Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

jakelina
21. sep 2011

@yamahafazer
@dadka212 děkuju, zkoušela jsem nové udělátka co mi přišly z toho Mimibazaru. Na těch bocích to je z té lišty co byly balené po dvou a nahoře to je z jedné sady otlačený vzor a podle toho jsem dala malinké stříbrné kuličky

matamisi
21. sep 2011

@katulkaaaaaa dakujem ti velmi pekne 😉 dnes spravim piskotu a zajtra naplnim a potom sa pokusim to potiahnut...a maslo s cukrom mam dat aj tesne pred tym ako budem marcipan davat....

katulkaaaaaa
21. sep 2011

maslo s cukrom natri daj na tri hodiny do chladnicky aby ti to poriadne zatuhlo a az potom potiahni s marcipanom

pattinka
21. sep 2011

@katulkaaaaaa Ahojky, keď už radíš, prosím o radu aj ja 😵 😅 idem robit dnes marcipán prvý raz a kúpila som si farbivo v prášku - potrebujem 4 farby - tie som aj kúpila, najviac však ružovej - tou chcem celú potiahnuť a farebné kvietky .... všetko mám asi 😅 naštudované, len ako mám postupovať s tým farbivom??? Veliké ďakujem, dcéra má presne v sobotu narodky a chce len ružovú aby maminka upiekla 😝

matamisi
21. sep 2011

@katulkaaaaaa jaj dobre...diky... 😀 som zvedava co s tym ja porobim.... 😕 😅

misa1982
21. sep 2011

Ahoj vsem prosim o radu jak udelat dort stonozku chci ho udelat malemu k 2 narozeninam jen nevim jak a zadne normalni fotky jsem nenasla prosimo radu..... ☹ ☹ ☹

katulkaaaaaa
21. sep 2011

@pattinka aky marcipan ides robit z coho?farbit by sa malo teda ja tak robim ze si dam kvapku bieleho alkoholu nasypem trosku farby a stetcom rozmiesam dam do hmoty a rozrabam prstami,pozor aby si nedala farby moc potom sa to vie drobit....mne ak nejde dobre spravit farba,potrem povrch farbu-stetcom
@matamisi potom daj foto 🙂

pattinka
21. sep 2011

jej dakujem za rady, mám tu od maminiek odskúšaný a vychválený recept - odtučnené 1,5 % sušené mlieko 150 g, 100 g pr. cukor, lyžica medu, lyžica oleja a mandľ. aroma a ta farba v pr. len s ňou mám akýsi problém - bojím sa, že a mi nepodarí, gelovky som nevedela zohnať 😢 😖

pattinka
21. sep 2011

@katulkaaaaaa ešte raz vdaka, nad touto správou je ten receptík, je dobrý? Chodím tu často a vidím, že si šikulka v pečení a hlavne máš skúsenosti 😉

desmodka
21. sep 2011

@misa1982 bud len vymodelovat na vrch torty stonozku alebo upiect kazde brusko samostatne v miskach

zuba
21. sep 2011

@misa1982 našla som tu niečo tak skús pozrieť alebo cez tento odkaz ak by sa nedalo podľa mnou priložených obrázkov
http://www.mimibazar.cz/recept.php?id=63347&ord...

tak skús pozrieť či to vyčítaš z toho časopisu

katulkaaaaaa
21. sep 2011
pattinka
21. sep 2011

@misa1982 nie som veľmi skúsen, nakolko tu s katulkou píšm, že dnes idem robiť marcipán prvý krát l 😒 😒 len chcem poradit moju jednoduchú stonožku, bobila som na meninky male, dve rolády boli telo, mierne zvlnené - kolko ma roládky postili - potiahla som MMF a robila fixou priečne pruhy, a hlava bola z hmoty na guľky v kokose - mrvená piškota, riedši lekvár, orechy, kakao ... a potiah. tiež MMF ale inej barby a fixami urobená tvárička, bola celkom zlatá, len mi tam chýbali nejaké nôžky, ale bola to rýchlovka 😕 😅 asi som veľa neporadila, alebo predsa? nech sa vydaríííí

misa1982
21. sep 2011

dekuji moc ja bych asi radeji opekla kazde brisko v miskach a jak to upecu tak obe polpkpule spojit kremem?a pomatar kremem a potahnout marcipanem?ja vim ze tady kdisi davno nekdo sssstonozku delal ale nemuzu ji tu najit

pattinka
21. sep 2011

@katulkaaaaaa jéééjky tá je nááádherná 😎 ja by som takú v živote 😠 😠 neurobila ... krásna

katulkaaaaaa
21. sep 2011

@pattinka dakujem ja peciem len pol roka,ja sa este len ucim,tu su uz ine sikulky v peceni 🙂 ja zo suseneho mlieka nerobim mne to nechuti 😒 ale vyskusaj ja robim marcipan podla tohoto
http://www.tortyodmamy.sk/content/marschmellows...
neboj sa podari sa aj s praskovou farbou len ju pridavaj opatrne,aby sa ti hmota nedrvila 😉

misa1982
21. sep 2011

@katulkaaaaaa tak ta je nadherna presne takovou hledam jen nevim jak udelat tak krasne koule!je fakt krasna!

katulkaaaaaa
21. sep 2011

@pattinka to nieje moja stonozka mam len ulozene na inspiraciu 😉

misa1982
21. sep 2011

a nevite nekdo jak udelat tak krasne koule na tu stonozku?

pattinka
21. sep 2011

@katulkaaaaaa aj tak je kráásna prekrásna 😉

katulkaaaaaa
21. sep 2011

@misa1982 este som nasla ...tuto robila alenka mam ju na fb mozem sa spytat ale myslim ze piekla v miskach a potom spojila kremom

jakelina
21. sep 2011

a moje dnešní druhá, ještě dodělám jméno, ale až večer

misa1982
21. sep 2011

Taky krasna ale me se libi vic ta prvni stonozka dkuji moc 🙂
a s kolika vajec mam udelat hmotu do tech misek nemate nekdo skusenost?

zuba
21. sep 2011

@jakelina nádherná - úplne jemnučká

jakelina
21. sep 2011

@zuba děkuju

misa1982
21. sep 2011

@jakelina Krasna dorta me se asi nikdy takova krasa nepodari...

jakelina
21. sep 2011

@misa1982 a proč ne, tady ta je fakt jednoduchá, povrch je vytlačený folií, na miminko je formička a na ty kytičky vykrajovátko ve dvou velikostech. Fakt na tom nic není, určitě se ti povede. 😉 Nemusíš nic modelovat. 😉

misa1982
21. sep 2011

@jakelina a ty kraje se delaji jak?a jakou hmotou to je potahle?

pipka
21. sep 2011

@jakelina naadhernaa je 😵 aku to mas foliu ? vies mi sem pls hodit nejaky link aka to presne je? dik 😉

misa1982
21. sep 2011

@katulkaaaaa budes moc hodna kdyz se zeptas a muzes se ji prosim zeptat i na recept krem + testo?dekuji moc