Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

zuba
17. sep 2011

@dajna11 v T-fornaxe majú aj 1kg balenia PDT a iných hmôt, nie len tie 5 Kg
http://www.peceniehrou.sk/sk/produkty/potahovac...

peroli
17. sep 2011

@dajna11 já si dala tlačenku 😀 😀

pipka
17. sep 2011

dakujeeem za vsetky "lajky" moooc sa tesim...hned ma to nakoplo a mam chut piect dalej 😀 😀 😀
uz tu s mm spekulujeme, ze kto ma najblizsie sviatok 😅 ..a on hned ze JA 😀 😀 😀
tak mu musim daku torticku vyspekulovat 😎

dadka212
17. sep 2011

@vlada111 ja som zistila, že sa mi klieštikuje dobre, keď nahrniem viac hmoty na okraj, že je to tam také tučné, vtedy to ide krásne, keď je torta moc hladká a našponovaná hore na okraji tak len šúcham kliešťami a nič neklieštikuje len to robí také škaredé šmuhy....

dajna11
17. sep 2011

@zuba jemine to je super.....to som si nikdy nevšimla.....automaticky som si kupovala smartflex...asi to nemaju nejako dlho či? no ak zajztra budu mať všetko tak neviem čo vyberiem....baby vám sa s ktorou dobre robí?že by bola super aj na poťah a na model?

dajna11
17. sep 2011

@peroli dobrú chuť: 😀

zuba
17. sep 2011

@dajna11 a to majú prísť oni na to vaše stretko?
No a mňa na to upozornila dm1, ja som si to tiež nevšimla 😉

dajna11
17. sep 2011

@zuba no vraj tam budu predávať,tak som rada že ušetrím postovné....ale teraz neviem čo si mám kupiť...ja by som najradšej vyskušala všeličo....ale s čím sa dobre modeluje?nelepí sa?a poťahuje?nemám skusenosť s RDI,PDT a PDTSa ešte je tam nejaký že biely roll decor icing

zuba
17. sep 2011

@dajna11 No to ja moc neporadím, ja som skúsila iba K2 a PDT a teda K2 hrúza na modelovanie, PDT bolo lepšie, ale tú špeciálku si celkom chvália - ale určite ti niekto iný poradí, lebo ja som robila zatiaľ len 2 torty 😉

zdenallicka
17. sep 2011

@yamahafazer To mě dnes tak napadlo..🙂 Je to tak půlcentimetrová tloušťka marcipánu, vykrojené a zapichnuté na drátkách.. 🙂

dajna11
17. sep 2011

@zuba K2 už nekupujem,je to mäkké,topí sa v teple......hrúza.WI je super,len drahší trošku.....flower je supwer skvelý...na kvietky,modelovanie je sper.ale na poťahovanie by som niečo chcela.....lacnejšie.

zuba
17. sep 2011

@dajna11 no tak na poťahovanie ti bude to PDT super a tú K2 som kúpil ako prvú ale ako som ju doma farbil atak som zistila, že z toho nič nevymodelujem, tak som kúpila aj PDT a to bolo teda lepšie

dajna11
17. sep 2011

@zuba no lebo ked pozerám ponuku láka ma skusiť nové,ktoré nepoznám....len aby som nebanovala.

peroli
17. sep 2011

@vlada111 ten recept mám ještě z cukrárny kde je všechno na deka (ale v závorkách to máš upravený) 😉
ale jestli máš digitální váhu tak je to plus 😉

FLORIDA DORT

KORPUS:
8 dkg cukru krupice
11 dkg hladké mouky
4 lžíce oleje
12 dkg vajec (cca 3 ks)
vanilkový cukr
pár kapek citronové šťávy (nemusí být)
trošku teplé vody

KRÉM:
4 dkg cukru krupice
5 lžic mléka
12 dkg vody (cca 120 ml)
2 dkg vanilkového pudinku
1 žloutek
vanilkový cukr
5 dkg másla

ŠLEHAČKA:
1 kelímek smetany ke šlehání
1 ztužovač
2 lžíce cukru moučka

DOHOTOVENÍ:
meruňkový kompot
čokoláda na vaření nebo hořká na hrubo nastrouhaná

Žloutky vyšleháme s cukrem, vanilk.cukrem, citr.šťávou a 3 lžícemi teplé vody do pěny. Opatrně vmícháme přesátou mouku a sníh a nakonec olej. Pečeme dozlatova v dortové formě vyložené pečícím papírem pár minut na +-200´C.
Smícháme vodu a mléko. 2/3 dáme s cukrem a vanilk.cukrem vařit. Až to bublá nalijeme 1/3 mléka smíchaného s pudinkem a vaříme do zhoustnutí, chvíli před odstavením vmícháme žloutek a ještě chvilinku povaříme. Do vychladlého pudinku zašleháme máslo.
Smetanu, cukr a ztužovač vyšleháme do tuha.
Na korpus rozložíme okapané meruňky, potřeme krémem, šlehačkou a celý povrch postrouháme nahrubo čokoládou.

Je to vážně STRAŠNĚ!! dobrý a takový lehoučký, vhodný i pro děti... Meruňky se dají nahradit samozřejmě i jiným ovocem ale pak už to není ono... Kamarádka to dělala už několikrát, jednou vyzkoušela i broskve, jindy zase jahody (všechno kompotovaný) a říkala že meruňky jsou opravdu ty nej!!!

zdenallicka
17. sep 2011

@mariann2

Vařený ořechový krém:
300ml šlehačky
1 vrchovatá lžíce polohrubé mouky (dávám dvě)
350g cukru krupice (dávám míň)
250g ořechy mleté
4 žloutky
50g 100% tuku

Svařit šlehačku s osatními surovinami na hustou kaši (rozmíchám ve studené šlehačce žloutky, cukr a mouku, pak přidám ořechy a tuk), po vychladnutí zašlehat 500g másla.
Je výborný a hodí se i pod potah..🙂

adrianai
17. sep 2011

moje dnešné výtvory - ovocná pre svokričku a mc queen pre kamošku na zajtra - ten zadný kaktus som už opravila, ale už nestihla odfotiť (aj tak už je tma) 😝

vinka
17. sep 2011

Ahojte baby.Nemáte niektorá recept na lohengrín?Môj muž dostal chuť na neho.A ja nedokážem ho vygoogliť.Niet na nete recept na neho. 😠

vinka
17. sep 2011

Ináč moje posledné torty

lencza
17. sep 2011

děkuju všem za "lajky".............dort byl moc dobrý, nezbylo z něj skoro nic
dávala jsem šlehačkovo-jogurtový krém s mraženým lesním ovocem a korpus s mandlemi a mandlovým aroma a musím říct, že to nemělo chybu........nejvíc nadšenej byl synovec, ten si i přidal 🙂 🙂 🙂

maca77
17. sep 2011

ahojte
tak ja pridávam víkendové tortičky 🙂

tica
17. sep 2011

ahojte baby neviem kde mám začať som tu veľmi dlho nebola len tak som tu prišla nakuknuť ale to ako vždy že nič nové pod slnkom ... chcem sa vas spýtať či to aj vám sa tak nedarí ako mne v poslednej dobe? vobec niesom spokojna so svojimi tortami možno som sa ich presítila ... síce nepečeiem dlho nieje tomu ani rok ale už ma to aj niejako prechádza ten ošial ... 😅 a keď sa tak pozeram na tie vaše výtvory tak vám len ticho závidim ako vam to superne ide 😵
neviem pochopiť jednemu ako take krásne rovne tortičky viete dostať mne sa to vobec nedarí potiahnem vyhladím žehličkov ale potom mi poťah navlhne a už vyžehľovať nemožem lebo potom sa to všade krči alebo trhá neviete kde robím chybu?
inak pridávam moje torty neviem čo som naposledy pridávala tak ak som tu niejaku už hodila skor tak sa ospravedlňujem

maca77
17. sep 2011

@tica a čím poťahuješ?

vlada111
17. sep 2011

@dadka212 no tak to už vôbec neviem ako ☹

tica
17. sep 2011

@maca77 s mmf

vlada111
17. sep 2011

@vinka to je čo?

maca77
17. sep 2011

@tica aj ja 😉 a neskúšala si dať pod mmf len vymiešané maslo s práškovým cukrom?

tica
17. sep 2011

@maca77 nie ešte som čiste maslo s cukrom nedávala a tebe to nevlhne?

tica
17. sep 2011

@maca77 jej inak som si teraz všimla že si zo snv super aj ja bývam neďaleko :D

vlada111
17. sep 2011

@tica dotiahnuté detailami ich máš krásne. Keď pozerám zdá sa mi, že máš asi natenko vyvaľkaný poťah, mne tak MM nikdy nerysoval každý hrbolček na torte.

jakelina
17. sep 2011

@tica já mám MMF úplně jiné na pohled než ty, mně se vůbec neleskne a když ho vyžehlím, tak zůstane rovný. Možná máš moc na tenko vyválený, nemůže to být tím???