Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

jakelina
25. sep 2011

@zdenallicka jsou boží.

dajna11
25. sep 2011

@vlada111 mnam už som zamiešala....už len gúlať 😀 😀

zdenallicka
25. sep 2011

@jakelina Děkuji..🙂

pristela
25. sep 2011

@zdenallicka chudatko ☹ skoré uzdravenie !!!
nadherne torticky, vsetky tri, neviem co nerváčiš, mas ich vzdy uzasne rovnočko potiahnuté 😉 a suprove baliace papiere 😀 ten zlty ma rozosmial 😀 kde taketo kupujete? vsak ja nemozem nikdy nic zohnat ☹ ☹

broucek2
25. sep 2011

@zdenallicka krása

broucek2
25. sep 2011

@dm1 tak osobně bych asi dortu s touto panenkou dělat nechtěla. Panenka se mi nelíbí a připomíná mi ty, co se prodávali za komunistů a jiné se nedali sehnat. Nevěsta přece bývá pěkná, něžnám ale toto teda nesplňuje nic

pristela
25. sep 2011

Zrovna si boli teraz pre tu tortu " obsypanu orechmi a s rumom dnu " 😀 , bola to taka moja vcerajsia jednodnovka, skoda, ze nic o tej malej nevedeli a nemohla som urobit rozpravkovu ☹ aj to mi nepovedali ako sa mala vola, este , že na fb je všetko 😀 a nasla som tam jej meno

Ten brečtan a frézie som robila o 2 v noci 😒 je to moj prvy pokus, tak mrkajte len jednym okom na ne, ste mi tu minule urobili chut na brečtan 😀 tak som musela skúsiť

dm1
25. sep 2011

@pristela krasna je som ju prave obdivovala na FB. 😉

@zdenallicka tie su uplne krasne sikula velika si

zdenallicka
25. sep 2011

@pristela Děkuji, jsi moc hodná..🙂

Balící papíry kupuju v obchodech KIK (ne KIKA) - prodávají oblečení a různé číčovinky.. 🙂 Mají je tam kolem 30,- a prodávají i celofán v rolích, což mi vyhovuje víc než ty skládané celofány z papírnictví.. 🙂

zdenallicka
25. sep 2011

@pristela Ta je nádherná!!! 😵

zdenallicka
25. sep 2011

@pristela Jo a ten červenobílý - to je potahovací papír do kuch. linek - je lehce povoskovaný.. Koupila jsem ho v papírnictví..🙂
A ten růžový s tečkami je z IKEA.. 🙂

pristela
25. sep 2011

jej holky dakujem , ja som s nej malinko sklamana, som dostala chut na tie rozpravkove a zase nic 😠 😠

@zdenallicka aha 😖 no Kik tu nemame, ale asi pošlem mamu nech mi pozrie u vás, to by ma nenapadlo v takom obchode hladat 😀 kujeeeem

zdenallicka
25. sep 2011

@pristela A já dělám pohádkové pořád... 😝

79zuzana
25. sep 2011

dievcata, dakujem vsetkym co ste oznacili moju torticku, ze sa vam paci, nie je to nic moc oproti tym vasim, ale kazdy raz zacinal🙂 Torticka bola cokoladova s cokoladovou plnkou a bananmi. Velmi nam chutila, akurat sa chcem naucit robit aj potah zo suseneho mlieka a salka, lebo ten co tu kupujem (sugar icing -ready to roll) je absolutne nechutny. Davam ho len aby som odfotila fotku a potom rovno do kosa 🙂

@pristela ake krasne srdiecko... myslim, ze aj dievcatku to bude chutit a hlavne sa viac pacit ako orechy a rum 🙂

lusil2005
25. sep 2011

@daducha davala som lidl coko, a najprv som ju roztopila, a potom som k nej rozbila vajcia, nasypala cukor a uz len slahala...

lusil2005
25. sep 2011

@pristela teta kik je u naaas! uz neviem ako ti ma osud naznacit ze mas prist!!! 😀

ja som dokoncila tohtotyzdnovy maraton, od stredy do dnes som mala styri torty... do toho celodenny vylet na vychod a maly na krku. predvcerom v noci som spala tri hodiny, a vcera dve. padam na hubu a tie torty aj tak vyzeraju - absolutne som nemala silu sa s nimi pohrat... 😒

lusil2005
25. sep 2011

jej ozaj, kupila som si nove vykrajovacky - take kvetinky. su tam styri velkosti, a takeee krasne vecicky sa s nimi daju robit! tutoki som skusala ako funguju, ale predstavte si keby boli tri alebo vsetky styri na sebe navrstvene...

dajna11
25. sep 2011

@lusil2005 krásne,videla som s nimi tortičky....

broucek2
25. sep 2011

@lusil2005 jen se z nich hmota trochu hůř dostává, ale taky je mám moc ráda

pristela
25. sep 2011

@lusil2005 😀 😀 😀 vies ako rada by som dosla? ☹ ☹ ☹ ale nestiham , aj ted som spala napodobne ako ty ☹ a perlicka na nedelny oddych dorábam 53babulu a co má mat oblecene? Riflové šaty 🙄 to sa tak božsky šije 🙄
Aaale po rozume mi chodi v piatok mam robit zas tiramisu 😀 velikééééé 😀 tak stale premyslam ako ho vyzdobiť 😉 ááá, ozik , umrel mi šlahač 😠 😠 😠 porazí ma 😠

lusil2005
25. sep 2011

@pristela dufam ze nie preto ze som s nim odmietla pracovat!!! 😕
najlepsie ked som dorobila tu barbie tortu, padli mi oci na ten patchwork cutters vysivaci set... a ze ja blbaaaaaaaaaaaaaaa preco som tu barbie neozdobila s tym????????? 😠 by som sa aspon trosku pohrala s tym... ale co uz - to je tym ze uz ani nevidim. ono je v pohode dve noci nespat, ale ne ked musim furt behat po byte s malym, do toho skakat okolo malej a este mat za sebou 900 km v aute s dvomi detmi a to vsetko dokopy v priebehu dvoch dni. asi idem spat. 🤐

lusil2005
25. sep 2011

@broucek2 mne to islo super, ale mala som akosi dobre zarobenu mmf, lebo aj pismenka co som z nej vyrezavala mi z vykrajovacky lietali same... skoda ze netusim cim to je 😅

pristela
25. sep 2011

@lusil2005 si super women , tak sa furt nesťažuj, inak keby si chcela este zopar deti by som aj prišla 😀 ved to by sa tam u teba stratilo, nie? 😀 😀 😀 by som doniesla aj prcka co opatrujem, by si pokecali s Lukáškom 😝

Baby ja vas tu poctivo čítam, som chcela ze si kupim nejaku hmotu na kvietky a postavicky,tak som vas citala ze ktora je taka naj, bo z mmf mi to slo tazko, lamalo sa a aj to farbenie s rozpadaním 😠 aaale ja som na ňu došlaaaa 😀 myslím na mmf a isto nebudem menit za nic ine, pri tom mackovi som nadavala na jeho konci som na to dosla a prasatko ako aj vsetko ostatne slo ako po masle, dokonca aj vcera ten brectan, farbila som ho dokonca tymi lacnymi farbami z tesca a uplna pohoda 😉 len šikovnosť este niekde nájst 😀

havi
25. sep 2011

ahojte,prosim vas viete mi niektora poradit,ako sa robia tie uzastne ikebany na drôtikoch?nejake postupy som videla,aj som skusala ale nikdy mi to nedrzalo 😠 neviem to nadpajat vzdy je to take ze mi bud listy alebo kvety padnu,ja videla len ze tie drotiky sa opaluju a hned sa na to dava hmota,alebo aku hmotu pouzivate?ja smartflex

lusil2005
25. sep 2011

@pristela fakt? mas nejaky zlepsovak ako farbit MMF na syto? ved poraaaaad! inac - ja ked nerobim s MMF (ked potrebujem aby mi kvietky uschli za hodinu, nie za den 😅 ) tak pouzivam smartflex flower. je super.
a jasne, dobehni aj s prckami :P
a ja sa nestazujem 😀 len ma mrzi ze som tak "robotovsky" dorobila tu poslednu tortu... ☹

broucek2
25. sep 2011

@lusil2005 dělám většinou mléčným marcipánem

mrka2
25. sep 2011

@lusil2005 ved su uplne perfektne, co ta mrzi? krasa! 😵

pristela
25. sep 2011

@lusil2005 ale ved je kraasna, teda obe !!! Vcera sem davam @dm1 Danka uuuuuužasnu barbi tortu ,teda ja na barbi ani torty niesom, ale tato bola fakt nádherná!

aale žiaden trik, normal farbis a miesas ako vzdy, je to v tej podložke-patchworkovej, neviem aky to ma povrch silikon isto nie ale je to genialne, ani na valček sa mi na tom nelepí! a to pouzivam klasicky dreveny valec,a este pri modelovani nepoužívam absolut cukor ani solamyl, len ceru, a ta mmf je uplne ina, fakt ako plastelína, hladucka,jasne, ze ciernu isto neurobim,ani sa nepokusam, na čiernu len stetcom

lusil2005
25. sep 2011

@pristela jaaaaaj no pekne 😀 na ciernu je super ta kupovana hmota. ta sa da na cierno perfektne zafarbit. fakt davala danus barbie tortu? sakra skoda ze som ju nezachytilia 😔 idem pohladat

lusil2005
25. sep 2011

nenasla som 😕 ale to nevadi. inac - ked si prisli pre tu Kitty tortu, ja som bola na vychode, a manzel ju mal odovzdat... najprv sa mne nevedeli dovolat, potom tu kricali nanho pod oknom, nakoniec ich nastastie zacul tak im ju odovzdal. a pytam sa ho "boli nastvani? ☹ " a on "ja neviem...." a ja "a pacila sa im???" a on "co ja viem? asi hej..." NEZABILI BY STE HO???