Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

henikav1
23. jan 2010

junovka, este ma napadlo, pozeraj datumy, alionuska mi ho poslala nejako koncom septembra, zaciatkom oktobra, lebo som ho piekla okoko 10/10/2009

henikav1
23. jan 2010

NADSTAVOVANY PISKOT.
(od Alionusky)
10 bielkov
150g kryst.cukru
2 vanilky
10 zltkov
250g praskov.cukru
500g hladkej muky
1 prasok do peciva
10lyzic horucej vody.

bielky+kryst.cukor+vanilky-vymiesat
Zltky+prask.cukor+voda-vyslahat
Pridat polovicu muky a na striedacku pridavat pridavat bielky+muku.

Vystaci na dve 23cm tortove formy,alebo na jednu 34cm.

anibas
23. jan 2010

Ak možem pridať tip na piškotu:

koľko vajíčka toľko lyžíc:
napr. podľa veľkosti plechu tak obdlžnik: hrubé asi do 1 cm
4 bielka vyšľahať
4 lyž. kryš. cukru
4 žltka
4 lyžice polohr. múky
toršku pr.d.pečiva a upiecť

junovka
23. jan 2010

presne taketo nieco som myslela 🙂 😉

lenka.pav
23. jan 2010

hlasim: bonboniera hotova. Uz davno som sa tak pri torte nejedovala. nic sa mi nedarilo. to preto, ze je prva pre mamu a rovno na 50tku 😠 ☹ . ved pozrite.
PS: jasnacka, ze nedokonalosti som neodfotila 😀
http://www.facebook.com/album.php?aid=2013312&i...

henikav1
23. jan 2010

lenka, neverim ze su tam nedokonalosti, je prenadherna
aj ty si vyucena cukrarka, vsak??

lenka.pav
23. jan 2010

heni, co si. ja som zdravotna sestra - osetrovatelka 😀 😀 😀 😀 . ale potesilo ma to 😉

henikav1
23. jan 2010

anibas, u nas sa vola tato piskota 4/4 cize styry stvrtky v doslovnom preklade 😀

lenka, velmi si sikovna

marfic
23. jan 2010

ďakujem za rady, dnes som trošku skúšala, ale nakoniec som autíčko zavrhla, našla som fotopostup na Pata a Mata, tak hlavy a telo mám spravené, teraz to tvrdne a zajtra pokračujem ... babračka, ale ide to zatiaľ dobre

lenka, nádherná je tá bonboniéra, úplne ako skutočná, si veľmi šikovná 🙂

sofi07
24. jan 2010

lenka, mas ju krasnu, mama iste ziadnu nedokonalost nevidela 😉

marfic
24. jan 2010

vložila som Pata a Mata, ešte nie sú dokončení, čo myslíte, podobajú sa aspoň trochu? mne sa zdá, že by to mohlo byť aj lepšie ☹

lenka.pav
24. jan 2010

marfic, podla mna nemaju chybu 😵 , aj moj muz povedal, ze sa podobaju 😉

marfic
24. jan 2010

lenka, Ď, ešte ich musím dokončiť, ale musí to stvrdnúť..tie oči mi nejak nejdú, lepšie by boli namaľované fixkou asi

stalida
25. jan 2010

caute kocky, posielam Vam link na najnovsiu tortu:
http://www.tortyodmamy.sk/?q=ostane-torty-pre-d...

Nestiham Vas docitat, snad vecer sa k tomu dostanem, Leni, ta bonboniera je ozaj super, opakovane som si ju prezerala 🙂
marfic-pat a mat si zlatucki 🙂

viki70
25. jan 2010

🙂 baby,pomôžte mi s problémom,hľadám dobrú cukrárku ktorá by mi poradila akozrôznich fariem cukrárenského farbiva namiešať sýto,tmavo modrú,ked použijem klasickú modrú a dám málo je to slabo modré a ked dám viac je to riedké,tak poradíte mi? vopred dakujem.

henikav1
25. jan 2010

viki, zalezi aj od toho, na co to chces, ak na potah, alebo nieco vacsie, tak by som nefarbila celu hmotu, ale by som ju namalovala priamo farbou len na povrchu. A ak celu, neskusala si praskovu farbu?

llumka
25. jan 2010

Ahojte uz dlhsiu dobu vas citam, tiez peciem torty zatial som robila 5 toriet 🙂
ak chcete kuknite http://www.tortyodmamy.sk/?q=user/8828/images
rada vas citam,kukam mate uzasne torticky,som zaciatocnicka este vela veci musim naucit

henikav1
25. jan 2010

takto len povrchovo som farbila tuto tortu
http://www.tortyodmamy.sk/?q=sportove/dress-fc-...
nechcela som decka napchat priliz velkym mnozstvom farbiv, podla mna toho bolo aj tak dost, mali modre a cervene jazyky 😀

henikav1
25. jan 2010

ilumka, si velmi sikovna zaciatocnicka, krasne toticky

cessy
25. jan 2010

ahojte...
viky ak das vela farby do hmoty, tak sa moze stat ze sa ti bude rozpadat

viki70
25. jan 2010

dík za rady,ale tú modrú by som chcela na ružičky a pod. a mám chuť vyskúšať tie cukríky tak mi držte palce

viki70
25. jan 2010

🙂 po tej práškovej sa melí ked dám viac a po tej tekutej redne, ale vraj existuje geľová farba veľmi kvalitná ale drahá ešte keby som vedela kde ju kúpiť.

evitkamalicka
25. jan 2010

viki ja pouzivam len gelove farby a nie su az take drahe, dlho vydrzia....daju sa objednat na peceniehrou.sk

alex21
25. jan 2010

Ahojte kocky 😉
Nemam vela casu, prisla som vam len ukazat svoj posledny vytvor.
http://picasaweb.google.sk/anemethova/Torty#543...

lenka.pav
25. jan 2010

alex, velmi pekne! a podla mna sa to na psa podoba 😀 . a ta buda je ako naozajstna!

sylvia75
25. jan 2010

Ahojte.Robila som prvý krát Barbie tortu,nie je dokonalá,ale mne sa páči(foto v albume).Chcem sa spýtať,keď mi uschol marcipán tak sa trhal vidno na druhej foto(barbie zo zadu) ,hlavne spoje,kde som spravila chybu?Ďakujem.Marcipán je robený z cukríkov.

alionuska
26. jan 2010

Ahoj kocky...poptm si vas precitam,len vam rychlo hodim nove fotecky mojich torticiek...ahoj zatim....

evitkamalicka
26. jan 2010

ali krasna 🙂