ty si sikulka a zvladnes to!!!!verim ti!!!!!!!!!!! 😀 😀 😀

lenka.pav
19. jan 2010

ahojteeeeeeeee. kocky, potrebujem poradit. chystam sa na vikend piect tortu mamine k 50tke. chcem urobit akoby bonbonieru. z akej davky medovnikoveho cesta mam urobit ten poklop? dik 😉

lenka.pav
19. jan 2010

cessy, ja som robila prsia - teda ten potah farbenim MMF tou telovou od wiltonu, farba bola ako skutocna 😉

stalida
19. jan 2010

cessy, ja som telovu dosiahla tou telovou farbou-vola sa IVORY,plus som rozriedila kakao vo vodke a postupne som pridavala jedno aj druhe,ale len po troske
lenka,s medovnikovym cestom ti ja neporadim, ja som ho este v zivote nepiekla 🙂

lenka.pav
19. jan 2010

stalida 😀 , to ozaj ci si robis srandu? 😀 Ved podla fotiek tvojich torticiek si v peceni profik!

stalida
19. jan 2010

prisaham!!!! naozaj som medovnicky nikdy nepiekla, u nas ich takmer nikto neje, takze na Vianoce ich pecie len moja mamina v minimalnom mnozstve 🙂 Ale inac by to zaujimalo aj mna, pretoze nad takouto bonbonierou uz dlho rozmyslam. Inac myslela som, nedal by sa ten vrchnak nahradit tortovymi oplatkami plnenymi grilazou, alebo lekvarom? Asi ano,ze?
Inac dakujem Lenka za kompliment, ale ja peciem viac-menej len od septembra🙂
Teba som tiez zaregistrovala, ty mas tiez pekne torticky. Ty si nerobila nahodou niekedy tu ovecku?

cessy
19. jan 2010

alionuska uz som tak robila moju poslednu tortu prsia ale nezdala sa mi ta farba moc dobra....davala som ako pises..kakao, cervenu, zltu......a bojim sa aby som to nahodou nepokazila 😒

lenka asi ju teda aj ja skusim.....uz pri poslednych prsiach som jednu davku mliecneho marc. vyhodila, lebo som dala vela cervenej ☹

cessy
19. jan 2010

stalida a tu Ivory si kde kupila??na peceniehrou?? 😕

stalida
19. jan 2010

ano cessy, tam. Ale ju maju v hociktorom internet obchode-myslim cukrarskom 😀

lenka.pav
19. jan 2010

cessy, aj ja ju mam z peceniehrou.
stalida, ano, robila som tu ovecku 😀

lenka.pav
19. jan 2010

a podla mna by tie oplatky s grilazou mohli byt, len je s tym asi viac papracky ako iba s medovnikom 😅

stalida
19. jan 2010

Lenka a ako si jej tam nasadila tu hlavu? Si to tam zaistila aj palickami, ci nie? A na tele si aj vydkrojila nejaku cast na hlavu? Ja sa na tu ovecku chystam uz od Vianoc, ale stale vymislim nieco ine. Dost sa hrozim tych kudrliniek
🙂
Ale s grilazou nie je az taka velka praca, si myslim.

alionuska
20. jan 2010

Cessy a ty si coy, Ty vyhadzujes neporadene ferebne hmoty? To si mohla dat do mikrpotenoveho sacku a do mrazaku a keby si robila nieco ine,len to rozmrazis,spracujes a mozes to pouzit .... 😉

A stalida nemusis robit medovnik,v kauflande mavaju take platy-medove alebo dobosove...kludne pouzi tie...ani nie su moc drahe. 😉

Ja idem teraz piect,na nedelu truhlicu s pokladom..baby,drzte palce,lebo torta ma mat 6 kg a este ani moc neviem ako ju budem robit...ma to byt pootvorene...tak hadam sa mi podari...ahojte.
A pre mojho draheho k zajtrajsim narodeninam peciem Daffyho kacera na nafukovacke a na mori...to mu vybrala mala Alenka...tak som sa vcera hrala..idem to dokoncit,lebo normalne sa na to tesim... 😀 😀 😀

cessy
20. jan 2010

alionuska z toho mi vznikla taka hnusna farba, ze pouzit by som to veru nevedela, nevedela by som na co....naozaj taka sediva hnedo cervena, veelmi nepodarena farba.... 😝 😝 😝

alionuska
20. jan 2010

cessy aj taka sa da nafarbit este hubkou...mala by si vysledok bordovy! 😀 😀 😀

cessy
20. jan 2010

no to ma nenapadlo.......... ☹ .......hubkou sa da farbit aj tem mliecny??so susenym mliekom????

sofi07
20. jan 2010

lenka, ja ked som robila sperkovnicu, tak som tiez poklop robila z medvnikoveho cesta, z 200 g muky. ale alionuskin napad sa mi paci ovela viac!skvely napad, ali🙂 🙂 🙂

alionuska
20. jan 2010

cessy,jasne ze ano... ja uz mam Duffyho hotoveho...boze ta je pekna.... musim odfotit a hodim vam sem foto... 😀
Sofi,vies je to dobre,ulahcit si robotku...ja som tak robila sice len raz,pre sestru taku skrinku s pipikom.....ta skrinka bola z tych platov a potiahnuta MMF.

http://www.tortyodmamy.sk/?q=pre-dospelych/naro...
http://www.tortyodmamy.sk/?q=pre-dospelych/prek...

😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

lenka.pav
20. jan 2010

kocky, dakujem! ten napad s kupenim cesta je super, az na to, ze ani neviem, kde by som to tu kupila. asi to vyskusam z tych 200g muky. dik.

stalida, do telicka som vykrojila mierny zarez, do hlavy som pichla slamku a tak pripevnila na telo. drzalo to super. samozrejme ze som si pomohla aj s kremom 😉

lenka.pav
20. jan 2010

ahojte, poklop na bonbonieru mam hotovy. zajtra si urobim piskotu, viatok krem a v sobotu budem potahovat spodok. co vy na nu?
http://www.facebook.com/#/photo.php?pid=3052695...

evitkamalicka
21. jan 2010

ahoj kocky,
ja dnes zase ruzickujem o dusu, treba mi 100 a viac ruziciek na tu tortu na babkinu 90tku

evitkamalicka
21. jan 2010

leni poklop super 😉

cessy
21. jan 2010

fiha evitka......ja spravim 3 ruzicky a som znicena....vobec to neviem robit... a ty ides robit 100??????
nooo uz sa tesim na foto torticky

cessy
21. jan 2010

lenka aj mne sa paci poklop 😉

evitkamalicka
21. jan 2010

cessy snad tie ruzicky za tyzden po kusku urobim

klara_klara
21. jan 2010

caute baby je cera a hera to iste?

evitkamalicka
21. jan 2010

klara nie je....cera je stuzeny pokrmovy tuk a hera je margarin

klara_klara
21. jan 2010

jaj takze z cery nemozem robit plnku navrch torty vsak? a co palmarin, ale ten mam starsi a neviem najst datum spotreby ☹

evitkamalicka
21. jan 2010

palmarin mozes

cessy
21. jan 2010

klara daj klasicke 🙂 maslo