• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Marcipánové torty. Rady a postupy

19. januára 2017 
@mariann2 krásna, už som skúšala potiahnuť aj na podnos, ale neviem ako nato, aby to plynulo pokračovalo a nebolo to otlačené od žehličky.
14. sep 2011 o 21:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mizulienka ja nemam tiez problem s hrudkami,ale ja robim mramorovy a ten je jemnunky.
14. sep 2011 o 21:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mizulienka presne to mi napadlo. Ja keď som aj ten od Bohuša potierala maslo +cukor, odlamoval sa mi a robil mi guče. Keď mám nejaký krehký kakaový, ten je úplne s maslom hladunký. A musíš potierať maslo+korpus? Ja potieram už len maslo+cukor.
14. sep 2011 o 21:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@vlada111 asi musim...mne sa zda, ze cim viac peciem, tym horsie korpusy mi vychadzaju,neviem, cim to je....ked som zacinala, tak som aj nejako krajsie potahovala :stuck_out_tongue_closed_eyes: teraz musim hocikedy maskovat...niecim to bude, ale neviem za nic prist na to, co robim zle...mozno dlshei nechat zachladit alebo co :angry:
14. sep 2011 o 21:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lamps dakujem obriem to tam :slight_smile:
14. sep 2011 o 21:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dajna11 ááálebo: všetko staré torty
14. sep 2011 o 21:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (10)
@mrka2
@vlada111 a ake robite korpusy, napisete mi prosim recept?
ja som skusala robit z polohrubej muky, ale strasne sa mi rozpadavali, skoro somich nevedela prekrojit, to sa mi stalo pri tej svadobnej, ze mi korpus povolil zospodu.
14. sep 2011 o 21:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Baby vy ste koľko popísali :fearful: :fearful: :fearful: čítam a čítam a čítam a čítam
konečne motorka hotová - ukecala som kolegynku len na takú maličkú ležiacu 2D
14. sep 2011 o 21:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lussy23 dakujem, to sme mali pizza party, tak aj torta sa musela prisposobit :grinning:
@mrka2 dakujem nabuduce vyskusam robit podla teba :slight_smile:
@jakelina :grinning: nie minuly som mala veget celkom :grinning: :grinning: :grinning:
@cicimotinka zaujimave :slight_smile:
@reruna dakujem, som rada, ze sa ti paci, hoci ma kooooopec nedostatkov :slight_smile:
14. sep 2011 o 21:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@vlada111 Ďakujem, je to jednoduché - skrojíš vršok, vydlabeš, naplníš, prikryješ vrškom... nápad bol v časopise, len som si zmenila plnku podľa iného receptu... plnku robím z odkrojkov (2diely), hrozienka, lupienky mandlí, sušené slivky, strúhaná čokoláda (po 1 diely) zmiesim to nejakým likérom - čoko, vajčák... po naplnení 2čaj.lyž. rumu do každého jabĺčka... uložím na suchý plech, pečiem na 180 stupňov cca 40 min... vychladnúť a ozdobiť... :stuck_out_tongue_closed_eyes:
14. sep 2011 o 21:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@mizulienka korpus robím buď každý zvlášť - alebo 1x s pílkou režem :wink:
14. sep 2011 o 21:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mizulienka já používám pod potah většinou máslo s nutelou, dkyž je to změklé, tak se s tím krásně natírá korpus a pak to pěkně ztuhne před potáhnutím v ledničce
14. sep 2011 o 21:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@reruna Vďaka, dám džem, ten pôjde aj pod plnku :dizzy_face:
14. sep 2011 o 21:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mizulienka ja robím z hladkej kakaový - to je ten na lyžice. Ale napr. na tej gaštanovej je jemnunký čoko korpus.
14. sep 2011 o 21:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@anibas foto foto foto :grinning:
@mizulienka no mramorovy,len malokedy mramorujem, robim vacsinou len tmave alebo svetle,nechce sa mi s tym piplat. som taky lenoch no... tu mas napriklad recept http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=35652
14. sep 2011 o 21:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@vlada111
@mrka2
@anibas dakujem dievcence :slight_smile:
14. sep 2011 o 22:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mizulienka no mať rovnú tortu pod poťah je fakt makačina. ja sa teda s tým riadne musím vyhrať, aby to bolo tip top. Po upečení ho položím vrchom na dosku, aby sa vyrovnal. Režem pilkou a už pri potieraní si sledujeme v jedntl. poschodiach, či mám plnku rovno natretú. Potom položím na plnku piškótu a väščinou mi niekde kraje klesajú, tak ešte lýzatkom tam dopĺňam plnku, aby bola torta v rovine a negulatila sa na krajoch. No a pri potierení povrchu nanášam veľkú vrstvu krému a ten potom stiahnem a zapchajú sa tým všetky diery a dorovnám.
14. sep 2011 o 22:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dajna11 aj u nas sa realizuje pri autach muzik :slight_smile:
@lusil2005 ty si sa nejako rozsupla, ja som tento mesiac tiez riadne investovala :-P tak sa uz krotim :slight_smile:
@mizulienka ja mam lano na tej pizzovej torte a je to super vecicka :slight_smile:
@vlada111 velmi pekne dakujem ale ako vravim, len sa ucim drotikovat :slight_smile:
@mrka2 ozaj a vyrezavas riadnym nozom? :unamused:
14. sep 2011 o 22:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@vlada111 Vladi dakujem, si poklad, ze si mi to tak pdrobne rozpisala :slight_smile: musim sa aj ja takto odsledovat, urcite na nieco pridem :stuck_out_tongue_closed_eyes:
14. sep 2011 o 22:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@bzucinka2 ano, mam taky maly z 5 dielnej sady z Ikey a islo to celkom dobre
Holky poraďte mi prosím, jak se dělá zip??? Jenom se to rýhuje kosticí?? Nebo je na to nějaká vychytávka?? Děkuju
@mizulienka ja asi tiez vyskusam maslo s korpusom, lebo tiez mam niekedy pocit, ze je to katastrofa :frowning2:
@mizulienka ja robim vacsinou ten mramorovy :slight_smile:
14. sep 2011 o 22:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jakelina ja som citala, ze sa normalne otlaci o normalny zips :fearful: vyskusaj :slight_smile:
14. sep 2011 o 22:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@bzucinka2
@mrka2 a ten mramorový korpus robíte z hladkej múky?lebo nedávno tu bol jeden iný recept a tam bola polohrubá,že ktorá múka je vlastne lepšia,aby sa to nemrvilo :slight_smile:
14. sep 2011 o 22:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mizulienka prídeš určite tak ako ja :wink:
14. sep 2011 o 22:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lucula73 ja robim z hladkej. ale robila som aj z polohrubky,ked som zistila,ze nemam hladku a tiez v pohode. ale z hladkej je asi lepsi.
14. sep 2011 o 22:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mrka2 dík moc,tak skúsim najbližšie hladkú,lebo sa mi munule strašne drobil,neviem či to bolo múkou,tak ma napadlo... :slight_smile:
14. sep 2011 o 22:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mizulienka tak to bych musela jít ještě nějaký koupit, žádný nepřišitý doma nemám :grinning: :grinning:
14. sep 2011 o 22:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lucula73 skus, mne sa pekne da rozkrojit z hladkej. a vcera som skusala prvykrat pilku,tak to je parada. taky rovny korpus som v zivote nemala :slight_smile:
14. sep 2011 o 22:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@bzucinka2 a ty jsi dělala jak ten zip na tu tašku???
14. sep 2011 o 22:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok