• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Marcipánové torty. Rady a postupy

@maca77 no ja neviem, mozno mam blbe sito, mne to tak uplne na jemnunko nepreoseje.a to pouzivam len Povazsky. :confounded: no ale ta obdivujem,ze pri troch detickach sa ti chce este robit MMF, ja som v tomto totalne leniva :stuck_out_tongue_closed_eyes:
18. sep 2011 o 10:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lusil2005 dakujem,urcite vyskusam
18. sep 2011 o 10:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Hojte kocky.Tak tu je ta moja konecne oneskorene vyexpadovana.Potrapila ma aj jaj
18. sep 2011 o 11:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (35)
@vlada111 myslíš lohengrín?Zákusok.
18. sep 2011 o 11:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@bianca krásná a jaký tunel, super :wink:
18. sep 2011 o 11:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@bianca ta sa ti krasne podarila ako si robila ten tunel a stromy?krasne :dizzy_face:
18. sep 2011 o 11:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jakelina @yamahafazer diky baby.Tunel s tort.oplatky.3 drotiky medzi dve vrstvy ale aj tak sa podrbkal.Stromy ja stale striham.Male noznicky a do kriza.
18. sep 2011 o 11:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@bianca a tie stromy mas iba cisto z hmoty?lebo ja som napriklad obalila oplatku ako kmen a konare boli sparadla olepene lebo inak sa na stromy minie vela hmoty
18. sep 2011 o 12:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte :slight_smile: mozem Vas poprosit o radu?
ako sa prevaza poschodova svadobna torta? v kufri auta, v krabici, ako?? na vikend mam svoju prvu poschodovu a netusim, ako a kde ju zakaznicke nalozim :sweat_smile:
dakujem :slight_smile:
18. sep 2011 o 12:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@adrianai - krásnučké @ikula2 -krásne tortičky @bianca - krásnučká @steva - nádherné @njonja - krásna @mrka2 - milá , krásna tortička @bianca - parádne @tica - krásne dielka @vinka - krásne @maca77 - nádhera
18. sep 2011 o 12:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zuzana124 zuzi prosim ta ako robis tie minitorticky?maffinky?mas nejaky recept overeny?a ako ich potahujes?dakujem
18. sep 2011 o 12:55  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@bianca jej krasna a tie stromceky si ako robila?
18. sep 2011 o 13:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@meinkonka ja davam zakaznikom krabicu a do nej dam protismykovu podlozku a aj pod krabicu, ak je v kufri. Zalezi ako dlho maju s nou cestovat. Alebo idu dvaja ked je svadobna a jeden drzi :wink:
18. sep 2011 o 13:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
baby tak žiadna nemá recept na lohengrín?Poznáte ten zákusok? :confused:
18. sep 2011 o 13:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@vinka vôbec nepoznám
18. sep 2011 o 13:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@vinka taky neznám. :unamused:
18. sep 2011 o 13:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@katulkaaaaaa Tie muffinky som robila tak že do plechu na muffiny som naukladala košíky vhodné do rúry a potom som dala do nich cesto. Robila som ich podľa tohto receptu. Na 70ks muffin som robila zo 4 dávok :slight_smile:

POTREBUJEME (na cca 18ks)
4 vajcia
štipku soli
125g hnedého trstinového cukru (ja dávam obyčajný kryštálový)
125g čokolády na varenie
125g masla
2 vanilkové cukry
250g polohrubej múky
1 prášok do pečiva
1 PL vanilkového pudingového prášku
4 PL mlieka
papierové košíky

POSTUP:
1. Žĺtky oddelíme od bielkov. Z bielkov, štipky soli a trochy cukru vyšľaháme tuhý sneh. Čokoládu nasekáme nadrobno.
2. Do misky vložíme na menšie kúsky nakrájané zmäknuté maslo. Pridáme zvyšný cukor, vanilkové cukry a žĺtky. Vyšľaháme ich na hladký krém.
3. Polohrubú múku premiešame s práškom do pečiva a pudingovým práškom. Do žĺtkového krému pridávame múčnu zmes a prilievame vlažné mlieko.
4. Vypracujeme hladké cesto, do ktorého vmiešame nasekanú čokoládu. Do cesta ešte zapracujeme sneh.
5. Košíky na muffiny naplníme zhruba do 2/3 cestom, nie doplna lebo dosť vyrastú, ja som dávala zhruba jednu veľkú lyžicu). Vložíme do rúry vyhriatej na 170°C. Muffiny pečieme asi 30 minút dozlata.

Zdobila som ich tak že som si z bieleho marcipánu povykrajovala tie krúžka, muffin som potrela zbytkovým krémom a na to som len dala ten krúžok marcipánu, trochu rukou dotvarovala a potom som už len nalepila srdiečka :slight_smile: Ja zvyknem do týchto muffin dávať ešte napr. jahody, sú potom také šťavnatejšie :slight_smile:
18. sep 2011 o 13:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@vinka ja o takomto zákusku počujem prvý krát :slight_smile:
18. sep 2011 o 13:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@vinka

http://www.melody.sk/text/nase_produkty/zakusky_9.html

Je to netypicky veternik, ale ako sa robi (?) Len je cokolada na boku a nie hore...
18. sep 2011 o 13:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@anjelicek26 no ale ved ani recept tam nieje.Tú fotku som videla len neviem ako ta to
18. sep 2011 o 14:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@vinka no a aký to je? Ešte som to nepočula :dizzy_face:
18. sep 2011 o 14:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dajna11 ja to isté, mám potom nadspotrebu :grinning:
18. sep 2011 o 15:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@bianca vidieť, že to bola piplačka, peknunká je :wink:
18. sep 2011 o 15:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@meinkonka spolujazdcovi na kolenách je záruka
18. sep 2011 o 15:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
prave som dorobila 9 minitorticiek spolu vaha 2kg...baby katastrofa :frowning2: akoze takto som sa nenarobila ani s tortami,je to uplne nemozne na foto vyzera akoze docela ok ale inak som nestastna...myslim ze prvy a posledny krat :angry: mozno keby som mala tuhy krem ale oni chceli traseny s mandarinkami...a aj ta torta vyzera ako vytrasena :grinning:
18. sep 2011 o 15:16  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
zabudla som foto
18. sep 2011 o 15:17  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (21)
@zuzana124 zuzanka dakujem urcite vyskusam:slight_smile:
18. sep 2011 o 15:18  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@katulkaaaaaa jsou krásné, ale musí to být piplačka :stuck_out_tongue_closed_eyes:
18. sep 2011 o 15:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@katulkaaaaaa tak toto by sa mi nechcelo. A keď si predstavím koľko krát by som musela začínať :grinning: Ale peknunké sú :wink:
18. sep 2011 o 15:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahoj alionuska...ja som robila prvy krat tento typ toriet a prave s marschmallow cukrikov od jojo...skoda,ze som si tvoje rady neprecitala skôr...cesto sa mi nenormalne lepilo...a pokial som to natiahla na tortu,zvysok mi stvrdol a ledva som spravila ozdoby... :frowning2: ...ja mam takyto recept...dva baliky cukrikov,2PL vody,1ML citrondeka v prasku,rumova aroma a kusom cery...do roztopeneho pridat 400g cukru a potom este 200g....Tieto cukriky nenavidim,ale nejakym zazrakom mi tento fondan chutil...a kazdemu,hlavne detom....A este otazka...ako spravim viac farieb z jednej davky cukrikov....farbivo môzem pridat aj do uz vypracovaneho cesta?keby chcem tri farby...alebo musim nanovo roztapat s inou farbou...??dik za odpoved...
18. sep 2011 o 15:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok