Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

vlada111
15. sep 2011

@desmodka krásna tortička, pekne vypiplaná 😉

jakelina
15. sep 2011

@vlada111 ne zip jsem jenom narýhovala. Děkuju.

kaja73
15. sep 2011

@dajna11 synator je z torty uplne uneseny-vraj-aj take sa da spravit? A to ako??? 🙂
A spekluje na aky konkretny druh sa to podoba-vraj mix dakych 3 tankov 😀

reruna
15. sep 2011

@jakelina krásná a vše nej k svátku 🙂 to je normální kuatý korpus přeřezaný na půl a postavený k sobě? ten zip vypadá suprově
@dajna11 parádní tank!
@desmodka no jo někdy se nedaří, ale drot vypadá úplně nádherný, piplačka 🙂
@yamahafazer náhodou krásná a určitě dobrá, nikomu neříkej, jaká byla představa a uvidíš, jak budou chválit 🙂
@mrka2 tak mašinka podle toho videa už je hotová, poobědě oba kluci spali, tak jsem to za tu hodinu zvládla, moc jsem se s tím nepárala tentokrát, a pak jsem ještě měla chvíli, tak jsem udělala i vagonky
Bude se k sobě hodit kaštanový krém - ten s tou zakysanou smetanou a falešný pařížský? Přemýšlím, že bych to zkombinovala

jakelina
15. sep 2011

@reruna ano je to kulatý korpus a krém jsem dělala z kaštanového pyré. Sehnala jsem tady v Lidlu.

reruna
15. sep 2011

@jakelina dělala jsi ten krém s tou zakysanou smetanou nebo ten s tou práškovou šlehačkou?

lussy23
15. sep 2011

@cicimotinka - krásne jablčka @pipka - krásna tortička, @peroli - krásna @anibas - krásne jendotky @dajna11 - waw ako naozajstný @pristela -waw úžasné torty! Tie kvyty sú ako živé. A ten mobil, WAW! @ivkaivka - nádhera @daducha - prekrásne, a ten tweety . krásne @tortelinka - nádherná @gagarinka - jej to je milé @yamahafazer - krásne @desmodka - parádna tortička, krásne postavičky @jakelina - nádherná tortička

lussy23
15. sep 2011

@mariann2 - krásnučká

pipka
15. sep 2011

@dajna11 perfektnyyyy je tank...uuuplne dokonaly 😎 😎 😎

yamahafazer
15. sep 2011

baby ja som uplne hotova mna tak bolia krize ,ze ja neviem ako dorobim torty a hlavne na buduci tyzden tam toho mam strasne moc ☹ vas nebolia krize ked valkate hmotu?

vlada111
15. sep 2011

@yamahafazer daj na tú poťahovku stuhu a je to ok. Mne sa zdá tá želatína iba trošku mútna, ale inak nemusíš byť z nej taká nešťastná, vyzerá naozaj sviežo a chutne 😉

vlada111
15. sep 2011

@jakelina aha to je guľatý postavený na zrezanej hrane?

jakelina
15. sep 2011

@vlada111 podle tohoto postupu.http://forum.dortomanie.cz/viewtopic.php?f=333&t=25050

yamahafazer
15. sep 2011

@vlada111 oni su ju hned brali ako som ju dorobila to chcela svagrina taku ovocnu,ale ja som prvy krat robila takuto aj zo zelatinou a moc sa mi to nelubi

jakelina
15. sep 2011

@reruna já jsem dala normální živočišnou šlehačku, trošku cukru, ztužovač a to pyré. Je výborný.

jakelina
15. sep 2011

@yamahafazer mě bolí celý člověk, nejenom záda. 😀 😒

reruna
15. sep 2011

@jakelina aha, já dělala ten s máslem a zakysanou smetanou , tak možná vyzkouším ten šlehačkový

vlada111
15. sep 2011

@jakelina nie som tam registrovaná, tak mi to nejde ☹

vlada111
15. sep 2011

@yamahafazer chceli tak majú 😉

jakelina
15. sep 2011

@vlada111 aha, tak z kulatého korpusu odkrojíš dva protilehlé kousky a ty pak položíš nahoru na ten okrojený korpus. Seřežeš ještě do rovna i vrch, aby to připomínalo tašku. Trošku to ořežeš do požadovaného tvaru a ty odkrojky jsem použila na pomazání.

lusil2005
15. sep 2011

juj zienky mne tu niekto daval taky super postup na 3D Mater (bourak) auticko... ale neviem to nikde naaaajst! ☹ priznajte sa, kto to bol? 😀

yamahafazer
15. sep 2011

moja dorobena len tak jedoducho lebo nemam sil co ma tie krize tak bolia ☹ a este mi aj dosla zlata farba v spreji tak je to take malirovane ta krajka a skusala som tu PDT moc sa mi nepaci strasne tazko sa vala mojim krizom teda dala zabrat ostavam pri smartflexe

vlada111
15. sep 2011

@yamahafazer @dm1 mám kamošku zubárku čo robí so silikónom a chceli by sme urobiť takúto krajku. Myslíte, že by sa to dalo urobiť z tých gumových dečiek?
Pekná tortička 🙂

lusil2005
15. sep 2011

zienky? ked vam niekto napise ze vnutro torty chce dobosove, tak davate pod cokoplnku aj dzem? 😕

vlada111
15. sep 2011

@lusil2005 na dobošku určo nie 😉

mrka2
15. sep 2011

@reruna ja ti neviem povedat, tuto plnku gastanovu som ja nerobila, robila som inu. ale asi ano, moze to byt fajne. ptom hod foto. 🙂

lusil2005
15. sep 2011

@vlada111 ale ja neviem ako sa robi doboska 😅 urobila som normal mramorovy korpus, rozrezala na tensie platy ako inokedy (prisla mi pilka - to je jakaaa dobra vec!) a naplnila cokoladovou plnkou... moze to tak byt? 😕 robila som tu s vajickami slahanu nad parou...

bianca
15. sep 2011

@lusil2005 a pilka fakt dobra?Aku mas?

katulkaaaaaa
15. sep 2011

ahojte mam za sebou tri torty,este mam pred sebou styri....myslim ze prvy a posledny krat som si toho nabrala naraz tak vela 😒 toto je prva na svadbu,kniha vazi 4,5kg