• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Marcipánové torty. Rady a postupy

16. októbra 2017 
díky ...ked taksa spýtam...
27. apr 2009 o 19:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
holky byl tu odkyz na cesky obchod s hmotou a tak.. nevite?? nemuzu to najit :confounded:
27. apr 2009 o 19:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahoj holky :slight_smile:

Nakukuju, neda mi to a krapet se přidám, jestli vám to neva :wink:

K2, ta potahovací hmota, se nejdřív musí propracovat, je dobré ji trochu podsypat třeba solamylem, ale nepřehnat to, pak se rozválí a přenese na dort. Bacha na to, aby nebyla stará, pak se trhá, to je snad lepší vyhodit :sweat_smile:

Barvy do Fialy mám, s tou gelovou jsem pracovala, ale spíš mi vyhovují práškové. Přijde mi, že gel trochu změní konzistenci K2, hlavně, pokud chcete sytější barvu ... a musí se to opatrně zpracovávat, já to prostě nalila na tu hmotu a chtěla zapracovat, takže jsem byla oranžová až za ušima :grinning:
27. apr 2009 o 19:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
aha diky a tenhle obchod se mi zda fajn ne? maji i pekne zbobicky a tak a ceny se mi zdaji v poho..
27. apr 2009 o 19:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
zdobicky..
27. apr 2009 o 19:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Taky tam hodně objednávám :wink: Pak ještě www.propeceni.cz :slight_smile: Fiala má obchod v Praze a v Brně, jinak doručují na dobírku, doporučuju objednat včas, většinou mu to trvá dýl jak týden ...
27. apr 2009 o 19:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tenhle mi prijde drahy, alespon ta hmota.. a kolik ji asi spotrebuju na dort a ozdoby??
27. apr 2009 o 19:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
27. apr 2009 o 19:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tak já dělala nejvíc 3 patrový, největší patro průměr 26 cm, už si přesně nepamatuju, kolik jsem toho spotřebovala, ale počítej ty dvě kila, po menším to stejně neprodává. Tuším, že jsem spotřebovala necelých 1,5 kg :sweat_smile: Táleží i na tloušťce, na kterou to vyválíš ...
27. apr 2009 o 19:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
No, když jsem teď dělala dort, průměr 24 cm, stačilo mi necelých půl kg hmoty ...
27. apr 2009 o 19:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
aha.. tam to prodavaji po kile ale muzu to kdyztak zamrazit ze.. tak vezmu 2, diky moc :wink:
27. apr 2009 o 20:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Jo jo po kile, já to blbě napsala :slight_smile: Zamrazit jsem to nezkoušela :confused: Tak přeju hodně úspěchů :slight_smile:
27. apr 2009 o 20:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Kulenka - ďakujem, takže na malú tortu si odkrojím polovicu a na troche solamylu budem miesiť a vaľkať :grinning: dúfam že som to pochopila :sweat_smile: s tou farbou to bude sranda, hlavne ak budú pomáhať aj dvojičky :grinning:
normálne sa teším :grinning:
27. apr 2009 o 20:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Solamylem si to podsypavám, jako když pracuju s kynutým těstem :slight_smile: Za chvíli je ta hmota hezky měkká a dá se válet, opět podsypat Solamylem. Někde jsem četla, že lze použí i moučkový cukr, ale přišlo mi, že by ta hmota byla už moc sladká ... Jen opatrně, když to přeženeš, začne se ti ta hmota drolit ...
27. apr 2009 o 20:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Hm, tak s malými pomocníčky to bude fakt legrace, já měla co dělat sama se sebou :grinning:
27. apr 2009 o 20:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tak na to bych teda taky nervy nemela, delam cokoliv takoveho kdyz malej vecer spi :grinning:
27. apr 2009 o 20:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
malý má krásny dátum narodenia len tak mimochodom..... :wink:
27. apr 2009 o 20:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ja som K2 aj zamrazila a aj pekne vyhodila. Nejako sa mi to nevidelo. nedalo sa to poriadne premiesiť, stále sa to drolilo. Tak od vtedy nemrazím :frowning2:
27. apr 2009 o 20:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
dekuji laluchova :wink:

no ja myslim ze kdyz budu delat 2 patra dortu a nejakou tu figurku tak budou 2kg akorat...
27. apr 2009 o 20:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Aha, tak bezva, že to vím, mrazit nebudu :confused: A hotový potažený dort jste někdo mrazil? :confused:
27. apr 2009 o 21:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Nie kulenka- nikdy nestihneme. A to je jedno, či upečiem obyčko 26 cm, alebo poschodový :grinning: :grinning:
Ale švagriná mi raz poslala z mrazáku, čo jej zostalo po neterkinej oslave, poťahovali to síce falošným marcipánom, ale zjesť sa to dalo.
27. apr 2009 o 21:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Jasumat tak to máme podobnou zkušenost ... není co mrazit :grinning:
27. apr 2009 o 22:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Nemáte někdo zkušenost se směsí Alaska Express od Fialy? Já si ji objednala a o víkendu se pokusila to spáchat ... dělala jsem to podle předpisu, ale výsledkem byla lepkavá průsvitná koule, která fakt se šlehačkou rozšlehat nešla :sweat_smile: :grinning: Tak nevím, co jsem dělala špatně ... :sweat_smile:
27. apr 2009 o 22:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
laluchová : moc díky za dokaz, mám sice trošku jiný záměr ale aspoň mi to trochu pomohlo jak mám udělat jakoby vzhled krabice, díky :wink:
28. apr 2009 o 11:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahoj,holky,chtěla bych poradit...Chci upéct manžovi dort k narozeninám(bude to můj 3 dort v životě :confounded: ) a chtěla bych nějaký dobrý a hlavně vyzkoušený tmavý(čokoládový) krém.Tak pokud nějaký osvědčený máte,byla bych moc ráda.A taky se chci zeptat,jestli jste některá obarvovala potahovací hmotu z marshmellow kakaem?Já potahovala dort jen jednou(ten druhý,pro dceru k 1.narozkám,je v albu) a myslím,že až na pár dírek,co mi tam vznikly,se celkem povedl.Tak jsem myslela,ža bych ho potáhla i manžovi a to hnědou hmotou.Díky moc za rady :wink:
28. apr 2009 o 12:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Kijonkova.k do marschmallow mozes pridat kakao kludne..budes to mat kakaove... :slight_smile:
28. apr 2009 o 12:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte...aj ja nabuduce budem robit prifarbenu s kakaom...alioniska bude sa s tym rovnako dobre pracovat??budu sa dat aj kvetinky dobre tvatovat?? :confused:
28. apr 2009 o 15:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
http://archiv.nova.cz/multimedia/rady-ptaka-loskutaka-26-4-2009-modelovaci-hmota.html

Tady je tip na hmotu, na ktere muzem trenovat vsechny ty vychytavky a kvetinky a postavicky a taaaaak...:grinning:
28. apr 2009 o 15:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok