• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Marcipánové torty. Rady a postupy

@lusil2005 ty, veď to je lacnejšie ako WI :fearful: :fearful: :fearful: :fearful: :fearful: Ten ma stojí pomaly 7€ / kg. Počuj a nevieš zistiť zloženie a do kedy ho treba spotrebovať ? Ak by bol bezlepkový a bez mliečnych zložiek, tak by som sa s tebou podelila - len pre našu potrebu - preto musí byť bezlepkový
27. sep 2011 o 10:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ta krtkova je pointa ze oslavanec sa nevie zbavit krtka na pozemku a ten mu tam vsade robi krtince :grinning:
27. sep 2011 o 11:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (44)
@zlatat no tento je lacnejsi. normalne stoji vyse 90 eur ten dvanast kilovy... volala som do zeelandie a zlozenie je: cukor, mandle, stabilizator E420, zahustovadlo E466, kyselina E330, inventáza. :sweat_smile: dufam ze ti to pomoze :zipper_mouth:
27. sep 2011 o 12:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@desmodka tie su perfisneeee!!! tie postavicky z madagaskaru su bozske!!!! :confused:
27. sep 2011 o 12:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@lusil2005 ako si sa včera pýtala na tú didl myšku no tak pred chvílkou mi volali a idem aj ja robiť :grinning:
27. sep 2011 o 12:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@desmodka perfektné postavičky a teda aj torty :wink: :dizzy_face:
27. sep 2011 o 12:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@lusil2005 jéj super, podľa zloženia to vyzerá na bezlepkové :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: Aj ja som im poslala mail, tak uvidím, či mi odpovedia.
No aj by som do neho šla s tebou, možno aj tých 6 kg by som vzala - veď v okt. majú obe moje deti narodky, v januári muž aj svokor, a hneď je tých 6 kg pomaly fuč :grinning: :grinning: :grinning:
Ozaj a nevieš ako je to s farbením? pekne chytá farby? Nedočítala si sa?
27. sep 2011 o 12:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lusil2005 keby ti nahodou ostalo tak zoberiem od teba aj ja. lebo to ze oni predavaju po 12kg a co ja s tym. teda hlavne ked to nemam odskusane.
27. sep 2011 o 12:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zdenallicka dakujem ti si, zlata. no dufam, ze to namixujem dobre. tieto vsetky koreniny by som mala dostat aj tu. este raz dik
27. sep 2011 o 12:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zlatat
@katy1979

uvidime co napise este pristela, ale mne je jedno. zoberiem aj 6 aj 4 aj 3 kg, podla toho ci budete chciet vsetky alebo len vy dve a ja. ved zeelandiu mam pod nosom, tak skusime a uvidime ako sa s tym robi, potom mozeme pripadne objednat viac. ja som este odkazala "maturantom" ze ked chcu, urobim teda potah s pravym marcipanom, ale ze to budu mat o 1 euro/kg vyssiu cenu. tak uvidim co oni na to a dam vam vediet. vy dve by ste teda isli do toho naisto?
27. sep 2011 o 13:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lusil2005 ano so mnou mozes pocitat urcite
27. sep 2011 o 13:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@cestovatelkaandrea Dělej to po špetkách, skořice a hřebíčku dej klidně víc.. s novým kořením, muškátem a koriandrem a anýzem bych byla opatrná..
27. sep 2011 o 13:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Já chci vyzkoušet taky kilo marcipánu. Nevím jaký je tam poměr, paní to nepíše. Má za stejnou cenu RDI
http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=48085846&tab=2
27. sep 2011 o 13:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zuzana124 zuzi dakujem za postup,vyskusam....prave som dopiekla muffiny podla receptu od teba a su bozske :dizzy_face: mnam a ta vona aaaach :stuck_out_tongue_closed_eyes:
27. sep 2011 o 13:29  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@lusil2005 ja do toho určite idem ( minimálne 4 klá by som vzala ) - vyskúšam ho, aj tak mi muž píli uši že on chce tortu len s pravým mandľovým marcipánom a ja ho veru doma robiť nebudem. Ozdoby, kvety, postavičky aj tak budem robiť z tých hmôt, z ktorých robím aj teraz a uvidím ako sa mi bude farbiť a ako sa s tým bude robiť. Ale pre nás mi to aj bude jedno - aj keď sa mi nevydarí, keď sa mi nebude dať dobre poťahovať, my to zjeme - a aspoň nebudem vyhadzovať poťahovku, lebo u nás sa WI neje - všetci traja ( muž aj deti ) ho z torty vyhadzujú, no škoda peňazí :confounded:
27. sep 2011 o 13:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
baby, ináč dnes aké ja mám šťastie - idem piecť korpusy na torty a z 10 vajec som mala 3 dvojžĺtkové :confused: SOm sa rehotala, že je to asi znamenie zhora, lebo sa už veľmi dlho ( 3,5 roka ) snažíme o bábätko
27. sep 2011 o 13:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (4)
kočky,ak ste náhodou niekedy robili niekomu nejakú figurku z marcipánu,kolko ste za nu pýtali?odo mna chcu kopačky a fut.loptu,neviem síce či sa vydaria...či budu premakané...nie som zbehlá,ale aj tak....zadarmo?????to nie...nie?
27. sep 2011 o 13:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dajna11 ja samotné figúrky odmietam robiť a keď robím torty a na nich figúrky tak si za ne pýtam symbolických 3-5 € podľa toho aké boli náročné a ako dlho som sa s nimi piplala - ale ako píšem, je to čisto len symbolická suma.
27. sep 2011 o 13:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zlatat ved viem,no mna to bude stáť materiál,tak aspon to..neviem aké to má byť velké,ale predpokladám že ked z marcipánu na tortu,tak velké nie......aj ja som myslela že 5eu....dík
27. sep 2011 o 13:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dajna11 ja by som pýtala cena za materiál plus nejaké cca 3-4 € - podľa toho o akú figúrku ide.
27. sep 2011 o 14:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@katulkaaaaaa ja som vrch muffiniek potierala krémom čo mi ostal z torty, ale ak máš napr. nutelu, alebo maslo s cukrom tak potri aby ti to potom nepopadalo z tých muffiniek :slight_smile:
27. sep 2011 o 14:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zlatat ide o loptu futbalovú a kopačky.....tak neviem....možno si myslí že to bude zadaro,možno ked is niečo vypýatm už nebude chcieť :grinning: :grinning:
27. sep 2011 o 14:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dajna11 skús na nete popozerať ceny takýchto ozdôb v cukrárskych potrebách - možno niečo nájdeš a podľa toho daj cenu
27. sep 2011 o 14:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zlatat hej?lebo ona že čo hladala boli iba nejedlé,ale píše že velkosť asi tak 15cm...dlžka kopačky keby bola taká,to by bola dosť velká nie?keby mala byť iba z marcipánu,nebola by ťažká?a to bys boli dve kopačky a lopta.
27. sep 2011 o 14:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
15 cm? To sa mi zdá dosť veľké, veď si to daj riadne zaplatiť a druhýkrát možno k tebe nepôjde - lebo vieš ako to je, pristúpiš na toto raz a potom sa toh onezbavíš a nakoniec budeš robiť len samé ozdoby :unamused:
27. sep 2011 o 14:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@zlatat aj mne sa to zdá velké...na to aby to bolo čisto z marcipánu....poslala mi obrázok z nejakeho obchodu ako by si to predstavovala a tam to maju ako nejedlu ozdobu za 5eu...
27. sep 2011 o 15:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dajna11 ha, že nejedlú za 5 € - tak to si pýtaj aspoň raz toľko
27. sep 2011 o 15:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jakelina marcipán je v poměru 1:3 ale nejsou to mandle a cukr, ale mandlová hmota a cukr, tak nevím jestli v tom není rozdíl......taky váhám jestli ji nezkusit..
http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=48085300&tab=
27. sep 2011 o 15:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lusil2005 no jasne chcem aj ja Lusil, oo , este že na mna pamatas :* no prosto láska moja :grinning: len neviem kolko ho chcem :grinning: ale najmenej 3kg aspon , ked tak citam že už vas je kolko, tak aby sa uslo asi kazdej :wink:
a nevies aky je farebne, je moc zlty? bo origos marcoš je hodne zlty :frowning2: baby spominali nejake bielidlo nan, ale i tak ze nevybiely, no uvidim ked bude moc pouzila by som ho na ine torticky :wink:
A este cicus, mate u vas americké?????
27. sep 2011 o 15:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok