Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

katy1979
18. sep 2011

@kmirkav urobit dievca jedine urobit bud sa na to odhodlas sama alebo si to das spravit

ikula2
18. sep 2011

@eliska22 naaadherne
@zdenallicka dakujem to je postup na tortyodmamy.sk ale nechce mi to otvorit, dala by som link

@livia76 😲 😲 teda ta postavicka uzasna

@kmirkav ta postavicka asi kupit velmi nie, iba vyrobit 🙂 a tie hviezdicky su na potravinarskych drotikoch tie sa daju kupit

dajna11
18. sep 2011

@kmirkav tie paličky možu byť aj drotiky floristické....a klauna si daj iba urobiť,nikde ho nezoženieš...

vlada111
18. sep 2011

@eliska22 ani sa nečuduje, je nádherná. A struny sú z čoho?

kmirkav
18. sep 2011

@dajna11 @ikula2 @katy1979 baby, kto mi take dokaze vyrobit?

katy1979
18. sep 2011

baby na ten lohengrin sa asi treba opytat babiciek. skusim zajtra vyzistit cez mamu ci nahodou nezabludil do rodinnej receptury

katy1979
18. sep 2011

@kmirkav tu je milion bab a na tortach od mamy dalsi milion. vyber je na tebe. zavisi odkial si.

vlada111
18. sep 2011

@katy1979 oki, sama sa neviem dočkať, či sa to niekomu podarí zistiť. Ešte rozmýšľam, že som to videla na obrázku jednej cukrárne, možno tam zavolám 😉

vlada111
18. sep 2011

kočky zajtra zavolám do tej cukrárne, kde majú vyfotený lohengín a majú ho v ponuke, čo vy nato? Potom vám sem napíšem, či som pochodila 🙂

katy1979
18. sep 2011

@vlada111 no aj to je moznost ci by ti nemohli dat kontakt na tu cukrarku popr. rovno recept.
aj ked mozno nepochodis. skoda nasa prababka vypekala na svadby tak mozno by vedela len keby neumrela a vsetky recepty ona mala v hlave takze vsetci v rodine mame smolu ale nieco sa podedilo.
len taku chut ste mi teraz spravili na zakusky.

ikula2
18. sep 2011

@kmirkav MY 😀 😀 , odkial si?

katy1979
18. sep 2011

@ikula2 ides sa rovno vtirknut 😀 😀 😀

verusinek
18. sep 2011

ahojda, chtěla bych vás poprosit, nedělala jste některá dort podobný tomu na obrázku, ale aby nahoře bylo nějaké autíčko? neumím si to vůbec představit, ale u syna s ničím jiným než s autem neuspěji 🙂
předem moc děkuji za případné fotečky

dajna11
18. sep 2011

@kmirkav presne tak,podla toho od kial si,ti to nejaká šikula urobí...

katy1979
18. sep 2011

@verusinek myslim ze vacsina tu uz robila podobnu tortu takze bez problemov aj s autickom

kmirkav
18. sep 2011

Baby mne je to jedno, ved sa to da zaslat aj postou, ktora z vas bude ochotna, napiste do ip.

eliska22
18. sep 2011

@vlada111 struny sú zo silonu na ryby 🙂 sused je rybár, tak som si bola odmotať 😀

ikula2
18. sep 2011

@katy1979 no asi nie vtirknut, len som nas chcela pochvalit ze to dokazeme MY 😵 , inac netusim co by som za taku postavicku pytala, tolko prace.... v tych cukrarnach maju super ceny na postavicky

ikula2
18. sep 2011

@verusinek uplne bez problemov aj auticko sa tam hodi 🙂 a kadeco ine, na taku tortu

akme
18. sep 2011

@ikula2 tu tortičku si na slzy prekrajovala od oka alebo máš na to šablonku?

dm1
18. sep 2011

@kmirkav a odkial si? lebo ta co tu tortu presne robila je z Martina. Ale isto to zvladnu aj ine baby zalezi odkial to ma byt 😉

dm1
18. sep 2011

@kmirkav az teraz citam ze chces len postavicku. Co viem tak malo bab sa necha len na postavicku ukecat. A postou by som ja osobne neposielala je to krehke a nerucila by som uz za to ze nieco neodpadne. Keby to bolo z jedneho kusa ako babatko z formicky tak v pohode ale taketo by som postou isto neposielala

kmirkav
18. sep 2011

@dm1 z popradu

swiss
18. sep 2011

neviem kto to tu zháňal recept na lohengrina, ak je to ešte aktuálne môžem zistiť. Moja starká je vyučená kuchárka/cukrárka a pamätám si, že sme ho na nejakej oslave, keď som bola malá mali, tak určite bude vedieť recept. 🙂

anibas
18. sep 2011

@verusinek kľudne si sprav autíčko - kúp si perníček a ten poorezuj a dotvaruj napr. piškotami a natri nutelou a potiahni hmotou 😉 😉

akme
18. sep 2011

@dm1 Danka máš šablonku na prerezanie okruhlej torty na dve slzy alebo kde to najdem na nete? dakujem

dm1
18. sep 2011

@akme ja si vzdy najdem na nete v googlovi 😅 obrazok jing jang a podla toho to odrezem

lucula73
18. sep 2011

@swiss určite popýtaj babku,sme zvedaví viacerí...inak recept zháňa vinka 😉

lucula73
18. sep 2011

@anibas to máš postup z hlavy alebo je niekde postup na také malé autíčko? 😉

verusinek
18. sep 2011

@dajna11
@katy1979
@ikula2
@anibas holky díky moc, já si to právě neumím představit, no snad to zmáknu, vloni jsem dělala první svůj dort v životě malému k narozeninám a měl úspěch, tak letos mu ho udělám taky, snad se povede...
a ještě tedy poprosím o radu, jakou hmotu používáte na potahování? já měla od kamarádky, doma dělaný marcipán a byl skvělý, ale letos budu kupovat, tak si ráda nechám poradit 🙂

k ročku jsem dělala tenhle