Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

bzucinka2
28. sep 2011

@anibas no vsak to, ze aj tu bude okolo vsetkych poschodi vodopad, casu som nad kvetmi stravila neuveritelne vela tak preto si myslim, ze by som si mala pytat nieco navyse, len som to nepovedala dopredu zakaznicke ☹ tak teraz zato vaham ☹
@dm1 tak budeme musiet odvahu najst, lebo ten cas straveny nad tym nam takto nikto nezaplati ☹
@jakelina super krasna lopticka 🙂
@tica do nejakej sumy mozes robit bez zivnosti, neviem kolko je to, ale ako ti dokazu, za ktore ti zaplatili a ktore si robila kamoskam a rodine? 😉
@vlada111 asi mas pravdu, len neviem ako zareaguje, ke som jej to nevravela vopred ☹

yamahafazer
28. sep 2011

@bzucinka2 fuha to mas vela kvetov
ja nepeciem vobec na kg ja si vzdy vyratam material a vzdy dopredu vazim kolko miniem hmoty aj ozdoby povazim a vidim,ze napriklad 1kg tak ked si objednam hmotu tak mam vyratanu aj spostovnym kolko stoji kg a to uz kazdemu poviem kolko stoji a kolko asi miniem hmoty na tortu

@dm1 podla mna mozes ta krajka je super mne sa to tiez paci je to take jemne a teraz budem robit jednu hranatu a ona chce bordovu farbu a chce len kvety hociake a 50 a ja by som chcela aj krajku dat a tu nechce 😠

bzucinka2
28. sep 2011

@yamahafazer ono je jedno ci odvazim hmotu vopred, alebo potom celu tortu, lebo ta hmota je aj tak na torte a dopredu to vsetko ratat by ma asi piclo, lebo aj material, aj suroviny, postavicky, elektrina cas, to by sa mi veru tazko ratalo , ale uvazujem ze zdvihnem cenu o 1€ za kilo, ved v obchodoch islo vsetko nenapadne hore, ste si vsimli? tak od noveho roka asi budem brat 11 😒

jakelina
28. sep 2011

@lucula73 určitě ti bude stačit takový poloviční dort.
@pristela mně vyšel obvod 60 cm a jedna strana přesně 4 cm, tak to šlo dobře. 😉Ale taky jsem s tím chvilku zápasila, než jsem narýsovala ten pětiúhelník

zdenallicka
28. sep 2011

@tica Obávám se, že jsem takovou objednávku už dostala.. 🤐 😲

zdenallicka
28. sep 2011

@bzucinka2 U ás je to tak, že musíš být vyučená v oboru, tzn. být cukrářka a mít živn. list na výrobu a prodej pečených věcí... 😒

zdenallicka
28. sep 2011

A moje dvě poslední - ten francouzský je ten, co jsem upekla o měsíc dřív..🙂 naštěstí mi to paní zavolala, než jsem začala potahovat.. 😀
Je pro mého muže, miluje Francii, chtěl by tam žít.. Nahoře mapa Francie a pokus o levandule (nechápu, jak vám to může na těch drátkách držet!!!), zepředu nápis BONNE CHANCE - PRO ŠTĚSTÍ nebo HODNĚ ŠTĚSTÍ.. 😵

Pú je focený asi tak minutu před předáním - zapomněla jsem.. 😝

jakelina
28. sep 2011

@zdenallicka oba jsou boží a levandule je nádherná

pristela
28. sep 2011

@bzucinka2
Holky do nejakej sumy možte predávať, ale opakovany predaj nie, prosto nie dva krat to iste, a torty-potraviny bez vyucneho listu už tobož nie ☹ a aj ked mate vyučný list co musi byť pošlu zas hygienu a ta vždy niečo najde ☹Ono je to už asi tak, že velkých nekontroluju bo na nich nedočiahnu a malých stále bo tam maju iste že za malým nik nestoji a nepomože mu ciže vždy musi pokutu zaplatit 😠

@zdenallicka náádherné, sa mi hodne páčia tvoje hladunke torticky 😉

zdenallicka
28. sep 2011

@jakelina Děkuji.. 🙂 Měla vypadat trochu jinak, ale nešlo mi to...

@pristela Hele, ale ty je máš přeci taky hlaďunké... 😉 A děkuji, kočko... 😵

zdenallicka
28. sep 2011

@pristela Teď jsem v šoku!!! Ty máš 12tiletého syna?? 😲 Vypadáš na 25!

dm1
28. sep 2011

@zdenallicka tie su krasne 😵

zdenallicka
28. sep 2011

@dm1 Děkuji.. 🙂

pristela
28. sep 2011

@zdenallicka 😀 😀 😀 😀 sa tuhô maskujem 😀 😀 ale dakujem 🙂

lamps
28. sep 2011

@jakelina Je veľmi pekná, super :O)

dajna11
28. sep 2011

@zdenallicka ja som niekde videla svadobnu levandulovu.....bola kráááásna..

zdenallicka
28. sep 2011

@pristela :D :D :D

maca77
28. sep 2011

ahojte
chcem sa opýtať či ste náhodou niektorá nerobila tortu kabelku plnenú jogurtovým krémom? totiž mám obavy že keĎ tie korpusy dám nastojato čo to bude potom držať tvar 😖 😕 robila som tak ale s čokoládovým krémom, tak to nebol problém....

broucek2
28. sep 2011

@jakelina super dorta, propracovaná do detailu.

zdenallicka
28. sep 2011

Teď za mnou byla bývalá sousedka, že její kamarádka chce ovocný dort ve tvaru miminka... Prosím???? 😲 😲 😲 Jak to mám asi udělat??? Poraďte.. 😀 😀 😀

yamahafazer
28. sep 2011

@bzucinka2 ja to tak robim a mam to behom 5 min ja som to vzdy tak robila ja na kg som nikedy nerobila napriklad kazda plnka je ina a uplne ina cena mi vide ked robim tortu taku istu a do jednej ide len klasicka pudingova plnka a do druhej ide niaka slahackova s ovocim tak to predrazi a tu keby som piekla na kg tak by si nikto nedal upiect lebo to vide strasne draho a ja by som tiez tolko penazi za tortu nedala.

broucek2
28. sep 2011

@desmodka nechápu, jak zvládáš tak krásné postavičky. Já se jich zatím celkem bojím a hlavně zatím víceméně dělám z mléčného marcipánu a z toho se úplně dobře postavičky nedělají

yamahafazer
28. sep 2011

@bzucinka2 a neni jedno ci hmotu odvazis dopredu alebo potom celu tortu lebo takto ako vies kolko kg minies na tortu ked ju mas uz naplnenu ?ty si vazis tortu bez hmoty a potom uz aj ozdobenu?jedine tak by sa dalo kolko hmoty na nu minies.

anibas
28. sep 2011

@zdenallicka a čo si robila - čakáš kontrolu ? 😨

anibas
28. sep 2011

@yamahafazer lenže potom musíš mať cenník na každý druh torty ! a keď ti volajú, že chcú tortu - každému opakuješ, ktorá verzia koľko stojí ? alebo to vypisuješ ? 😅 Ja na toto nemám ani čas, ani nervy !

zdenallicka
28. sep 2011

@anibas Nee, mám fotky dortů na netu i s cenami a objednala si paní v ten den, co se registrovala... už i zaplatila přes internet... Nevím, jeslti to nezruším.. navíc bydlí 300km od nás... což mi přijde taky jako podivnost.. 😕

yamahafazer
28. sep 2011

@anibas nie ja kazdemu vyratam co ho ta torta vide podla toho aku si vyberie.Napisem im ake robim cesta a plnky a aku chcu velkost a vyratam si material plus robota a napisem im cenu.Ja mam vsetko popisane kolko co stoji muka,cukor,atd a vzdy mam doma pokupene cele velke balenia takze mam vsetko popisane suroviny co stoja a podla toho aku tortu si vyberu tak si zratam vsetky suroviny co do nej idu a priblizne kolko miniem hmoty a napisem im cenu a poviem,ze moze ist aj o par eur hore alebo dole podla toho kolko miniem hmoty lebo ta sa presne vyratat neda tak to az na konci vidim cenu,Takze nikedy su neni v soku pri vyslednej cene lebo uz vedia aka bude.A predtym ked som este aj zakusky piekavala tak som kazdemu pisala co si maju doniest ake suroviny a ostatne som vratila.Ja som nikedy na kg nepiekla.Aj tak uz pojdem zachvilu do roboty tak budem moct len pre rodinu a niakym znamym piect lebo uz nebudem moc toho stihat.

daniz
28. sep 2011

Kočeny ahojte, dlho som tu nebola.. 😅 😅 😅 😅 . Na birmovnú tortu by ste dali aké ozdoby? Holubica a kalich, kvety a ten "šál" čo nosí farár? Ďakujem

mariann2
28. sep 2011

@zdenallicka ja mám uložené niečo takéto 🙂

zdenallicka
28. sep 2011

@mariann2 NO, ještě jsem zapomněla dodat, že to nemá být potahovaný dort.. 😲