Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mrka2
18. sep 2011

@maca77 no ja neviem, mozno mam blbe sito, mne to tak uplne na jemnunko nepreoseje.a to pouzivam len Povazsky. 😖 no ale ta obdivujem,ze pri troch detickach sa ti chce este robit MMF, ja som v tomto totalne leniva 😝

steva
18. sep 2011

@lusil2005 dakujem,urcite vyskusam

bianca
18. sep 2011

Hojte kocky.Tak tu je ta moja konecne oneskorene vyexpadovana.Potrapila ma aj jaj

vinka
18. sep 2011

@vlada111 myslíš lohengrín?Zákusok.

jakelina
18. sep 2011

@bianca krásná a jaký tunel, super 😉

yamahafazer
18. sep 2011

@bianca ta sa ti krasne podarila ako si robila ten tunel a stromy?krasne 😵

bianca
18. sep 2011

@jakelina @yamahafazer diky baby.Tunel s tort.oplatky.3 drotiky medzi dve vrstvy ale aj tak sa podrbkal.Stromy ja stale striham.Male noznicky a do kriza.

yamahafazer
18. sep 2011

@bianca a tie stromy mas iba cisto z hmoty?lebo ja som napriklad obalila oplatku ako kmen a konare boli sparadla olepene lebo inak sa na stromy minie vela hmoty

meinkonka
18. sep 2011

ahojte 🙂 mozem Vas poprosit o radu?
ako sa prevaza poschodova svadobna torta? v kufri auta, v krabici, ako?? na vikend mam svoju prvu poschodovu a netusim, ako a kde ju zakaznicke nalozim 😅
dakujem 🙂

lussy23
18. sep 2011

@adrianai - krásnučké @ikula2 -krásne tortičky @bianca - krásnučká @steva - nádherné @njonja - krásna @mrka2 - milá , krásna tortička @bianca - parádne @tica - krásne dielka @vinka - krásne @maca77 - nádhera

katulkaaaaaa
18. sep 2011

@zuzana124 zuzi prosim ta ako robis tie minitorticky?maffinky?mas nejaky recept overeny?a ako ich potahujes?dakujem

ikula2
18. sep 2011

@bianca jej krasna a tie stromceky si ako robila?

ikula2
18. sep 2011

@meinkonka ja davam zakaznikom krabicu a do nej dam protismykovu podlozku a aj pod krabicu, ak je v kufri. Zalezi ako dlho maju s nou cestovat. Alebo idu dvaja ked je svadobna a jeden drzi 😉

vinka
18. sep 2011

baby tak žiadna nemá recept na lohengrín?Poznáte ten zákusok? 😕

maca77
18. sep 2011

@vinka vôbec nepoznám

jakelina
18. sep 2011

@vinka taky neznám. 😒

zuzana124
18. sep 2011

@katulkaaaaaa Tie muffinky som robila tak že do plechu na muffiny som naukladala košíky vhodné do rúry a potom som dala do nich cesto. Robila som ich podľa tohto receptu. Na 70ks muffin som robila zo 4 dávok 🙂

POTREBUJEME (na cca 18ks)
4 vajcia
štipku soli
125g hnedého trstinového cukru (ja dávam obyčajný kryštálový)
125g čokolády na varenie
125g masla
2 vanilkové cukry
250g polohrubej múky
1 prášok do pečiva
1 PL vanilkového pudingového prášku
4 PL mlieka
papierové košíky

POSTUP:
1. Žĺtky oddelíme od bielkov. Z bielkov, štipky soli a trochy cukru vyšľaháme tuhý sneh. Čokoládu nasekáme nadrobno.
2. Do misky vložíme na menšie kúsky nakrájané zmäknuté maslo. Pridáme zvyšný cukor, vanilkové cukry a žĺtky. Vyšľaháme ich na hladký krém.
3. Polohrubú múku premiešame s práškom do pečiva a pudingovým práškom. Do žĺtkového krému pridávame múčnu zmes a prilievame vlažné mlieko.
4. Vypracujeme hladké cesto, do ktorého vmiešame nasekanú čokoládu. Do cesta ešte zapracujeme sneh.
5. Košíky na muffiny naplníme zhruba do 2/3 cestom, nie doplna lebo dosť vyrastú, ja som dávala zhruba jednu veľkú lyžicu). Vložíme do rúry vyhriatej na 170°C. Muffiny pečieme asi 30 minút dozlata.

Zdobila som ich tak že som si z bieleho marcipánu povykrajovala tie krúžka, muffin som potrela zbytkovým krémom a na to som len dala ten krúžok marcipánu, trochu rukou dotvarovala a potom som už len nalepila srdiečka 🙂 Ja zvyknem do týchto muffin dávať ešte napr. jahody, sú potom také šťavnatejšie 🙂

zuzana124
18. sep 2011

@vinka ja o takomto zákusku počujem prvý krát 🙂

anjelicek26
18. sep 2011

@vinka

http://www.melody.sk/text/nase_produkty/zakusky...

Je to netypicky veternik, ale ako sa robi (?) Len je cokolada na boku a nie hore...

vinka
18. sep 2011

@anjelicek26 no ale ved ani recept tam nieje.Tú fotku som videla len neviem ako ta to

vlada111
18. sep 2011

@vinka no a aký to je? Ešte som to nepočula 😵

vlada111
18. sep 2011

@dajna11 ja to isté, mám potom nadspotrebu 😀

vlada111
18. sep 2011

@bianca vidieť, že to bola piplačka, peknunká je 😉

vlada111
18. sep 2011

@meinkonka spolujazdcovi na kolenách je záruka

katulkaaaaaa
18. sep 2011

prave som dorobila 9 minitorticiek spolu vaha 2kg...baby katastrofa ☹ akoze takto som sa nenarobila ani s tortami,je to uplne nemozne na foto vyzera akoze docela ok ale inak som nestastna...myslim ze prvy a posledny krat 😠 mozno keby som mala tuhy krem ale oni chceli traseny s mandarinkami...a aj ta torta vyzera ako vytrasena 😀

katulkaaaaaa
18. sep 2011

zabudla som foto

katulkaaaaaa
18. sep 2011

@zuzana124 zuzanka dakujem urcite vyskusam🙂

jakelina
18. sep 2011

@katulkaaaaaa jsou krásné, ale musí to být piplačka 😝

vlada111
18. sep 2011

@katulkaaaaaa tak toto by sa mi nechcelo. A keď si predstavím koľko krát by som musela začínať 😀 Ale peknunké sú 😉

kvisadlo
18. sep 2011

Ahoj alionuska...ja som robila prvy krat tento typ toriet a prave s marschmallow cukrikov od jojo...skoda,ze som si tvoje rady neprecitala skôr...cesto sa mi nenormalne lepilo...a pokial som to natiahla na tortu,zvysok mi stvrdol a ledva som spravila ozdoby... ☹ ...ja mam takyto recept...dva baliky cukrikov,2PL vody,1ML citrondeka v prasku,rumova aroma a kusom cery...do roztopeneho pridat 400g cukru a potom este 200g....Tieto cukriky nenavidim,ale nejakym zazrakom mi tento fondan chutil...a kazdemu,hlavne detom....A este otazka...ako spravim viac farieb z jednej davky cukrikov....farbivo môzem pridat aj do uz vypracovaneho cesta?keby chcem tri farby...alebo musim nanovo roztapat s inou farbou...??dik za odpoved...