Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

llumka
29. jan 2010

tu poslednu autickovu torticku som robila s medom ale iny recept,bol velmi citit med velmi sladke nechutilo mi ☹

zdenallicka
29. jan 2010

llumka, pouzivam vsechny tri.. kukuricny, ryzovy i psenicny.. je to uplne jedno...🙂

llumka
29. jan 2010

dobre skusim,najbliziu tortu mam robit na valentina uz sa neviem dockat 😉
a ako to chuti so sirupom? a ako dlho vydrzi hmota v chladnicke?

zdenallicka
29. jan 2010

llumko, je to SKVELE!!! A vydrzi to tak dlouho, jako nejkratsi doba spotreby ze surovin... tzn. dlouho..🙂

cessy
29. jan 2010
alionuska
30. jan 2010

No teda vy ste toho popisali moje zlate...ani som myslela ze vas nedocitam... 😀 😀 Lenka a ty dievka co si vyhrala jackpot v lote?Tolko si si toho objednala... 😀 😀 😀
Musim pochvalit vsetky vase torty..myslim,ze mi tu rasu fakt dobre konkurentky!!! 😉 😉
llumka,presne tak..nemusi byt sirup..ja tiez davam med,ked robim mliecny marcipan.
A tak vam pridavam moje nove torticky...psika a pipika...a teda baby,mojmu som tu fotku poslala na skype a smial sa,ze ci som nanho moc myslela,ked som ho robila.... 😀 😀 😀 ved posudte same! 😅 😅

http://www.tortyodmamy.sk/?q=zvieratka/biely-us...
http://www.tortyodmamy.sk/?q=pre-deti/psikpohla...

http://www.tortyodmamy.sk/?q=pre-dospelych/pipi... 😀 😀 😀 😀 😀 😀

zdenallicka
30. jan 2010

Holky, ja bych rada udelala tohle na narozeniny kapely meho muze..🙂

http://img.mimibazar.cz/foto/10/090528/14/l6118...

TO holkam a klukum zase holcici kacenky... 😅

POstup pri kackach vim, ale tady??? Ze by to bylo z puncoviny? 😕

zdenallicka
30. jan 2010

A mimochodem Ali, kterypak z chlapu ho ma az nad pupek??? 😀

zdenallicka
30. jan 2010

NO a na stredu budu pect dvoupatrovy dort pro holcicku s alergii na mlecnou bilkovinu a vejce, takze jsem zadelala dnes marcipan ze sojoveho mleka, jeste ho dnes obarvim, nasla jsem si recept na korpus bez vajec a musela jsem ji koupit nutelu pro ni - 350g = 130,-... 🙄

Krem budu delat z pudinku, ktery uvarim ze sojoveho mleka a vysleham ho s Herou.. Aby ta Hera nebyla tak citit, zasleham tam i tu jeji nutelu a prolozim to banany a korpus bohate natru marmeladou...

Uvidim, jak se mi to povede a pak dam vedet..🙂

alionuska
30. jan 2010

zdenallicka,moj! 😀 😀 😀 😀

alionuska
30. jan 2010

...a to tiez len tak mimochodom.....

zdenallicka
30. jan 2010

ALi... 😲 ASi ti zavidim.... 😀 😀 😀

zdenallicka
30. jan 2010

Hele akdyz jsi odbornik na ty lulanky, porad mi, jak mam udelat ty minilulanky? 😉

alionuska
30. jan 2010

😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

zdenallicka
30. jan 2010

POrad mi ty lulose...🙂 A nesmej se mi... tsss, cizimu nestesti by ses prece nesmala... 😠 😀

alionuska
30. jan 2010

zdeni co su to minilulanky? Napis mi to po slovensky lebo ti nerozumiem.... 😀 ale fakt,myslim to vazne...
😅 😅

alionuska
30. jan 2010

zdeni ja srandujem...myslim,ze by bolo najlepsie urobit taky tenusky korpus,naplnit ako malinke roladky a potom to dotvarovat puncovinou... 😅 nie??? gulky-vejce-z marcipanu! 😀 😀 😀

alionuska
30. jan 2010

😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝

zdenallicka
30. jan 2010

Minisulinci, minipenisci, minikokutci? Nevim, cemu rozumis, tak si vyber...😀 😀

No miniroladka me nenapadla..🙂 Dekuji...🙂

lenka.pav
30. jan 2010

ale dievcata! tu sa to nejak zvrhava na tych poslednych strankach 😀 😀 😀 😀
ali, cessy, urobila som si vianoce. uz sa mi zda, ze su vsetky moje torty na jedno kopyto, tak som si chcela trosku urobit radost s farbickami, leskami a inymi pomockami. snad mi to aj dopomoze ku krajsim tortam 😉
tie miliony minipeniskov nemaju chybu! a ten jeden mega ani nehovorim! 😀 😀 😀 😀

henikav1
30. jan 2010

ahojte, tak ja som dobre dosla, zajtra odchadzam zas domov.
Neviem akym zazrakom sa mi podarilo pripojit, nejake strasne zle spojenie je tu, dva dni mi nesiel poriadne net.
Potrebovala by som ale poradit, rozmyslam nad tym, ako zabalit tu barbie tortu, ako to vy prenasate a davate zakaznickam??

lenka.pav
30. jan 2010

heni, dobry postreh, jedine, co ma napadlo, je nakupna taska 😎 😉 . ale nie, aj mna by to do buducna zaujimalo....

alionuska
31. jan 2010

Heni,ja som robila vlastne normalne ako vzdy...bolo to na tej drevennej podlozke,obalenej ozdobnym papierom a moj drahy to viezol na aute asi 35km v kufri auta,lebo ten co si ju dal u mna urobit si dal na tortu specialne vyrobit taku krabicu...musela som mu povedat rozmery torty este predtym lez bola dokoncena...no ale zas nie kazdy si da na objednavku vyrabat darcekove balenia,ze?? Len toto bola specialna objednavka pre slavnu osobnost...a to som sa tiez dozvedela az ked bola torta prec.. 😀 😀

zdenallicka
31. jan 2010

Ali, pro koho jsi to pekla??? 😕

Napis nam to do IP...😀 😅

alionuska
31. jan 2010

Myslim,ze clovek,ktory ju dal piect na toto forum asi nechodi..tak mozem hadam aj sem napisat...Pre jednu moderatorku k narodeninam...robi v tv Markiza a mala 33r. MĎ. 😀

cessy
31. jan 2010

fiha....neako sa to tu zvrhlo...... 😀 😀 😀 😀 😀 😀

alionuska a ktoru si jej robila?? 😕

cessy
31. jan 2010

dievcata dnes som odmietla svoju prvu zakazku 😒

lenka.pav
31. jan 2010

cessy, a to uz preco? treba si verit!

cessy
31. jan 2010

leni necitim sa na to.... 😕

lenka.pav
31. jan 2010

ali, si dobraaaaaaaaaaaaa, ze MD......Ale ved mas na to, tak preco nie? 😉